آخرین بروزرسانی پرتال: 21 اردیبهشت ماه 1398

عنوان ها

پیوندها

 

سامانه های پاسخگویی به شکایات

کمیته های اجرایی

||

تقویم

طراحی سایت
چهارشنبه 24 مهر 1398.
تاریخ شمسی :
الأربعاء 17 صفر 1441.
تاریخ قمری :
Oct 16 2019.
تاریخ میلادی :
 • سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرد؛ دومین دوره م
 • در دیدار علی اوسط هاشمی با اسحاق جهانگیری تأکید شد: ساز
 • علی اوسط هاشمی: تقاضا برای کار دولتی باید در جامعه کاهش
 • معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: رفتار
 • معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: مهارت
سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرد؛ دومین دوره مسابقات آزاد مهارت اوراسیا آبان ماه برگزار می شود

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرد؛ دومین دوره مسابقات آزاد مهارت اوراسیا آبان ماه برگزار می شود

علاقمندان به شرکت در دومین دوره مسابقات آزاد مهارت اوراسیا که آبان ماه سال جاری در شهر یکاترینبورگ ر...
در دیدار علی اوسط هاشمی با اسحاق جهانگیری تأکید شد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای برنامه 10 ساله ارائه کند

در دیدار علی اوسط هاشمی با اسحاق جهانگیری تأکید شد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای برنامه 10 ساله ارائه کند

علی اوسط هاشمی معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، امروز سیزدهم مهرماه 1398 با ...
علی اوسط هاشمی: تقاضا برای کار دولتی باید در جامعه کاهش یابد

علی اوسط هاشمی: تقاضا برای کار دولتی باید در جامعه کاهش یابد

علی اوسط هاشمی، معاون وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: تقاض...
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: رفتار مسئولانه بر رفتار قدرتمندانه مقدم است/توسعه مهارت در گرو هم افزایی و بلوغ فکر محقق می شود

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: رفتار مسئولانه بر رفتار قدرتمندانه مقدم است/توسعه مهارت در گرو هم افزایی و بلوغ فکر محقق می شود

علی اوسط هاشمی، رئیس سازمان، در مراسم گرامی داشت هفته دفاع مقدس، بر تقدم رفتار مسئولانه بر رفتار قدر...
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: مهارت های فنی و حرفه ای اثربخشی زیادی در جامعه دارند

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: مهارت های فنی و حرفه ای اثربخشی زیادی در جامعه دارند

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در دیدار با استاندار البرز گفت: مهارت های فنی و حر...
Previous
Next
صافی
 • سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان در سخنرانی پیش از خطبه نماز وحدت بخش جمعه این هفته شهر سنندج با اشاره به فرارسیدن هفته بزرگداشت کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای گفت: توسعه آموزش‌های مهارتی در روستاها با هدف توانمندسازی اقتصادی و رفع مشکل بیکاری از اولویت‌های مهم اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای در استان است.

 • معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در نشست خبری مشترک این سازمان با معاونت‌های وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش گفت: پیوند بین آموزش‌های رسمی و غیررسمی دغدغه اصلی حوزه مهارت آموزی کشور است.

 • معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به همراه معاونان و جمعی از جهادگران عرصه آموزش های مهارتی صبح امروز (3 مرداد) با حضور در مرقد امام خمینی (ره) با آرمان‌های رهبرکبیر انقلاب اسلامی تجدید بیعت کردند.

   

  به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، همزمان با چهارمین روز هفته ملی مهارت جمعی از کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به همراه مدیران و مسئولان این سازمان صبح امروز در مرقد مطرح امام خمینی (ره) حضور یافتند و ضمن نثار گل با آرمان‌های معمار انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

   دکتر سلیمان پاک سرشت معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، معاونان و کارکنان سازمان با قرائت میثاق‌نامه‌ای با آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند.

  بر اساس این گزارش، ۳۱ تیرماه تا ۶ مرداد ماه به عنوان هفته ملی مهارت و ۶ مرداد به عنوان روزملی کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی وحرفه ای در کشور نام گذاری شده است.

 • «مسابقات ملي مهارت» در ميان تمام نامهرباني ها با مهارت آموزي، فرصت ارزشمندي است که از پس ساليان عبور کرده و اکنون خود را به ايستگاه هجدهم رسانده است. در اين رقابت هاي سراسر شور و اميد، جوانان توانمند کشور، فناوران اميدوار به آينده ايران، همچون سال هاي گذشته روزهايي را رقم خواهند زد تا در يادها باقي ماند و زمينه ساز رشد مهارت آموزي در کشورمان شود.

  اين مسابقات که در روزهاي سخت تحريم هاي ناجوانمردانه کشورمان برگزار مي شود، آيينه تمام نماي جامعه اي است که بيش از هر روز و سالي به مهارت نياز دارد. جوانانش نيازمند مهارت هاي کار و زندگي هستند و مهارت هاي فناورانش نيز بايد به روز شوند  و خودشان را در شرايط فناوري هاي توسعه يافته جهان قرار دهد. مهارت افزايي و اشتغال پذيري آحاد ايران الزامات جدي جامعه ايراني آماده ورود به سال هاي 1400 است.

  آموزش مهارت هاي فني و حرفه اي سرمايه گذاري بلند مدت است. سرمايه گذاري که امروز و در شرايط ويژه ناکارآمدي بخشي از تحصيلات دانشگاهي و بروز آفات ناشي از مدرک گرايي دهه هاي اخير اهميت آن بيش از گذشته پيش چشم مديران و برنامه ريزان عالي رتبه ايران قرار گرفته است.

  با ابلاغ قانون جديد نظام جامع آموزش و تربيت فني، حرفه اي و مهارتي جايگاه سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در تربيت نيروي کار ماهر مورد تأکيد مجدد قرار گرفته است. نقشي که سال هاست اين سازمان با  آموزش اثربخش و منتهي به اشتغال ميليون ها  نفر از شهروندان کشورمان در بخش هاي توليدي و  واحدهاي صنعتي ايفا مي کند.

  در سال حمايت از کالاي ايراني، فعاليت ها و برنامه هاي اين سازمان بر رفع فقر مهارتي، کاستن از شکاف مهارتي در مناطق مختلف کشور، افزايش بهره وري آموزشي و کمک به رونق توليدات ملي متمرکز شده است.

  اميدوارم هجدهمين مسابقات ملي مهارت با تلاش تمامي مسؤولان و دست اندركاران اجرايي، دقت و عدالت داوران، تلاش مربيان و كارشناسان و به ويژه سعي و همت جوانان عزيز شركت كننده در سطحي مطلوب در فضاي رقابتي سالم و سازنده اي برگزار شود.

  از درگاه خداوند منان براي شما جوانان عزيز و آينده ساز جامعه، حضور مقتدرانه و افتخار آميز در عرصه هاي ملي و جهاني را آرزومندم.

