آخرین بروزرسانی پرتال: 21 اردیبهشت ماه 1398

عنوان ها

پیوندها

 

کمیته های اجرایی

||

تقویم

طراحی سایت
دوشنبه 31 تير 1398.
تاریخ شمسی :
الإثنين 20 ذو القعدة 1440.
تاریخ قمری :
Jul 22 2019.
تاریخ میلادی :
  • معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: جهت گیری آموزشی باید به
  • فراخوان راه اندازی موزه ملی آموزش های فنی و حرفه ای
  • در نشست مسئولان دو کشور مطرح شد گسترش تعاملات حوزه آموز
  • بنا بر اعلام سازمان فناوری اطلاعات: سازمان آموزش فنی و
  • بهبود حکمرانی آموزش های فنی و حرفه ای در دستور کار یک شو
معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: جهت گیری آموزشی باید به سمت تربیت نیرو‌های حرفه‌ای و کارآمد سوق پیدا کند

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: جهت گیری آموزشی باید به سمت تربیت نیرو‌های حرفه‌ای و کارآمد سوق پیدا کند

  اولین جلسه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد...
فراخوان راه اندازی موزه ملی آموزش های فنی و حرفه ای

فراخوان راه اندازی موزه ملی آموزش های فنی و حرفه ای

فراخوان راه اندازی موزه ملی آموزش های فنی و حرفه ای
در نشست مسئولان دو کشور مطرح شد گسترش تعاملات حوزه آموزش های مهارتی ایران و افغانستان

در نشست مسئولان دو کشور مطرح شد گسترش تعاملات حوزه آموزش های مهارتی ایران و افغانستان

نشست مسئولان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با هیأت وزارت کار و امور اجتماعی شهدا و معلولین کشور اف...
بنا بر اعلام سازمان فناوری اطلاعات: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور موفق به کسب بیشترین درصد رشد در حوزه خدمات الکترونیک شد

بنا بر اعلام سازمان فناوری اطلاعات: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور موفق به کسب بیشترین درصد رشد در حوزه خدمات الکترونیک شد

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، بنا بر اعلام سازمان فناوری اطلاعات ایران در خرداد ماه سال جاری، با ...
بهبود حکمرانی آموزش های فنی و حرفه ای در دستور کار یک شورای عالی

بهبود حکمرانی آموزش های فنی و حرفه ای در دستور کار یک شورای عالی

بهبود حکمرانی آموزش های فنی و حرفه ای در دستور کار یک شورای عالی سلیمان پاک سرشت رئیس سازمان آموز...
Previous
Next

نشست مسئولان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با هیأت وزارت کار و امور اجتماعی شهدا و معلولین کشور افغانستان با موضوع بررسی راهکارهای توسعه آموزش های مهارتی در کشور افغانستان امروز یک شنبه، 2 تیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، این نشست با حضور مسئولان سازمان و هیأت وزارت کار و امور اجتماعی شهدا و معلولین کشور افغانستان،  با موضوع بررسی زمینه های همکاری مشترک در راستای رفع چالش های موجود در فرایند آموزش فنی و حرفه ای کشور افغانستان برگزار شد.

در آغاز، رضا باجولوند، معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان، ضمن خوش آمد گویی به میهمانان، به معرفی ظرفیت ها و امکانات آموزشی و پژوهشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، ساختار آن و همچنین سابقه همکاری های بین المللی کشورمان با سایر کشورها و کشور افغانستان پرداخت.

وی گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، با توجه به اشتراک فرهنگی و تاریخی با کشور افغانستان و همچنین پیشینه همکاری دو کشور آمادگی دارد در زمینه ارائه آموزش های مهارتی گوناگون با محوریت نیازهای آموزشی افغانستان  با این کشور همکاری کند.

در ادامه، هیأت افغان، ضمن ابراز خرسندی از همکاری با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و تأکید بر افزایش همکاری با کشور ایران در زمینه غنی سازی آموزش های مهارتی در کشور افغانستان، به  بیان مهمترین نیازهای سیستم آموزش مهارتی آن کشور پرداخت.

 این هیأت، ضمن درخواست همکاری و استفاده از ظرفیت های سازمان برای توسعه و بهبود آموزش های مهارتی کشور افغانستان، بیشترین افراد نیازمند به آموزش مهارتی در این کشور را بازماندگان از تعلیم، افراد بی بضاعت، زنان بی سرپرست، نظامیان فاقد مهارت و مهاجرین بیان کرد.

هیأت مذکور، اهم موضوعات همکاری خود را استفاده از مربیان با تجربه و آموزش دیده، استفاده از توانایی ها و تجارب آموزشی در خصوص تدوین استانداردها و دسترسی به منابع و محتوای آموزشی معتبر حوزه مهارت آموزی عنوان کرد.

این هیأت ابراز امیدواری کرد تا با تحقق موضوعات همکاری دو طرف، سیستم ارزشیابی و سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای کشور افغانستان در آموزش های مهارتی تقویت و استاندارد شود و منجر به فقرزدایی و در نهایت بهبود وضع امنیتی این کشور شود.

همچنین هیأت وزارت کار و امور اجتماعی شهدا و معلولین کشور افغانستان، اعلام کرد  بر اساس نیاز سنجی آموزشی در این کشور 10 حرفه در بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات شناسایی شده اند که بیشترین  نیاز به آموزش مهارتی در این کشور را دارند و خواستار تدوین استانداردها ، منابع ، کتاب و آموزش به مربیان در این رشته ها از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ایران شد.

بنا براین گزارش، در ادامه معاون پژوهش، برنامه ریزی وسنجش مهارت سازمان، گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به عنوان مجری آموزش های مهارتی در کشور ظرفیت های کافی و خوبی برای همکاری با کشور افغانستان در زمینه های مطرح شده دارد.

وی، به آموزش مهاجرین مقیم این کشور در ایران ( اکثراً در استان های مرزی) اشاره کرد و افزود: اطلاعات کامل تر و شفاف تر در مورد حرفه های مورد نیاز این کشور باید طی نشست های تخصصی و برگزاری کارگاه های مشترک شناخته و اعلام شود تا در قالب آموزش به مربیان، بسته کامل آموزشی برای هر رشته از مرحله تدوین استاندارد تا سنجش پیش بینی شود.

در این نشست مذاکرات لازم برای همکاری آینده بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، شرکت بین المللی GIZ کشور آلمان و  وزارت کار و امور اجتماعی کشور افغانستان انجام شد.

شایان ذکر است هیأت 7 نفره وزارت کار و امور اجتماعی شهدا و معلولین کشور افغانستان، متشکل از مدیران بخش تهیه و تدوین استانداردهای درسی و آموزشی، کارشناس بین المللی پروژه، کارشناس ارشد پروژه GIZ و مسئول پروژه انجمن پناهندگان دانمارک بودند.

در ادامه این نشست،  اعضای هیأت مذکور و کارشناسان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تحت کارگروه های تخصصی با محوریت مهارت آموزی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

این گزارش می افزاید: اعضای هیأت وزارت کار و امور اجتماعی شهدا و معلولین کشور افغانستان،  فردا دوشنبه 3 تیرماه از مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای سازمان بازدید می کنند.

 

 سال رونق تولید

تصویر هفته

خبرهای مهم

مناسبتها

رویدادها

آمار کاربران پرتال

بازديد امروز :109
بازديد روز گذشته :103
بازديد اين هفته :109
بازديد اين ماه :1684
مجموع آمار بازديد ها :174529

درحال حاضر 31 میهمان و هیچ یک از اعضاء آنلاین می باشد.