آخرین بروزرسانی پرتال: 21 اردیبهشت ماه 1398

عنوان ها

پیوندها

 

کمیته های اجرایی

||

تقویم

طراحی سایت
يكشنبه 26 خرداد 1398.
تاریخ شمسی :
الأحد 13 شوال 1440.
تاریخ قمری :
Jun 16 2019.
تاریخ میلادی :
  • با حضور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور؛ مرکز آمو
  • دستورات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای کمک به سیل
  • شریعتمداری مطرح کرد؛ تشریح جزییات دیدار با رئیس‌جمهو
  • معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: جهت گیری آموزشی باید به
  • شریعتمداری: با استقرار شورای عالی آموزش وتربیت فنی و حر
با حضور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور؛ مرکز آموزش فنی و حرفه ای بین کارگاهی کویر تایر بیرجند افتتاح شد

با حضور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور؛ مرکز آموزش فنی و حرفه ای بین کارگاهی کویر تایر بیرجند افتتاح شد

مرکز آموزش فنی و حرفه ای بین کارگاهی کویر تایر بیرجند، امروز سیزدهم اسفند با حضور معاون وزیر و رئیس ...
دستورات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای کمک به سیل زدگان

دستورات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای کمک به سیل زدگان

دستورات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای کمک به سیل زدگان  
 شریعتمداری مطرح کرد؛ تشریح جزییات دیدار با رئیس‌جمهور/ تاکید روحانی بر استانداردسازى آموزش‌‌هاى فنى و حرفه‌‌اى

شریعتمداری مطرح کرد؛ تشریح جزییات دیدار با رئیس‌جمهور/ تاکید روحانی بر استانداردسازى آموزش‌‌هاى فنى و حرفه‌‌اى

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جزییات اولین دیدار دوره‌اى خود در سال ٩٨ با رییس‌جمهور را تشریح کرد. ...
معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: جهت گیری آموزشی باید به سمت تربیت نیرو‌های حرفه‌ای و کارآمد سوق پیدا کند

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: جهت گیری آموزشی باید به سمت تربیت نیرو‌های حرفه‌ای و کارآمد سوق پیدا کند

  اولین جلسه شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه‌ای و مهارتی به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد...
Previous
Next

سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان در نشست با مدیران دفاتر تسهیل گری شهرستان سنندج گفت : ارائه آموزش های مهارتی به افراد ساکن در سکونتگاه های غیررسمی می تواند علاوه بر توانمند سازی افراد جهت ورود به بازار کار نقش مهم و سازنده ای در دستیابی به رفاه اجتماعی برای افراد جامعه را داشته باشد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان ؛ سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان در نشست با مدیران دفاتر تسهیل گری شهرستان سنندج گفت : ارائه آموزش های مهارتی به افراد ساکن در سکونتگاه های غیررسمی می تواند علاوه بر توانمند سازی افراد جهت ورود به بازار کار نقش مهم و سازنده ای در دستیابی به رفاه اجتماعی برای افراد جامعه را داشته باشد .

احمدی با اشاره به حوزه فعالیت سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان بیان داشت : سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان تنها متولی رسمی ارائه آموزش های مهارتی غیر رسمی در سطح کشور با هدف توانمند سازی افراد جامعه و تربیت نیروی متخصص و کارآمد جهت ورود به بازار کار و همچنین ارتقاء مهارت شاغلین با دارا بودن بیش از 6000 استاندارد آموزشی فعالیت می نماید.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان گفت : این اداره کل در سطح استان دارای 16 مرکز چارت دار دولتی و 134 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای است که سالانه رقمی بالغ بر 5 میلیون نفر ساعت آموزش های مهارتی را در دوبخش دولتی و خصوصی و تیم های سیار خود اعم از تیم سیار روستایی ، زندان ها ، پادگان ها ، صنایع و صنوف ، دانشگاه ها و ..... ارائه می دهد .

این مقام مسئول افزود : اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با عنایت به رسالت خود مبنی بر ایجاد عدالت آموزشی و امکان بهره مندی کلیه اقشار جامعه اقدام به ارائه آموزش های مهارتی در سکونتگاه های غیررسمی نموده است که این آموزش های توسط تیم های سیار این اداره کل در حال انجام و پیگیری می باشد ولی برای دستیابی به آموزش های مهارتی با کیفیت و اثربخشی بالا لازم است نیاز سنجی و برنامه ریزی دقیق و هدفمند صورت گیرد و این مهم تنها با تعامل و همکاری دوسویه دفاتر تسهیل گری با این اداره کل میسر خواهد شد.

احمدی با اشاره به مزیت های نسبی آموزش های مهارتی و فراگیری این آموزش های توسط افراد ساکن در سکونتگاه های غیررسمی اظهار داشت : آموزش های مهارتی می تواند در افراد اعتماد به نفس ایجاد نماید و این افراد با فراگیری تخصص لازم بهتر و در زمان کمتر جذب بازار کار خواهند شد که اشتغال افراد ساکن در این حوزه ها می تواند در افزایش رفاه اجتماعی نقش مهم و تاثیرگذاری را ایفاء نماید.

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان در بخش دیگری از سخنان خود تلفیق آموزش های تئوری و عملی را راهی مهم و اساسی در راستای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی و برون رفت از بحران بیکاری دانست و افزود : تعامل و همکاری بین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و سازمان آموزش فنی و حرفه ای می تواند دانشجویان را به افرادی کارآفرین با زمینه و پتانسیل بالا جهت ورود به بازار کار تربیت نماید که این امر جزء با تغییر نگرش و راه اندازی نهضت مهارت آموزی در سطح کشور محقق نخواهد شد.

وی با اشاره به وجود ظرفیت و پتانسیل بالای نیروی انسانی در سکونتگاه های غیررسمی ، ساماندهی و توانمند سازی این افراد جهت ورود به بازار کار را از مهم ترین نیازهای مردم این منطقه ذکر کرد و گفت : می توانیم تهدید های مختلف از جمله بیکاری ، طلاق  ، حاشینه نشینی ، مفاسد اخلاقی و اعتیاد در این مناطق را از طریق آموزش های مهارتی کاهش و تهدید های حاکم در نواحی منفصل شهری را به فرصتی مناسب در راستای افزایش تولیدات داخلی و کمک به حل مشکلات اقتصادی کشور تغییر دهیم .

در پایان احمدی ابراز امیدواری کرد تا با تعامل و همکاری منظم و مناسب بین دفاتر تسهیل گری و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان شاهد دستیابی به اهداف مورد نظر باشیم.

 

 سال رونق تولید

تصویر هفته

خبرهای مهم

مناسبتها

رویدادها

آمار کاربران پرتال

بازديد امروز :56
بازديد روز گذشته :77
بازديد اين هفته :483
بازديد اين ماه :921
مجموع آمار بازديد ها :171739

درحال حاضر 59 میهمان و هیچ یک از اعضاء آنلاین می باشد.