 • هجدهمين دوره مسابقات ملي مهارت در شرايط ويژه سياسي و اجتماعي کشورمان برگزار مي شود. در اين روزهاي سخت، ايران بر خود مي بالد که گرانبهاترين سرمايه هايش، فرزندان غيورش، در مسير پيشرفت و اعتلاي كشور با نيروي ايمان، اراده و تلاش  قدم برمي دارند.

  اين مسابقات بازتاب استعدادها، ظرفيت ها و خلاقيت هاي نهفته در جامعه جوان ما  است كه مي تواند در ميادين جهاني نيز برجسته شود و گرهي از مشکلات حوزه اشتغال و کارآفريني ايرانمان باز کند.

  اين مسابقات فرصتي يگانه است. مهارت هاي نيروي انساني خود در مقياس جهاني و متناسب با تحولات فناوري جهان محک مي زنيم. براي رقابت در جهاني به شدت پيچيده و تحت فشار آماده مي شويم تا هم کيفيت نيروي انساني خود را  ارتقا دهيم و براي دنياي آينده مهارت لازم را کسب کنيم .

  مي دانم و مي دانيد براي ساختن ايران در سده آتي نياز به فناوراني ماهر، کار آزموده و آشنا با جهان داريم تا در نبردهاي پيش رو پيروز باشيم و کشورمان و آينده فرزندانمان را حفظ کنيم.

  در سال هاي اخير و با تأکيدات مقام معظم رهبري و رياست محترم جمهوري اسلامي ايران بيش از گذشته بايد به آموزش هاي فني و حرفه‌اي اهتمام داشته باشيم و اين مسابقات بهترين محمل و تبلور اين اراده است.

  اينجانب همه مسئولان، نخبگان آموزش و مهارت‌افزايي، بخش خصوصي و دولتي، کارآفرينان و فعالان اقتصادي را به توجه کردن به اين مقوله و تلاش براي بهبود در آموزش هاي مهارت آموزي فرا مي‌خوانم.

  به تمامي شرکت کنندگان در اين مسابقات توصيه مي کنم تا اين رقابت ها را بستر تمرين جوانمردي، مهارت آموزي، علم اندوزي و رقابت در عين رفاقت بدانيد.  براي تيم هايتان پرثمر باشيد و از تفرقه و نفاق دوري کنيد.

  از تمامي عوامل اجرايي كه  زمينه برگزاري هجدهمين مسابقات ملي مهارت را فراهم کرده اند، تشكر مي کنم و از خداوند متعال براي همه خدمتگزاران، توفيق روز افزون مسئلت مي نمايم.

  اميدوارم نتايج و يافته هاي اين مسابقات در فرايند آموزش هاي مهارتي، شاهد دستاوردهاي ارزنده اي درنظام آموزش مهارتي و تحقق اميد و تدبير در رسيدن به جايگاه شايسته  ايران اسلامي عزيزمان باشيم.

   

  علی ربیعی

 • معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در آیین افتتاحیه هجدهمین مسابقات ملی مهارت گفت: برگزاری شایسته مسابقات ملی مهارت به عنوان یک رویداد مهم نیازمند پشتیبانی ملی است.

 • دکتر پاک سرشت در نشست امضای تفاهم‌نامه همکاری آموزشی بین سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و مرکز ملی فرش گفت: آموزش‌ها باید با رویکرد حمایتی صورت گیرد و دامنه‌اش وسیع‌تر از صلاحیت شغلی باشد.

  به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، دکتر سلیمان پاک‌سرشت، رئیس این سازمان  در نشست امضای تفاهم‌نامه همکاری با مرکز ملی فرش ایران با اشاره به اینکه فرش، ایرانی‌ترین صنعت محسوب می‌شود، گفت: در این مقطع بیش از هر زمان دیگری به ایده‌های خلاقانه برای نگهداشت نیروی انسانی، ارتقاء مهارت و افزایش ثروت ملی بخشی از این صنعت نیازمندیم.

  وی با اشاره به لزوم اجرایی شدن و بازنگری در میزان کارایی تفاهم‌نامه قبلی سازمان و مرکز ملی فرش، اظهار امیدواری کرد که تفاهم‌نامه جدید مسائل قبلی را مرتفع کند.

  معاون وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: درباره صنعت فرش و قالیبافان صرفا نگاه شغلی را دنبال نمی‌کنیم، چرا که قالیبافان اقشار آسیب‌پذیر محسوب می‌شوند و آموزش‌ها باید در قالب بسته حمایتی صورت گیرد و دامنه‌اش وسیع‌تر از صلاحیت شغلی باشد.

  دکتر پاک‌سرشت با اشاره به مسائل و چالش‌های جدی قالیبافان در زمینه سلامت و بهداشت، گفت: بخشی از این مشکلات از راه‌های مداخله آموزشی می‌تواند به ارتقاء سلامت قالیبافان نیز کمک کند.

  وی با اشاره به اینکه برای رویکرد حمایتی و توانمندسازی نیازمند نگاه چندبعدی به آموزش قالیبافان هستیم، گفت: نتیجه آموزش‌های توانمندسازی و مهارتی باید در کیفیت و قیمت کالا دیده شود و همچنین به غلبه بر چالش‌های قالیبافان به عنوان نیروی کار منجر شود.

  رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با تأکید بر اینکه آزمون‌های مهارتی باید آزمون‌های عملی باشد، تأکید کرد: حتی می‌توانیم از این جلوتر هم رفته و آزمون‌های پروژه‌محور را مدنظر قرار دهیم که این نیازمند همکاری بین دستگاه‌ها است و امیدواریم تفاهم‌نامه زمینه بازنگری در رویکرد آموزش را فراهم کند و به سمت اثربخشی آموزش‌ها پیش برویم.

  در پایان دکتر پاک سرشت گفت: دوره‌هایی را برای ارزیابی نحوه اجرایی شدن تفاهم‌نامه درنظر خواهیم گرفت.

 • معاون وزير و رئيس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در بازديد از خبرگزاري جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)  بر نقش مهم جامعه رسانه ای کشور در ترویج و توسعه گفتمان ملی مهارت آموزی تأكيد كرد

 • ** برگزاری جلسه کمیته فنی و پشتیبانی هجدهمین مسابقات ملی مهارت در مرکز تربیت مربی

  *** معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور:

  بیش از 500 جوان ماهر در هجدهمین مسابقات ملی مهارت به رقابت می پردازند

  **در دومین نشست ستاد اجرایی هجدهمین مسابقات ملی مهارت مطرح شد:

  اجرای شایسته هجدهمین مسابقات ملی مهارت،همکاری تمامی عناصر تأثیرگذار را می طلبد

  *** پوستر هجدهمین مسابقات ملی مهارت منتشر شد

  **در گفتگو با مهر اعلام شد؛

  آغازمسابقات ملی مهارت از۲۳تیر/اعزام برگزیدگان به مسابقات۲۰۱۹روسیه

 • خانواده تلاشگر سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور

   

  با سلام و تحيت

    در عصر حاضر شايستگي و مهارت به فضيلتي تبديل شده است كه دانايي و توانايي را از دنياي دانش تئوري به فضاي واقعي كار متصل مي كند.

