آخرین بروزرسانی پرتال: 21 اردیبهشت ماه 1398

عنوان ها

پیوندها

 

سامانه های پاسخگویی به شکایات

کمیته های اجرایی

||

تقویم

طراحی سایت
چهارشنبه 24 مهر 1398.
تاریخ شمسی :
الأربعاء 17 صفر 1441.
تاریخ قمری :
Oct 16 2019.
تاریخ میلادی :
  • سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرد؛ دومین دوره م
  • در دیدار علی اوسط هاشمی با اسحاق جهانگیری تأکید شد: ساز
  • علی اوسط هاشمی: تقاضا برای کار دولتی باید در جامعه کاهش
  • معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: رفتار
  • معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: مهارت
سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرد؛ دومین دوره مسابقات آزاد مهارت اوراسیا آبان ماه برگزار می شود

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرد؛ دومین دوره مسابقات آزاد مهارت اوراسیا آبان ماه برگزار می شود

علاقمندان به شرکت در دومین دوره مسابقات آزاد مهارت اوراسیا که آبان ماه سال جاری در شهر یکاترینبورگ ر...
در دیدار علی اوسط هاشمی با اسحاق جهانگیری تأکید شد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای برنامه 10 ساله ارائه کند

در دیدار علی اوسط هاشمی با اسحاق جهانگیری تأکید شد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای برنامه 10 ساله ارائه کند

علی اوسط هاشمی معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، امروز سیزدهم مهرماه 1398 با ...
علی اوسط هاشمی: تقاضا برای کار دولتی باید در جامعه کاهش یابد

علی اوسط هاشمی: تقاضا برای کار دولتی باید در جامعه کاهش یابد

علی اوسط هاشمی، معاون وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: تقاض...
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: رفتار مسئولانه بر رفتار قدرتمندانه مقدم است/توسعه مهارت در گرو هم افزایی و بلوغ فکر محقق می شود

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: رفتار مسئولانه بر رفتار قدرتمندانه مقدم است/توسعه مهارت در گرو هم افزایی و بلوغ فکر محقق می شود

علی اوسط هاشمی، رئیس سازمان، در مراسم گرامی داشت هفته دفاع مقدس، بر تقدم رفتار مسئولانه بر رفتار قدر...
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: مهارت های فنی و حرفه ای اثربخشی زیادی در جامعه دارند

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: مهارت های فنی و حرفه ای اثربخشی زیادی در جامعه دارند

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در دیدار با استاندار البرز گفت: مهارت های فنی و حر...
Previous
Next

نشست مسئولان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با هیأت وزارت کار و امور اجتماعی شهدا و معلولین کشور افغانستان با موضوع بررسی راهکارهای توسعه آموزش های مهارتی در کشور افغانستان امروز یک شنبه، 2 تیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، این نشست با حضور مسئولان سازمان و هیأت وزارت کار و امور اجتماعی شهدا و معلولین کشور افغانستان،  با موضوع بررسی زمینه های همکاری مشترک در راستای رفع چالش های موجود در فرایند آموزش فنی و حرفه ای کشور افغانستان برگزار شد.

در آغاز، رضا باجولوند، معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان، ضمن خوش آمد گویی به میهمانان، به معرفی ظرفیت ها و امکانات آموزشی و پژوهشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، ساختار آن و همچنین سابقه همکاری های بین المللی کشورمان با سایر کشورها و کشور افغانستان پرداخت.

وی گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، با توجه به اشتراک فرهنگی و تاریخی با کشور افغانستان و همچنین پیشینه همکاری دو کشور آمادگی دارد در زمینه ارائه آموزش های مهارتی گوناگون با محوریت نیازهای آموزشی افغانستان  با این کشور همکاری کند.

در ادامه، هیأت افغان، ضمن ابراز خرسندی از همکاری با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و تأکید بر افزایش همکاری با کشور ایران در زمینه غنی سازی آموزش های مهارتی در کشور افغانستان، به  بیان مهمترین نیازهای سیستم آموزش مهارتی آن کشور پرداخت.

 این هیأت، ضمن درخواست همکاری و استفاده از ظرفیت های سازمان برای توسعه و بهبود آموزش های مهارتی کشور افغانستان، بیشترین افراد نیازمند به آموزش مهارتی در این کشور را بازماندگان از تعلیم، افراد بی بضاعت، زنان بی سرپرست، نظامیان فاقد مهارت و مهاجرین بیان کرد.

هیأت مذکور، اهم موضوعات همکاری خود را استفاده از مربیان با تجربه و آموزش دیده، استفاده از توانایی ها و تجارب آموزشی در خصوص تدوین استانداردها و دسترسی به منابع و محتوای آموزشی معتبر حوزه مهارت آموزی عنوان کرد.

این هیأت ابراز امیدواری کرد تا با تحقق موضوعات همکاری دو طرف، سیستم ارزشیابی و سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای کشور افغانستان در آموزش های مهارتی تقویت و استاندارد شود و منجر به فقرزدایی و در نهایت بهبود وضع امنیتی این کشور شود.

همچنین هیأت وزارت کار و امور اجتماعی شهدا و معلولین کشور افغانستان، اعلام کرد  بر اساس نیاز سنجی آموزشی در این کشور 10 حرفه در بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات شناسایی شده اند که بیشترین  نیاز به آموزش مهارتی در این کشور را دارند و خواستار تدوین استانداردها ، منابع ، کتاب و آموزش به مربیان در این رشته ها از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ایران شد.

بنا براین گزارش، در ادامه معاون پژوهش، برنامه ریزی وسنجش مهارت سازمان، گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به عنوان مجری آموزش های مهارتی در کشور ظرفیت های کافی و خوبی برای همکاری با کشور افغانستان در زمینه های مطرح شده دارد.

وی، به آموزش مهاجرین مقیم این کشور در ایران ( اکثراً در استان های مرزی) اشاره کرد و افزود: اطلاعات کامل تر و شفاف تر در مورد حرفه های مورد نیاز این کشور باید طی نشست های تخصصی و برگزاری کارگاه های مشترک شناخته و اعلام شود تا در قالب آموزش به مربیان، بسته کامل آموزشی برای هر رشته از مرحله تدوین استاندارد تا سنجش پیش بینی شود.

در این نشست مذاکرات لازم برای همکاری آینده بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، شرکت بین المللی GIZ کشور آلمان و  وزارت کار و امور اجتماعی کشور افغانستان انجام شد.

شایان ذکر است هیأت 7 نفره وزارت کار و امور اجتماعی شهدا و معلولین کشور افغانستان، متشکل از مدیران بخش تهیه و تدوین استانداردهای درسی و آموزشی، کارشناس بین المللی پروژه، کارشناس ارشد پروژه GIZ و مسئول پروژه انجمن پناهندگان دانمارک بودند.

در ادامه این نشست،  اعضای هیأت مذکور و کارشناسان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تحت کارگروه های تخصصی با محوریت مهارت آموزی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

این گزارش می افزاید: اعضای هیأت وزارت کار و امور اجتماعی شهدا و معلولین کشور افغانستان،  فردا دوشنبه 3 تیرماه از مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای سازمان بازدید می کنند.

 

 اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) بر عموم مسلمانان جهان تسلیت باد.

تصویر هفته

خبرهای مهم

مناسبتها

رویدادها

آمار کاربران پرتال

بازديد امروز :2
بازديد روز گذشته :70
بازديد اين هفته :144
بازديد اين ماه :963
مجموع آمار بازديد ها :180607

درحال حاضر 44 میهمان و هیچ یک از اعضاء آنلاین می باشد.