آخرین بروزرسانی پرتال: 21 اردیبهشت ماه 1398

عنوان ها

پیوندها

 

کمیته های اجرایی

||

تقویم

طراحی سایت
يكشنبه 26 خرداد 1398.
تاریخ شمسی :
الأحد 13 شوال 1440.
تاریخ قمری :
Jun 16 2019.
تاریخ میلادی :
  • با حضور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور؛ مرکز آمو
  • دستورات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای کمک به سیل
  • شریعتمداری مطرح کرد؛ تشریح جزییات دیدار با رئیس‌جمهو
  • معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: جهت گیری آموزشی باید به
  • شریعتمداری: با استقرار شورای عالی آموزش وتربیت فنی و حر
با حضور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور؛ مرکز آموزش فنی و حرفه ای بین کارگاهی کویر تایر بیرجند افتتاح شد

با حضور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور؛ مرکز آموزش فنی و حرفه ای بین کارگاهی کویر تایر بیرجند افتتاح شد

مرکز آموزش فنی و حرفه ای بین کارگاهی کویر تایر بیرجند، امروز سیزدهم اسفند با حضور معاون وزیر و رئیس ...
دستورات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای کمک به سیل زدگان

دستورات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای کمک به سیل زدگان

دستورات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای کمک به سیل زدگان  
 شریعتمداری مطرح کرد؛ تشریح جزییات دیدار با رئیس‌جمهور/ تاکید روحانی بر استانداردسازى آموزش‌‌هاى فنى و حرفه‌‌اى

شریعتمداری مطرح کرد؛ تشریح جزییات دیدار با رئیس‌جمهور/ تاکید روحانی بر استانداردسازى آموزش‌‌هاى فنى و حرفه‌‌اى

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جزییات اولین دیدار دوره‌اى خود در سال ٩٨ با رییس‌جمهور را تشریح کرد. ...
معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: جهت گیری آموزشی باید به سمت تربیت نیرو‌های حرفه‌ای و کارآمد سوق پیدا کند

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: جهت گیری آموزشی باید به سمت تربیت نیرو‌های حرفه‌ای و کارآمد سوق پیدا کند

  اولین جلسه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد...
Previous
Next

ظهر امروز با حضور کارشناسان دفتر آموزش روستایی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و نمایندگان دستگاه های اجرایی سطح استان جلسه بررسی نتایج بازدید از کارگاه های آموزشی سطح روستاهای استان کردستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان ، ظهر امروز با حضور کارشناسان دفتر آموزش روستایی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و نمایندگان دستگاه های اجرایی سطح استان جلسه بررسی نتایج بازدید از کارگاه های آموزشی سطح روستاهای استان کردستان تشکیل شد.

 

در ابتدای این جلسه پارسائیان رئیس اجراء دفتر آموزش روستائی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به تشریح گزارش بازدید از کارگاه های آموزش اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان که با همکاری موسسه ملی تاک در سطح روستاهای استان برپا گردیده است پرداخت.

پارسائیان با مطلوب ارزیابی کردن اقدامات انجام شده اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان در سطح روستاهای استان به عنوان یکی از استان های پایلوت کشور در اجرایی نمودن طرح توانمند سازی روستائیان خواستار توسعه و گسترش بیش از پیش آموزش های مهارتی در سطح روستاهای استان شد.

در ادامه ابطحی مدیر آموزش و مدیریت دانش موسسه ملی تاک خواستار تشکیل  کانون های استغال زایی در سطح روستاهای استان کردستان شد.

ابطحی اظهار داشت : با تشکیل کانون های اشتغال زایی در سطح روستاهای استان می توانیم با تکیمل چرخه آموزش و تولید بحث بازاریابی و برند سازی در روستاهای سطح استان که منجر به فروش محصولات تولیدی و ایجاد اشتغال مولد و پایدار و کمک به معیشت خانوارهای روستایی سطح استان می شود را دنبال کرد.

محمدی کارشناس استغال اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان نیز از تشکیل کارگروه اشتغال روستایی در سطح استان خبر داد و گفت : با ایجاد مراکز و افراد پشتیبان در جهت فروش محوصلات تولید روستاها می توان گامی موثر در جهت اسجاد اشتغال در سطح روستاهای استان برداشت.

در ادامه این جلسه سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان نیز از انتخاب استان کردستان به عنوان یکی از استان های پایلوت کشوری در راستای اجرای طرح توانمند سازی روستائیان در سطح کشور خبر داد و گفت : انشاء الله بتوانیم با همدلی و همسویی دستگاه های اجرایی سطح استان شاهد اجرای موفق این طرح در سطح استان باشیم.

احمدی موازی کار و جزیره ای عمل نمودن دستگاه های اجرایی در سطح استان را یکی از خلا های وارد شده به بحث آموزش روستائیان ذکر کرد و گفت: استان کردستان به صورت ابتکاری اقدام به تشکیل شورای مهارت و فناوری در سطح استان نمود و هدف از تشکیل این شورا همگرایی  در اجراء و ارائه آموزش های مهارتی در سطح استان است و دلیل قانونی این شورا نیز متولی بودن سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ارائه آموزش های غیر رسمی در سطح کشور است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان ادامه داد : یکی از نقاط قوت استان کردستان در راستای اجرای این طرح فرهنگ کار روستایی در سطح روستاهای استان است که از دیرباز روستاهای استان کردستان در زمینه های مختلفی همچون کشاورزی ، دامپروری ، پرورش مرغ و تولید لبنیات و......... فعالیت داشته اند اما متاسفانه با توجه به سیاست های غلط سنوات کذشته روستاهای سطح کشور از مراکز تولیدی به مراکز مصرفی تبدیل شده اند.

احمدی بیان داشت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای ( مدظله العالی ) در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی  روستا ها باید به مراکز تولیدی کشور مبدل شوند.

این مقام مسئول ادامه داد: مزیت های نسبی هر روستا در سطح استان باید شناسایی شوند و با توجه به این مزیت آموزش های مهارتی در سطح آن روستا در جهت ایجاد اشتغال اجراء و پیاده سازی گردد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان از تعامل دستگاه های اجرایی این استان به عنوان یکی دیگر از نقاط قوت استان یاد کرد و گفت : با تعامل و همکاری فرمانداران و بخشداران سطح استان می توانیم طرح توانمند سازی روستائیان را در کلیه روستاهای سطح استان اجراء کنیم.

احمدی از اشتغال به عنوان یک فرآیند نام برد و گفت: در بحث استغال در سطح استان نباید بخشی نگری شود و باید سهم هر دستگاه اجرایی در سطح استان در جهت استغال زایی مشخص گردد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان در بخش دیگری از سخنانش کارفرینی را موتور محرکه اقتصاد هر کشور دانست و خواستار معرفی کارآفرینان استان از طریق صدا و سیمای استان و رسانه های سطح استان شد.

در پایان احمدی گفت: با توجه به مذاکراتی که این اداره کل با پنجره سرمایه گذاری استان و دفتر سرمایه گذاری انجام داده است ، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان آمادگی خود را در جهت تامین 4 برابری نیروی کارسرمایه گذاران در سطح استان کردستان اعلام نموده است.

 

 

 

 

 

 سال رونق تولید

تصویر هفته

خبرهای مهم

مناسبتها

رویدادها

آمار کاربران پرتال

بازديد امروز :55
بازديد روز گذشته :77
بازديد اين هفته :482
بازديد اين ماه :920
مجموع آمار بازديد ها :171738

درحال حاضر 48 میهمان و هیچ یک از اعضاء آنلاین می باشد.