      همه مي دانيم كه مهارت نه تنها تعالي اقتصادي بلكه تعالي اجتماعي، فرهنگي و خانوادگي را هم مي تواند به دنبال داشته باشد.

        در جامعه امروز كه مهارت آموزي پيش نيازي براي توسعه و رشد كشورها محسوب مي شود، تعريف هماهنگ و يكپارچه از آموزش هاي مهارتي اجتناب ناپذير است. لذا ضروري است كه متوليان امر آموزش در كشور، اعم از آموزش و پرورش، دانشگاه و سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور هم سو و همدل با دولت و جامعه در ارتقاي ‌فرهنگ ملي مهارت كوشا باشند. و اين مهم، عزم جهادي و به ويژه مشارکت رسانه ملي و حمايت ارزشمند نهادهای سیاستگذار و برنامه ریز از جمله مجلس محترم، دولت خدمت گزار و ديگر دستگاه هاي اجرايي را می طلبد.

         خوشبختانه در دوران رياست جمهوري جناب آقاي دكتر روحاني و وزارت جناب آقاي دكتر ربيعي و
  با اعتماد و اعتقاد به اهداف سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و تأكيد ايشان بر مهارت افزايي و كارآمدي و تربيت نيروي كار ورزيده، امروزه شاهد اتفاقات بسيار پربركتي در زمينه ارتقاي فرهنگ ملي مهارت در كشور هستيم.

       همچنين سه شاخصه آموزش های مهارتی امروزی؛ جهانی بودن، مجازی بودن و رویکرد توسعه بخش  خصوصی ايجاب مي كند كه سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور در بخش فناوری های نوین، پیشتاز و پیشران باشد.

     ضمن قدردانی از زحمات ارزشمند و بي دريغ همكاران ارجمندم در دو بخش دولتي و خصوصي" هفته ملي مهارت و ششم مردادماه؛ روز ملي ترويج آموزش هاي فني و حرفه اي " را ارج نهاده و مراتب تبريك خود را به خانواده همدل و همراه سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در اقصي نقاط ايران عزيزمان اعلام مي دارم. و انتظار اين است كه اين فرصت را مغتنم شمرده و خصوصاً امسال كه توسط مقام معظم رهبري(مدظله العالي) به نام سال اقتصاد مقاومتي توليد و اشتغال نامگذاري گرديده است، از هر اقدام مناسبي كه منجر به ترويج فرهنگ مهارت آموزي در جامعه مخاطب و جلب نظر و حمايت همه مسؤلين و ذينفعان از فرهنگ مهارت آموزي و سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور گردد، دريغ ننمايند.

           رضايت حق تعالي و دعاي خير هم وطنان عزيز ره توشه مسيرتان باشد.  برايتان روزهايي خوب،  توأم با آرامش و همت عالي در همه ابعاد زندگي را خواستارم.           

          

                                                                    برادر شما

                                                                    محمد امين سازگار نژاد

 • اسداله عباسي، عضو هيأت رييسه و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شوراي اسلامي با مسؤولان سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور امروز دوشنبه مورخ 19/4/96 در محل اين سازمان ديدار و گفتگو كرد.

 • رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه مهارت آموزی ملی پیش نیاز رشد، بهره وری و توسعه در کشور است تاکید کرد: توسعه و به روز رسانی آموزش های فنی و حرفه ای در کشور با توجه به فناوری های روز دنیا نیاز به توجه ویژه مسئولان کشور دارد.

 • رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید رویکرد کشور به سمت آموزش های مهارتی و فنی و حرفه ای پیش برود بیان کرد: به جای اینکه رویکرد کشور به سمت آموزش های فنی و حرفه که نیاز بازار و ایجاد اشتغال و تولید در کشور است پیش رود به سمت آموزش های کلاسیک و دانشگاهی پیش رفته که این آموزش ها هم از کیفیت لازم برخوردار نیستند.

 • مراسم رونمایی از طرح های نوین آموزشی و دستاوردهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با حضور وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي  امروز سه شنبه مورخ 13/04/1396 برگزار شد.

 • گزارش تصویری : گلباران و غبار روبی مزار شهدا در اولین روز از هفته بزرگداشت کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای

 • رحمت اله رحمتی قائم‌مقام سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در جریان آئین افتتاحیه حسینیه یادمان شهدای غریب سیرانبند شهرستان بانه گفت: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان که مسئولیت اجراء و پیگیری این پروژه را داشتند به خوبی اجرای مسئولیت نموده است و آنچه که انجام شده است، به عنوان وظیفه بوده است.

 • عصر امروز در جریان برگزاری آئین افتتاحیه حسینیه یادمان شهدای  گمنام سیرانبند شهرستان بانه ابوالحسن فیروزآبادی قائم مقام وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با اهداء لوح تقدیر به نیابت از علی ربیعی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان تقدیر کرد.

 • قائم مقام وزیر تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی از آمادگی این وزارتخانه برای ساخت یادمان‌های شهدا در نقاط مختلف کشور خبر داد و گفت: روحیه شهادت‌طلبی موتور محرکه جوانان امروز کشور است.

 • عصر امروز سید جمیل احمدی و جمعی از مسئولین ستادی اداره کل از روند برگزاری مرحله استانی شانزدهمین مسابقات ملی مهارت بازدید کردند.

 • مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان گفت: به زودی مرکز سنجش مهارت فنی و حرفه‌ای در این استان افتتاح می‌شود که در غرب کشور بی‌نظیر و در کشور کم‌نظیر است.

 • معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جمع تیم اعزامی ایران به چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل 2015 بر لزوم  توسعه و نهادینه شدن گفتمان کار و مهارت در سطح کشور توسط رسانه ها و هنرمندان تأکید کرد. 

   

 • توزیع کارت سومین مرحله آزمون سراسري سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای پايان دوره كارآموزان مراکزآموزش فني و حرفه اي سال 1394 در بخش هاي دولتي وخصوصي و سومین آزمون سنجش مهارت در حوزه هاي صنعت ساختمان و صنايع دستي، فرش و نان و غله و... از ساعت 8 صبح امروز روز دوشنبه مورخ 1394/04/29  آغاز و تا ساعت 24 روز چهارشنبه مورخ 1394/04/31  ادامه می یابد.

 • صبح امروز جلسه هم اندیشی و هماهنگی ویژه برنامه های هفته بزرگداشت کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بانه برگزار شد.

 • ثبت نام از متقاضیان آزمون سنجش مهارت در حوزه هاي صنعت ساختمان و صنايع دستي، فرش و نان و غله و... به صورت اينترنتي و هماهنگ كشوري از ساعت 8:00 صبح مورخ 1394/04/11  آغاز و تا ساعت 24:00مورخ 1394/04/18  ادامه  می یابد.

