آخرین بروزرسانی پرتال: 2 بهمن ماه 1398

عنوان ها

پیوندها

 

سامانه های پاسخگویی به شکایات

کمیته های اجرایی

||

تقویم

طراحی سایت
شنبه 3 اسفند 1398.
تاریخ شمسی :
السبت 28 جماد ثاني 1441.
تاریخ قمری :
Feb 22 2020.
تاریخ میلادی :
  • ایجاد سامانه معرفی افراد توانمند و متقاضی پست های مدیر
  • علی اوسط هاشمی در سفر به استان کرمان، ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۸: س
  • پیام تسلیت علی اوسط هاشمی در پی شهادت سردار حاج قاسم سل
ایجاد سامانه معرفی افراد توانمند و متقاضی پست های مدیریتی

ایجاد سامانه معرفی افراد توانمند و متقاضی پست های مدیریتی

سامانه معرفی افراد توانمند و متقاضی پست های مدیریتی برای کارشناسان ستادی و استانی سازمان آموزش فنی...
علی اوسط هاشمی در سفر به استان کرمان، ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۸: سردار سلیمانی، «نماد مقاومت ملت ایران» در جهان است

علی اوسط هاشمی در سفر به استان کرمان، ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۸: سردار سلیمانی، «نماد مقاومت ملت ایران» در جهان است

علی اوسط هاشمی در سفر به استان کرمان، ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۸: «سردار قاسم سلیمانی» یکی از مفاخر کرمان هستند...
Previous
Next

اولین جلسه کمیته استانی تدوین سند توسعه آموزش های مهارتی با رویکرد محلی و منطقه ای با حضور 15 دستگاه اجرایی در سطح استان در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان ؛ اولین جلسه کمیته استانی تدوین سند توسعه آموزش های مهارتی با رویکرد محلی و منطقه ای با حضور 15 دستگاه اجرایی در سطح استان در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان برگزار شد.

مهران کلامی سرپرست معاونت آموزش ، پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با اعلام این خبر بیان داشت : این سند به دنبال شناسایی وضعیت موجود استان و تدوین برنامه ای سه ساله در زمینه مهارت‌ها بوده تا به واسطه آن مسیر مهارت‌آموزی در فرآیندی منسجم تا سال 1401 برنامه ریزی و اجرایی شود.

وی افزود : آموزش نیروی انسانی ماهر، فاکتور اول توسعه و یک نوع سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود که در عین حال باید توجه داشت که سرمایه‌گذاری بر روی آموزش بطور معمول زمان‌بر و هزینه‌بر است.

سرپرست معاونت آموزش ، پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان ادامه داد : از این‌رو پر واضح است که برنامه توسعه آموزش‌های فنی حرفه‌ای استان باید کاملاً بر نیازهای محلی و منطقه ای استان منطبق باشد و با شناخت کامل از ویژگی‌های بازار کار حال و با نگاه به آینده تدوین شود که برای تدوین سندی کاربردی در این حوزه نیاز به تعامل و همکاری دستگاه های اجرایی ذیربط در این حوزه است .

کلامی با اشاره به محتوی سند توسعه استان گفت: در این سند دو موضوع عمده مطرح می‌شود، نخست این‌که اسناد بالادستی(سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران در افق ۱۴۰۴، سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران، سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، نقشه جامع علمی کشور، سند برنامه‌های تحول مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور) چه دلالت‌هایی برای تدوین سند استانی توسعه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای دارد و دوم این‌که نیازهای بازار کار برای توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان چیست و از چه اولویت‌هایی برخوردار است که اگر بتوانیم با گرد آوری آمار و اطلاعات دقیق از وضعیت کنونی استان به این دو موضوع به خوبی بپردازیم شاهد تحولی عظیم در توانمند سازی نیروی انسانی متقاضی ورود به بازار کار در سطح استان خواهیم بود که نتیجه این اقدام رسیدن به اشتغال مولد و پایدار است .

در پایان کلامی ابراز امیدواری کرد تا بتوان در حداقل زمان ممکن ازسند توسعه آموزش های مهارتی با رویکرد محلی و منطقه ای که به عنوان یک نیاز حیاتی در استان کردستان مملوس است به صورت شهرستانی و استانی رونمایی کرد .

 سال1398 ؛ رونق تولید

تصویر هفته

خبرهای مهم

مناسبتها

رویدادها

 

آمار کاربران پرتال

بازديد امروز :40
بازديد روز گذشته :40
بازديد اين هفته :397
بازديد اين ماه :1426
مجموع آمار بازديد ها :190965

درحال حاضر 16 میهمان و هیچ یک از اعضاء آنلاین می باشد.