آخرین بروزرسانی پرتال: 21 اردیبهشت ماه 1398

عنوان ها

پیوندها

 

کمیته های اجرایی

||

تقویم

طراحی سایت
جمعه 1 شهريور 1398.
تاریخ شمسی :
الجمعة 22 ذو الحجة 1440.
تاریخ قمری :
Aug 23 2019.
تاریخ میلادی :
  • پاک سرشت در آیین بدرقه تیم ملی مهارت :تیم ملی مهارت ایرا
  • سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور اعلام كرد: کارت ورود به
  • هیأت وزیران «دستورالعمل پرداخت حق‌الزحمه عوامل اجرای
  • وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی در آئین بدرقه تیم ملی مها
  • يادداشت محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی
پاک سرشت در آیین بدرقه تیم ملی مهارت :تیم ملی مهارت ایران تیمی با انگیزه های ملی است

پاک سرشت در آیین بدرقه تیم ملی مهارت :تیم ملی مهارت ایران تیمی با انگیزه های ملی است

سلیمان پاک سرشت، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان در آیین بدرقه تیم ملی مهارت کشور...
سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور اعلام كرد: کارت ورود به جلسه چهارمین مرحله آزمون های سراسری سنجش مهارت از 27 مرداد توزيع مي شود

سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور اعلام كرد: کارت ورود به جلسه چهارمین مرحله آزمون های سراسری سنجش مهارت از 27 مرداد توزيع مي شود

توزیع کارت ورود به جلسه چهارمین مرحله آزمون های سراسری سنجش مهارت مراکز آموزش فنی و حرفه ای در بخش د...
هیأت وزیران «دستورالعمل پرداخت حق‌الزحمه عوامل اجرایی آزمون سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور» را تصویب کرد

هیأت وزیران «دستورالعمل پرداخت حق‌الزحمه عوامل اجرایی آزمون سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور» را تصویب کرد

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: اصلاح تعرفه پرداخت حق‌الز...
وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی در آئین بدرقه تیم ملی مهارت به مسابقات جهانی مهارت: شما جوانان با فکر و خلاق ، نماد مهارت افزایی برای ایران امروز هستید

وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی در آئین بدرقه تیم ملی مهارت به مسابقات جهانی مهارت: شما جوانان با فکر و خلاق ، نماد مهارت افزایی برای ایران امروز هستید

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی " محمد شریعتمداری"  وزیر تعا...
يادداشت محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ مهارت افزایی؛ بایسته رونق تولید

يادداشت محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ مهارت افزایی؛ بایسته رونق تولید

در میان مولفه‌های تاثیرگذار در تحقق رونق تولید به عنوان شعار محوری سال، نیروی انسانی از عناصر بسیار ...
Previous
Next

سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان در سخنرانی پیش از خطبه نماز وحدت بخش جمعه این هفته شهر سنندج با اشاره به فرارسیدن هفته بزرگداشت کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای گفت: توسعه آموزش‌های مهارتی در روستاها با هدف توانمندسازی اقتصادی و رفع مشکل بیکاری از اولویت‌های مهم اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای در استان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان، سیدجمیل احمدی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار کرد: 31 تیرماه تا 6 مرداد به عنوان هفته کارآفرینی و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نام‌گذاری شده تا از این ظرفیت برای ترویج این آموزش‌ها استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی نهضت مهارت‌افزایی از مهم‌ترین سیاست‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در کشور است چراکه توسعه این آموزش‌ها زمینه‌ساز ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان شعار امسال سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای را نهضت مهارت‌افزایی نام برد و گفت: آمادگی داریم تا افرادی که دارای نوعی مهارت هستند، زمینه شکوفایی آنها را فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: مشارکت اجتماعی مردم برای رفع مشکلات و استفاده از ظرفیت‌های موجود امری ضروری است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان اذعان کرد: در طول این هفته از کارآفرینان برتر کشور که موجب ایجاد کسب و کار برای خود و دیگران شده‌اند، تقدیر می‌شود که یکی از این افراد از شهرستان بانه است.

احمدی با اشاره به اینکه شرکای کاری از دیگر سیاست‌های اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای در کنار مشارکت اجتماعی است، گفت: واحدهای صنفی نیازمند نیروهای ماهر هستند یکی از برنامه‌های امسال ما تامین نیروی کاری بسته به نیاز بازار کار است.

وی اضافه کرد: عدالت اجتماعی با این تعبیر که تمام اقشار جامعه باید از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌ بگیرند و در این راستا گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در رشته‌های مختلف فراهم شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان به فعالیت 134 آموزشگاه آاد فنی و حرفه ای در استان گریزی زد و گفت: این مراکز در کنار ظرفیت‌های دولتی توانسته است بخش قابل توجهی از مردم استان را زیرپوشش خدمات آموزش فنی و حرفه‌ای قرار دهند.

وی عنوان کرد: ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با توجه به نیاز بازار کار و ظرفیت‌های استان در زندان‌ها و پادگان‌ها و سایر محیط‌ها ارائه می‌شود تا افراد بعد از اتمام سربازی و یا اتمام محکومیت زندان بتوانند جذب بازار کار شوند.

احمدی از توسعه آموزش‌های مهارتی در روستاها خبر داد و گفت: توسعه آموزش‌های مهارتی در روستاهای با هدف توانمندسازی اقتصادی و رفع مشکل بیکاری از اولویت‌های مهم فنی و حرفه‌ای در استان است.

وی اظهار کرد: برای تمام روستاهای استان نیازسنجی آموزشی با همکاری دهیاران انجام شده و الان تا شعاع 45 کیلومتری بحث آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در روستاها در حال انجام است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان اضافه کرد: اگر دنبال این هستیم که مشکل بیکاری را ریشه‌کن کنیم باید آموزش در بین دانش‌آموزان را به صورت جدی دنبال کنیم که در این راستا طرح ایران‌مهارت در استان اجرایی شده و دانش‌آموزان همزمان با تحصیل زیرپوشش آموزش‌های مهارتی قرار می‌گیرند.

احمدی اظهار کرد: یکی از اقدامات بسیار خوبی که در استان کردستان به همت استاندار و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای انجام شده، آغاز آموزش‌های پروژه‌محور به عنوان پایلوت در کردستان است که در تقویت نیروی کارگری تاثیر بسزایی خواهد داشت.

وی افزود: این کار می‌تواند نقش مهمی در ساماندهی و اعتبار بخشی به نیروی ساختمان در استان داشته باشد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان اذعان کرد: زمانی می‌توانیم به نحو احسن از این ظرفیت‌های ایجاد شده در این حوزه بهره‌ بگیریم که مشارکت اجتماعی وجود داشته باشد.

احمدی در پایان گفت: امکاناتی که در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت‌آموزی در استان فراهم است در حد کشورهای توسعه یافته است.

 عید سعید غدیر خم گرامی باد

تصویر هفته

خبرهای مهم

مناسبتها

رویدادها

آمار کاربران پرتال

بازديد امروز :2
بازديد روز گذشته :69
بازديد اين هفته :280
بازديد اين ماه :1461
مجموع آمار بازديد ها :176830

درحال حاضر 43 میهمان و هیچ یک از اعضاء آنلاین می باشد.