 • ثبت نام دومین دوره آزمون ادواری سنجش مهارت از ساعت 8 صبح روز شنبه مورخ  1394/04/13 آغاز و تا ساعت 24 روز سه شنبه مورخ 1394/04/23 ادامه می يابد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان، سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با اعلام اين خبر بیان داشت :دومین دوره آزمون ادواری سنجش مهارت در تاریخ 16مرداد ماه سال جاری برگزار مي شود.

  احمدی درخصوص نحوه ثبت نام متقاضيان در دومین آزمون ادواری سنجش مهارت در سال 1394  بيان داشت: داوطلبان با مراجعه به سایت http://advari.irantvto.ir پس از خرید كارت اعتباري می توانند در حرفه مورد نظر خود ثبت نام نمايند.

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با  اشاره به مراحل اجراي آزمون هاي سنجش مهارت بیان داشت: آزمون هر حرفه شامل دو مرحله كتبي و عملي است و متقاضیان بر اساس حرفه انتخابی زمان ثبت نام خود در آزمون های کتبی شرکت خواهند نمود و در صورت قبولی و کسب حداقل نمره 50 از 100 مجاز خواهند بود در آزمون های عملی شرکت نمایند. داوطلبین شرکت در این آزمون ها  می توانند  از تاریخ 1394/05/12  تا 1394/05/14 با مراجعه به سامانهhttp://advari.irantvto.ir  و با درج شناسه پرداخت و شماره پرونده، و یا با درج مشخصات فردی، كارت ورود به جلسه خود را دريافت نمايند.

  وی بیان داشت: داوطلبان پس از شرکت در آزمون كتبي و كسب نمره قبولي براساس برنامه زمانبندي اعلام شده از سوی اداراه سنجش و ارزشیابی استان براي شركت در آزمون عملي باید به حوزه هاي تعيين شده مراجعه کنند.

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با اشاره به تشكيل ستاد پاسخگويي آزمون سراسري سنجش مهارت گفت: در صورتي كه متقاضيان با مشکلی مواجه شوند، مي توانند با شماره تلفن های 33239150-087 و 33284080-087 و یا با مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان خود تماس حاصل نمایند.

   

   

 • معاون وزير و رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور از تأمين نيروي انساني ماهر براي به كارگيري و اشتغال در فعاليت هاي پشتيباني ، تعمير و نگهداري سيستم هاي حمل و نقل هوشمند ترافيكي و سيستم هاي انتقال شبكه ترانسپورت نوري توسط اين سازمان خبر داد.

   

 • ثبت نام سومین مرحله از آزمون های هماهنگ صنعت ساختمان و تفاهم اتحادیه فرشبافان و صنایع دستی همزمان با سراسر کشور در استان کردستان آغاز شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان از  ثبت نام سومین مرحله از آزمون های هماهنگ صنعت ساختمان و صنایع دستی و تفاهم نامه اتحادیه فرشبافان در استان کردستان خبر دادو افزود:  بازه زمانی ثبت نام افراد متقاضی شرکت در آزمون های مذکور از تاریخ 1393/05/01لغایت 1393/05/06 می باشد که متقاضیان جهت شرکت و ثبت نام در آزمون های یاد شده می توانند با مراجعه به سایت www.advari.tvto.ir و تهیه کارت اعتباری از طریق سایت مزبور اقدام به ثبت نام نمایند.

  احمدی خاطر نشان کرد: با عنایت به سیاست های سازمان مبتنی بر حرکت به سمت دولت الکترونیک و کاهش بروکراسی اداری ، سازمان متبوع از ابتدای سال 1392 اقدام به فروش کارت های اعتباری ویژه ثبت نام در آزمون های ادواری ، هماهنگ و آموزشی از طریق سایت ثبت نام خود کرده است تا مردم شریف استان با سهولت و دراسرع نسبت  به ثبت نام در آزمون های مدنظر خود اقدام نمایند.

  وی افزود : زمان برگزاری آزمون های صنعت ساختمان و تفاهم نامه اتحادیه فرشبافان و صنایع دستی 1393/05/23 می باشد و افرادی که موفق به کسب نمره قبولی گردند  با مراجعه به مراکز آموزش فنی و حرفه ای  مربوطه در شهرستان های استان و تکمیل پرونده  از زمان  آزمون های عملی مطلع خواهند گردید.

   

   

   

   

   

 • ثبت نام اولين دوره مسابقات ملي مهارت  ويژه افراد داراي معلوليت از تاريخ 25/4/93 تا 6/5/93 صورت مي گيرد.

  به گزارش پيك مهارت آنلاين، به نقل از روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، دكتر كورش پرند، معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و رييس اين سازمان با اعلام اين خبر بيان داشت: كشف استعدادهاي حرفه اي در ميان افراد داراي معلوليت كشور فرصت مناسب براي شكوفايي مهارت هاي آنان و همچنين ترويج و ارتقاي فرهنگ مهارت آموزي در ميان افراد داراي معلوليت است.

  وي تأكيد كرد: فراهم نمودن بستر مناسب براي رقابت سالم ميان افراد داراي معلوليت يك ضرورت و امر مهم فرهنگي است.

  رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور ادامه داد: در همين راستا نخستين مسابقات ملي مهارت ويژه افراد داراي معلوليت در شهريور ماه سال جاري و همزمان با مرحله كشوري پانزدهمين مسابقات ملي مهارت با مشاركت سازمان بهزيستي كشور برنامه ريزي شده است.

  دكتر پرند خبر داد: زمان ثبت نام متقاضيان اين مسابقات از تاريخ 25/4/93 تا 6/5/93 همزمان با هفته مهارت و بهزيستي،  به صورت الكترونيكي از طريق پرتال جامع سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور به آدرس: advari.irantvto.ir  صورت مي گيرد.

  وي بيان داشت: مرحله استاني مسابقات ياد شده به صورت آزمون كتبي در تاريخ 17/5/93 و مرحله كشوري براي برگزيدگان مرحله استاني به صورت آزمون عملي از تاريخ 9/6/93 تا 12/6/93 برگزار مي شود.

  رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور تصريح كرد: رشته هاي رقابتي اين مسابقات شامل:  طراحي گرافيك رايانه اي، كارورword، خياطي و كنده كاري روي چوب است.

  گزارش پيك مهارت آنلاين در خاتمه مي افزايد: اطلاعات تكميلي در سايت http://skill.irantvto.ir  درج شده است.

   

   

   

 • تفاهم نامه همكاري بين سازمان آموزش فني وحرفه اي كشور و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران منعقد شد.

