آخرین بروزرسانی پرتال: 21 اردیبهشت ماه 1398

عنوان ها

پیوندها

 

سامانه های پاسخگویی به شکایات

کمیته های اجرایی

||

تقویم

طراحی سایت
دوشنبه 18 آذر 1398.
تاریخ شمسی :
الإثنين 12 ربيع ثاني 1441.
تاریخ قمری :
Dec 09 2019.
تاریخ میلادی :
  • هاشمی: سند همکاری بین المللی در حوزه آموزش های مهارتی ت
  • سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور اعلام كرد: هفتمین مرحله
  • رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خبر داد: با همکاری
  • ایجاد سامانه معرفی افراد توانمند و متقاضی پست های مدیر
  • پیام تسلیت معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و ح
سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور اعلام كرد: هفتمین مرحله آزمون مهارت آموختگان و سومین مرحله آزمون های صنعت ساختمان و تفاهم نامه ها برگزار می شود

سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور اعلام كرد: هفتمین مرحله آزمون مهارت آموختگان و سومین مرحله آزمون های صنعت ساختمان و تفاهم نامه ها برگزار می شود

هفتمین مرحله آزمون مهارت آموختگان و سومین مرحله آزمون های صنعت ساختمان و تفاهم نامه ها، در سال جاری،...
ایجاد سامانه معرفی افراد توانمند و متقاضی پست های مدیریتی

ایجاد سامانه معرفی افراد توانمند و متقاضی پست های مدیریتی

سامانه معرفی افراد توانمند و متقاضی پست های مدیریتی برای کارشناسان ستادی و استانی سازمان آموزش فنی...
Previous
Next

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در شورای مهارت استان چهارمحال و بختیاری که با حضور اقبال عباسی، استاندار استان برگزار شد، بر حاکمیت مهارت در ایجاد زمینه های رونق اشتغال تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، هاشمی، در این شورا، با تأکید بر تعمیم  صنعت جوش شهرستان هفشجان در سطح کشور به عنوان الگوی ملی و معرفی هفشجان به عنوان مرکز المپیاد جوش کشور، گفت: از این پس راه یابی به مسابقات جهانی صنعت جوش، منوط به شرکت در المپیاد جوش هفشجان خواهد بود.

معاون‌ وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، بر تبیین سند مهارت و تشکیل کارگروهی با نگاه ویژه بر آینده نگری نیاز بازار کار تأکید کرد و گفت: برای عبور از ناکارآمدی نظام آموزشی ‌که صرفا بر مدرک گرایی منطبق است و رفع معضل اشتغال در استان چهارمحال و بختیاری، شورای مهارت استان باید براساس طرح آمایش سرزمین و با بسیج همه ظرفیت های خود و با حاکمیت مهارت، زمینه های اشتغال مهارت آموزان را فراهم‌کند.

هاشمی، بر بازنگری در رویکردها برای دستیابی به جامعه پویا، تأکید و بیان کرد: بنا بر مطالعاتِ کشورهای پیشرفته در یازده سال آینده، ۴۷ درصد مشاغل امروز با ریزش مواجه می شوند که این رقم‌ در ایران به طور چشم گیری بالاتر خواهد بود و مشکلات فراوانی را در خصوص بیکاری به دنبال دارد.

وی راه حل این مشکل را  توجه به مهارت و تربیت افراد مهارت دیده دانست و بر ارتقای سطح‌ مهارت جوش و راه اندازی‌ دپارتمان صنعت جوش در ‌استان چهارمحال و بختیاری تأکید کرد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در شورای مهارت استان چهارمحال و بختیاری، از تصویب الزام کسب گواهی مهارت در دوره دوم تحصیلات متوسطه در شواری عالی آموزش پرورش خبر داد و گفت: برای احیای مهارت در دانشگاه ها نیز می توان آموزشگاه های جوار دانشگاه را در موسسأت آموزش عالی راه اندازی کرد.

وی افزود: ‌با در نظر گرفتن مهلت یک ساله، کارگاه ها، بنگاه ها و اصناف اجازه جذب کارگر غیرماهر در هیچ شغلی را نخواهند داشت.

بنا براین گزارش، اقبال عباسی، استاندار چهارمحال و بختیاری، با اعلام اعطای تسهیلات ارزان قیمت در استان گفت: از برگزاری المپیاد ها و سمینارهای ملی در استان حمایت مالی می کنیم تا استان و توانمندی آن دیده شده و فارغ التحصیلان دانشگاهی ماهر بتواند برای خود و دیگران ایجاد اشتغال کنند.

عباسی، با تأکید بر تبلیغ و اطلاع رسانی صنعت جوش شهرستان هفشجان، گفت: رشته جوش حوزه وسیعی در صنعت است، افزود: ملکه جوش ایران با 11 سال سن ثابت کرد که زنان می توانند در کار جوش دقیق تر از مردان  عمل کنند و از طریق استاد شاگردی مهارت را فرا گیرند.

وی افزود: تدوین سند مهارت استان در حال اتمام  است و باید با سه سند اشتغال، آمایش و اشتغال روستایی استان تطبیق داده شده و با همکاری کارگزاری اشتغال استان، دانشگاه ها، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، آموزش فنی و حرفه ای و معاونت مربوطه  به زودی نهایی می شود.

 سال رونق تولید

تصویر هفته

خبرهای مهم

مناسبتها

رویدادها

آمار کاربران پرتال

بازديد امروز :57
بازديد روز گذشته :126
بازديد اين هفته :57
بازديد اين ماه :1236
مجموع آمار بازديد ها :185705

درحال حاضر 50 میهمان و هیچ یک از اعضاء آنلاین می باشد.