  به گزارش پیک مهارت آنلاین،  به نقل از روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، دكتر كورش پرند، معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و رييس اين سازمان با اعلام اين خبر بيان داشت: اين تفاهم نامه به منظور اجرای بندهای تکلیفی دو سازمان در اسناد بالادستی و تحقق برنامه های مرتبط با سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی): سیاست های اقتصاد مقاومتی، سیاست های كلي جمعیت و سیاست های کلی سلامت، امروز مورخ 9 تیر ماه سال 1393 بين دو مجموعه منعقد شد.

  معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در ادامه خبر داد: صدور مجوز و موافقت با استفاده از ظرفیت های مکانی و تجهیزاتی در مراكز آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به ويژه مركز تربيت مربي كرج برای انجام آموزش‌های بازآموزی و نوآموزی مرتبط با ماموريت سازمان نظام روانشناسي و مشاوره،  حمایت های مادی و معنوی براي اجراي همایش ها، نشست های تخصصی با مبادی ذیربط در بنگاه های تولیدی و غیره برای سازمان روانشناسی و مشاوره در کشور،  حمایت های مادی و معنوی از خدمات روانشناسی و مشاوره در چارچوب حوزه های علمی، پژوهشی و عملی مرتبط با نظام آموزش مهارت های فنی و حرفه ای کشور، همكاري در تهيه و تأمين منابع آموزشي و كمك آموزشي در حوزه هاي مرتبط و  اعلام نياز به خدمات مشاوره و روانشناسي در مراحل آموزشِ مهارت‌های فنی و حرفه ای به سازمان نظام روانشناسي و مشاوره از جمله تعهدات سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در راستاي تفاهم نامه مذكور است.

  دکتر کورش پرند افزود:  دعوت از كارشناسان و صاحبنظران سازمان نظام روانشناسي و مشاوره؛ در كارگروه هاي تخصصي برنامه ريزي درسي فناور هاي نرم، فرهنگي و شناختي، ایجاد تمهیدات لازم و برنامه ریزی برای آموزش مهارت های زندگی در چارچوب ترویج و فرهنگ سازی سبک زندگی مورد نظر مقام معظم رهبری( مدظله العالی) و جلوگیری از کلیه فعالیت های روان شناسی و مشاوره فاقد مجوز از دیگر تعهدات سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در راستای تفاهم نامه مذکور است.

  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره در مراحل آموزشِ مهارت‌های فنی و حرفه ای متناسب با نیازها و تشخیص سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، تأمین سرمایه انسانی متخصص روانشناسی مورد نیاز سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در هر نقطه از حوزه مأموریت سازمان مذکور و همکاری علمی و پژوهشی با استفاده از نشریات سازمان نظام روانشناسی و مشاوره در راستای موضوعات مشترک بین خدمات روانشناسی و مشاوره و خدمات آموزش فنی و حرفه‌ای  از جمله تعهدات سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران بر اساس تفاهم نامه مذکور است.

  دکتر پرند افزود: ایجاد تمهیدات لازم و تعریف خدمات روانشناسی شفاف و اثرگذار برای ترویج و فرهنگ سازی آموزش مهارت‌های زندگی و انسانِ سالم، برگزاري كارگاه هاي آموزشي و همايش هاي علمي منطبق با نياز سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و همكاري در شناسايي شغل و شايستگي هاي جديد و مورد نياز جامعه در حوزه فناوري نرم، فرهنگي و شناختي از دیگر تعهدات سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران بر اساس تفاهم نامه مذکور است.

  رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان داشت: با توجه به اهمیت توصیه اسلام و رهبران الهی به زندگی سالم در پرتو حیات طیبه و توصیه اکید قرآن مجید  به پاسداری از نسل و نظام خانواده و تلاش و سعی وافر نظام اسلامی به حفظ حریم خانواده از یکسو و تأثیرات و فرآیند اجتماعی و منابع تأمین معیشت و درآمد از سوی دیگر و خطر شبیخون فرهنگی ایجاب می‌کند که هر دو سازمان در راستای آموزش مهارت‌های زندگی سالم از نقطه صفر کارگاه تا نقطه اوج خانه و خانواده هر یک با مسئولیت مجزا ولی با هدف واحد، گام‌های جدی و زودبازده بردارند.

  دکتر پرند بیان داشت: تصویب و ابلاغ تشکیل شورایی متشکل از مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان و رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره استان و دستگاه ها و عوامل ذیربط و مرتبط برای تعامل و تصمیم سازی استانی به منظور بهره گیری از ظرفيت هاي دو طرف در استان  و به منظور نیل به هدف مقدس پاسداشت حریم کار، خانه و خانواده، لازم است همکاری‌های تدوین نظام آموزشی مرتبط،  احصاء منابع آموزشی علمی، پژوهشی و دینی،  گسترش آموزش به وسعت حضور مخاطب،  بهره‌گیری از رسانه ملّی، رسانه های علمی و رسانه‌های گفتاری و شنیداری برای رساندن پیام به جامعه،  استفاده از صاحب‌نظران و نخبگان حوزوی و دانشگاهی مرتبط با موضوع،  پیگیری موارد و موضوعات ضروری قانونی و حقوقی،  انعکاس گزارش پیشرفت کار به مسئولان عالی‌رتبه نظام و  استفاده و بهره‌گیری از گروه‌های اجتماعی غیردولتی برای توسعه فعالیت تربیت نیروی انسانی مورد نیاز انجام پذیرد از جمله تعهدات مشترک دو مجموعه در راستاي تفاهم نامه مذكور است.

  وی افزود: تشكيل كميته تخصصي جهت شناسايي مشاغل موجود و آينده پژوهي مشاغل متناسب با گروه هاي هدف، تدوين و بازنگري و اولويت بندي استانداردهاي آموزشي مرتبط توسط كميته تخصصي برنامه ريزي درسي فناوری هاي نرم، فرهنگي و شناختي، هر دو سازمان با تعامل و حرکت مشترک، برای فرهنگ‌سازی حضور روانشناس و مشاوره در کنار مراکز تولید و رفع موانع و مشکلات احتمالی این حضور، گام‌های جدی و هدف‌دار بردارند و در اختیارگذاری امکانات، تجهیزات و تأمین منابع مادی و معنوی از سوي دو طرف در ارتباط با این موافقت نامه از دیگر تعهدات مشترک دو مجموعه بر اساس تفاهم نامه مذکور است.

  معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي اظهار داشت: در صورت بروز هر گونه اختلاف در اجراي تفاهم نامه و يا تاخير امور از سوي دو طرف، كميسيون حل اختلاف متشكل از نمايندگان تام الاختيار دو طرف تشكيل و تصميمات متخذه توسط ایشان لازم الاجرا مي باشد.

  دکتر کورش پرند بیان داشت: ساير شرايط و مواردي كه در اين تفاهم نامه پيش بيني نگرديده است تابع احكام كلي و شرايط عمومي مربوط به تفاهم نامه ها و قوانين جاري مملكتي بوده و براي دو طرف لازم الاجرا خواهد بود. 

  رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور بیان داشت: زمان اعتبار اين تفاهم نامه از تاريخ امضاء به مدت  سه  سال مي باشد كه در صورت نیاز به احصاء نحوه و شکل همکاری در برخی از بندهای این تفاهم‌نامه، قرارداد کاری مجزا به استناد همین تفاهم نامه تنظیم و به امضاء دو طرف خواهد رسید و این تفاهم‌نامه با اطلاع قبلی و با توافق دو طرف مشروط به انجام تعهدات قبلي از سوي دوطرف، قابل فسخ خواهد بود و این تفاهم نامه در دو نسخه که هر یک حکم واحد را دارد.

   

 •  

   

   

  دکتر کورش پرند معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به همراه حمیدرضا خانپور مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران و سایر همراهان جهت شرکت در همایش کودک رایانه به استان فرهنگی کردستان سفر کردند.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان دکتر کورش پرند جهت شرکت در مراسم افتتاحیه همایش رایانه کودک صبح امروز وارد شهر سنندج شدند.
  سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان گفت : دوره های مهارتی کودکان یکی از نیاز های ضروری جامعه در عصر ارتباطات می باشد . این همایش و دوره های آموزشی رایانه برای کودکان به منظور ارتقای فرهنگ آموزش مهارتی بین کودکان خانواده ها در راستای تقویت فرهنگ کارآفرینی برگزار می شود.
  احمدی ادامه داد: کردستان نخستین استانی است که این همایش در آن برگزار می شود و بعد از برگزاری این همایش ، برگزاری کلاس های آموزشی رایانه برای کودکان در استان شروع خواهد شد.
  وی افزود: 12 جلسه آموزشی برای کودکان شرکت کننده در کلاس های رایانه در استان برگزار و پکیج آموزشی که شامل سه جلد کتاب و 50 فلش کارت روزانه است به کودکان 4 تا 7 سال شرکت کننده در دوره های آموزشی رایانه اختصاص داده می شود.
  احمدی یادآور شد: پکیج آموزشی برای یادگیری بهتر کودکان کردستانی به زبان کردی ترجمه شده است که در همایش رونمایی می شود و در این همایش چند غرفه برای ثبت نام کودکان در کلاس های آموزشی آموزشگاه های آزاد استان برپا می شود.

   

   

   

   

 •  

   

   

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان کردستان ، مدیر کل آموزش فنی وحرفه ای استان ،ضمن بازدید از کارگاههای آموزشی و بخشهای مختلف در نشستی با مربیان و کارکنان مرکزآموزش فنی وحرفه ای شهید حبیبی شهرستان بیجار با  تبریک حلول ماه مبارک رمضان ماه میهمانی خدا ضمن اشاره به نقش و جایگاه آموزشهای مهارتی در اشتغال جوانان از وضعیت اجرای دوره های آموزشی در مرکزاعلام رضایت نمود و از زحمات مربیان و پرسنل این مرکز تقدیر و تشکر کرد.
  سیدجمیل احمدی در این نشست با تأکید بر توسعه کمی و کیفی آموزشهای مهارتی یکی از رویکرد های سازمان را آموزش های بازار محور خواند و خواستار تعامل هرچه بیشتر با سایر دستگاهها اجرایی برای برگزاری این دوره ها در شهرستان شد.
  احمدی در ادامه ضمن تشکر و قدردانی از تلاش این مجموعه و با اشاره به نقش عظیم در سازندگی کشور، تصریح کرد:‌ این مجموعه با تربیت افراد ماهر و دارای مهارت ، اساسی‌ترین را ه در مسیر تولید ملی و تحقق حماسه اقتصادی ایفا می‌کنند .
  احمدی خاطر نشان کرد با توجه به نیاز سنجی های انجام شده بیشترین تراکم جمعیت کاری استان در حوزه کشاورزی است و از این رو خواستارادامه روند ارائه آموزشهای مهارتی در این منطقه با تاکید بر آموزشهادر بخش مشاغل خانگی و روستایی و عشایری گردید احمدی گفت :توانمند سازی زنان بوسیله آموزشهای فنی و حرفه ای می تواند راه حل مناسب در جهت تقویت اقتصاد خانواده باشد. در این نشست صمیمی تعدادی از مربیان و کارکنان مرکز مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند .
  مدیرکل با بیان اینکه پیام امسال مقام معظم رهبری راهگشای مشکلات کشور است گفت: کارکنان آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان  با نصب العین قراردادن رهنمود ها و پیام مقام معظم رهبری(مدظله العالی) خود را ملزم به تحقق پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب می دانند وهمراه با دیگر اقشار مردم و مسئولین در قبال این امر وظیفه‌ای بسیار مهم و حیاتی بر عهده دارند.
  در ادامه عزیز سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید حبیبی شهرستان بیجار نیز در این دیدار گزارش عملکرد سه ماهه اول سال مرکز را ارائه نمود.

   

   

   

   

   

 •  

   

   

  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بیجار بازدید کرد.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان، سیدجمیل احمدی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان با تبریک به مناسبت کسب رتبه چهارم جهانی توسط جوانان برومند ایران زمین در چهل ودومین دوره از مسابقات جهانی مهارت که در لایپزیک آلمان برگزار گردید خواستار تلاش جدی در جهت شناسایی افراد ماهر و زبده برای شرکت در این مسابقات شد.
  احمدی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، این ماه را فرصتی مناسب جهت خودسازی و بهره مندی هرچه بیشتر کارکنان از برکات بی شمار این ماه نزول قرآن برشمرد.
  در ادامه سیدجمیل احمدی در بازدید از این مرکز آموزشی با اشاره به نقش آموزشهای فنی و حرفه ای در ایجاد زمینه های اشتغال مولد و پایدار گفت: در واقع خصیصه این آموزشها ، نوعی پرورش "کارآفرین" است و افراد پس از کسب مهارت ، تخصص و دانش فنی مورد نیاز  قادر خواهند بود فرصتهای شغلی مناسبی را به دست آورند و یا در نهایت فرصت شغلی جدید ایجاد نمایند .
  احمدی افزود: آموزشهای مهارتی از نقش و تاثیرگذاری اقتصادی- اجتماعی مهمی برخوردار است چرا که معرف نوع مهمی از سرمایه گذاری در منابع انسانی است و با فراهم کردن زمینه های ارتقای دانش ، نگرشها و مهارتهای مورد نیاز بازار کار و اشتغال در زمینه های مختلف به توسعه اقتصادی کمک می کند .
  وی تصریح کرد:  با توجه به نیاز سنجی های انجام شده توسط کارشناسان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان ، بیش از نیمی از جمعیت فعال شهرستان بیجار در حوزه کشاورزی فعالیت دارند که لازم است آموزش های مهارتی این شهرستان به سمت آموزش های حوزه کشاورزی سوق داده شود.
  وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تالیف کتب درسی توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت : بدلیل نبود منبع آموزشی مشخص کارآموزان و شرکت کنندگان در آزمون های هماهنگ و ادواری سازمان با مشکلات عدیده ای روبرو بودند که با تالیف کتب درسی توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور این مشکل نیز از پیش رو برداشته شد و آموزش های مهارتی به صورت علمی تر و منسجم در سطح کشور دنبال خواهد شد .

   

   

   

   

 •  

   

   

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با حجت الاسلام والمسلمین مرادی امام جمعه شهرستان بیجار دیدار و گفتگو کرد.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان ، در این دیدار که با حضور مدیر کل و جمعی از کارکنان آموزش فنی و حرفه ای استان صورت گرفت ، سیدجمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان ماه میهمانی خدا به تشریح عملکرد اداره کل آموزش فنی وحرفه ای کردستان پرداخت.
  احمدی گفت : تمامی اعضای تیم ملی مهارت جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار موفق به کسب مدال و دیپلم افتخار شدند که در رده بندی جهانی در رتبه چهارم ایستادند.
  در ادامه احمدی خاطر نشان کرد با توجه به نیاز سنجی های انجام شده به تفکیک هر شهرستان 2/49 درصد از جمعیت فعال کاری شهرستان بیجار در حوزه کشاورزی مشغول به کارند که سهم آموزش های مهارتی در این بخش تنها 88/11 درصد می باشد که آموزش های مهارتی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید حبیبی شهرستان بیجار به سمت آموزش در بخش کشاورزی سوق داده می شود.
  احمدی در ادامه افزود ارائه آموزش های مهارتی بازار محور و بومی که به سمت سوی تولید محصول و وبازار یابی و فروش می رود، می تواند در ایجاد اشتغال پایدار و مولد در سطح شهرستان نقشی اساسی ایفاد کند و زیمنه ساز تحقق حماسه اقتصادی در منطقه گردد.
  در ادامه حجت الاسلام والمسلمین مرادی امام جمعه شهرستان بیجار با تقدیر و تشکر از فعالیت های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان ، فعالیت های مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید حبیبی بیجار را مثبت ارزیابی کرد و خواستار گسترش هرچه بیشتر آموزش های مهارتی در منطقه شد.
  در پایان احمدی  ضمن تشکر از حمایت های بی شائبه امام جمعه شهرستان بیجار در راستای توسعه فرهنگ مهارت آموزی و گسترش آموزش های فنی و حرفه ای با اهداء مجموعه ای از کتب تالیف شده توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از ایشان تقدیر بعمل آورد.

   

   

   

   

   

 •  

   

   

  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان ضمن بازید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید حبیبی شهرستان بیجاربا فرماندار شهرستان نیز دیدار و گفتگو کرد.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان، سیدجمیل احمدی در این دیدار با اشاره به رویکرد جدید سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به نظام ملی مهارت، توسعه آموزشهای مهارت محور به منظور ایجاد شتغال مولد و پایدار را از ضروری ترین اقدامات آموزش فنی و حرفه ای برشمرد.
  وی ارتقاء و توانمندسازی سرمایه های انسانی ،ایجاد فرصتهای جدید شغلی و ارتقای جایگاه آموزشهای فنی و حرفه ای و مهارت آموزی در استان را از برنامه های اساسی این اداره کل دانست.
  در ادامه احمدی با اشاره به چهل و دومین دوره از مسابقات ملی مهارت و افتخارآفرینی تیم ملی مهارت کشورمان در مسابقات ملی مهارت و کسب رتبه چهارم جهانی را به فرماندار بیجار و مردم شهید پرور آن شهرستان تبریک گفت.
  در این نشست حمدالله کریمی فرماندار بیجار ضمن تقدیر از فعالیتهای مهارتی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در سخنانی با اشاره به نقش نیروی انسانی در توسعه صنعت گفت: نیاز اساسی شهرستان بیجار نیروی انسانی ماهر و متخصص در بخش کشاورزی است و امید است اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان به این امر توجه ویژه ای داشته باشد.
  کریمی با اشاره به درخواست مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان نسبت به اختصاص درصدی بودجه شهرستانی به فصل آموزش های غیر رسمی مهارتی گفت: هرچند تأکید بر اتمام پروژه های نیمه تمام است، تلاش خواهد کرد که اعتبار لازم جهت بازسازی و نوسازی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید حبیبی شهرستان بیجار  اختصاص یابد.
  کریمی افزود: ایجاد فضای مملو ازصمیمیت، همدلی، صداقت، همکاری و احترام متقابل در میان کارکنان سازمان وایجاد شرایطی که کارکنان ادارات با اعتقاد قلبی و با صمیمیت برای خود وهمکاران خود احترام قائل باشند در بهبود ارائه خدمات به ارباب رجوع تأثیرگذار است.

   

   

   

   

 •  

   

   

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان خانم فرزانه سالاری مدیرعامل مجتمع آموزشی افق سنندج درهشتمین جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر استان کردستان به عنوان کارآفرین برتر استان  شناخته شد.
  سیدجمیل احمدی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان در حاشیه ای جشنواره گفت: تلاش و حضور کارآفرینان در مسیر اشتغالزایی موثر است و حضور حماسی آنها زمینه ساز تحقق حماسه اقتصادی در کشور می شود.
  احمدی خاطر نشان کرد: کارآفرین کسی است که با تکیه بر دانش، فکر، تخصص، توانایی و پشتکاری برای خود و اطرافیانش شغل ایجاد می‌کند.
  در ادامه احمدی گفت : ارتقای نوآوری و ایجاد روحیه نشاط از تأثیرات مهم افراد کارآفرین است که ضمن افزایش درآمد برای افراد، زمینه رشد و توسعه اقتصادی در هر جامعه‌ای را فراهم می‌کند.
  شایان ذکر است در پایان این مراسم، از 10 نفر از کارآفرینان برتر استان با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

   

   

   

 •  

   

   

  تیم ملی مهارت جمهوری اسلامی ایران در چهل و دومین مسابقات جهانی مهارت - آلمان 2013افتخار آفرید.
  به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تیم ملی مهارت جمهوری اسلامی ایران در چهل و دومین مسابقات جهانی مهارت موفق به کسب دو مدال نقره، یک مدال برنز و 8 دیپلم افتخار شد.
  بنا بر این گزارش، تیم ملی مهارت جمهوری اسلامی ایران در رشته های رباتیک و جواهر سازی مدال نقره، طراحی وب مدال برنز و در رشته های مدیریت سیستم های شبکه ، جوشکاری، طراحی مهندسی مکانیک، راهكارهاي نرم افزاري برای تجارت،فناوری اتومبیل، الکترونیک، مکاترونیک و طراحی گرافیک دیپلم افتخار کسب کرد.
   بنا به همین گزارش، نتایج گزارش رسیده از شهر لایپزیک آلمان حاکی از آن است که تیم ملی مهارت کشورمان حائز امتیاز تیمی رده بالای مسابقات شده است، بدین ترتیب هیچ یک از اعضای تیم ملی مهارت کشورمان دست خالی به کشورمان مراجعت نخواهد کرد.
  بنا بر این گزارش تیم ملی مهارت کشورمان با 13 نفر رقابت كننده در11 رشته شامل : الکترونیک، جواهرسازی، جوشکاری، رباتیک، طراحی مهندسی مکانیک، طراحی وب ، فناوری اتومبیل، فناوری اطلاعات - راهکارهای نرم افزاری برای تجارت، فناوری اطلاعات - مدیریت سیستم های شبکه، فناوری طراحی گرافیک، مکاترونیک در چهل و دومین مسابقات جهانی مهارت که با حضور یکهزار و24رقابت کننده از  65کشور عضو سازمان جهانی مهارت برگزار شد، شرکت نمود.
  این گزارش درخصوص اهداف شركت در مسابقات جهاني مهارت خبر داد:  ارتقای جایگاه ایران در مسابقات جهانی مهارت، ايجاد بسترمناسب جهت رقابت مهارت آموختگان در عرصه هاي جهاني وآشنايی با تکنولوژی پيشرفته و جديد ، تعميم تجربيات و استانداردهاي جهاني به بخشهاي پژوهشي و آموزشي،  کسب تجربه های جهانی داوری مسابقات، ارتقای کمی و کیفی در فرآیند آموزشی و... از جمله اهداف شركت کشور جمهوری اسلامی ايران در مسابقات جهاني مهارت است.

   

   

   

   

 •  

   

   

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان رمضانعلی طالبی مسئول سازمان بسیج کارگری در حاشیه  همایش هم اندیشی بسیج کارگری کشور که در استان فرهنگی کردستان برگزار گردید از سید جمیل احمدی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای این استان با اهداء لوح تقدیر تجلیل نمود.
  متن لوح تقدیر به شرح ذیل است:
  برادر بسیجی جناب آقای احمدی
  مدیر کل محترم آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان
  سلام علیکم
  با صلوات برمحمد وآل محمد وبا احترام بدینوسیله ،از زحمات بی دریغ و خدمات شایسته جنابعالی و همکاران عزیزتان ، در راستای برگزاری جلسه هم اندیشی مسئولان بسیج کارگری کشور در سنندج ، تقدیر و تشکر نموده و دوام توفیق و تایید روزافزون شما وتعالی زندگی پربارتان رادر ظل عنایات حضرت ولی عصر (عج)و تحت زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی ،حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی)مسئلت نموده ،تلالو همیشگی خدمتتان را در دهه چهارم انقلاب  ( دهه پیشرفت و عدالت)آرزومندیم.
  رمضانعلی طالبی
  مسئول سازمان بسیج کارگری

   

   

   

   

 •  

   

   

  آیین غبارروبی نماز خانه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان با حضور پرشور و چشمگیر همکاران و مسئولین ستادی اداره کل در آستانه ماه مبارک رمضان انجام شد.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان سیدجمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان در حاشیه غبارروبی نماز خانه اداره کل این استان با تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: رمضان ماه ضیافت الهی، رحمت، برکت و آموزش الهی است و پیشاپیش آرزوی توفیق در بندگی الهی و قبول طاعات و عبادات همه را در این ماه خواستار یم.
  وی ماه مبارک رمضان را ماه عبادت و تزکیه نفس و مقاومت در مقابل وسوسه‌های شیطانی دانست و افزود: معنویت و فضای روح‌بخش این ماه مبارک چنان بر کشور اسلامی به ویژه استان کردستان حاکم می‌شود که همه با شوق در صدد اندوختن توشه معنوی و ذخیره آخرت خود هستند.
  احمدی با اشاره به پیشینه فعالیت مردم دیندار و معنوی این شهر در اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی و استقبال گرم آنان از مراسم‌های انجام شده در مساجد تصریح کرد: جایگاه مسجد در صدر اسلام به درجه‌‌ای از اعتلاء رسیده بود که تمام اعمال و برنامه‌های عبادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی مسلمانان در مسجد انجام می‌شد و امیدواریم ما نیز به این سمت و سو پیش رویم.
  احمدی در پایان خاطر نشان کرد ماه های رجب و شعبان از ماه های مبارک می باشند و مسلمانان با ید در این ماه های مبارک خود را برای ورود به ماه میهمانی خدا آماده کرده باشند.

   

   

   

   

   

   

   

 •  

   

   

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان ، محمد صادق حمیدی رئیس اتحادیه کارفرمایان خباز شهرستان سنندج از رضا احمدی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید امان اللهی تقدیر و تشکر نمود.
  محمد صادق حمیدی گفت : نان قوت لایموت اکثریت قریب به اتفاق مردم بوده واز هبوط آدم تاکنون از حرمت و قداست ویژه ای برخوردار است و رکن اصلی تغذیه عامه مردم به ویژه گروه کم درآمد رااین نعمت اللهی تشکیل می دهد. از این رو تهیه نان از خرید گندم تاتولید نان به اختصاص مبالغ هنگفت و منابع ملی بسیاری منجر می شود.
  حمیدی اظهار داشت : با تعامل و همکاری دوسویه فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان و اتحادیه کارفرمایان خباز شهرستان سنندج آموزش خبازان و کارگران ساده مشغول در نانوایی های سطح استان آغاز گردید که این امر موجب تغییر در شیوه بعمل آوری حمیر و پخت نان در نانوایی های سطح استان گردید که موجب بالا رفتن راندمان کاری این عزیزان و پایین آمدن میزان هدررفت آردو بالارفتن کیفیت سطح نان تولیدی گردید.
  حمیدی ادامه داد با تلاش ها و همکاری سیدجمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان و پیگیری به جد رضا احمدی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید امان اللهی شهرستان سنندج آموزش خبازان و کاران مشغول در نانوایی های سطح استان پیگیری و نحواحسن اجرا گردید.

   

   

   

   

 •  

   

   

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان پوراندخت نیرومند مدیرکل دفتر امور مهارت های پیشرفته سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با مصطفی باغبانیان قائم مقام وزیر و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین پیمان اسراری مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان کردستان دیدار کرد.
  دراین جلسه که عصر روز پنجشنبه مورخ 13/04/1392 در محل سالن جلسات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان تشکیل گردید سیدجمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان به ارائه گزارشی در خصوص فعالیت های استان در حوزه مهارت آموزی و نیاز سنجی های صورت گرفته در سطح استان با نگرش آموزش های مهارتی بازار محور و بومی پرداخت.
  احمدی افزود با توجه به پتانسیل بالای استان در بحث صنایع و معادن یکی از اولویت های این اداره کل آموزش معدن چیان و همچنین آموزش تولید سنگ های تزئینی است.
  احمدی خاطر نشان کرد با عنایت به استخراج سنگ های معدنی از معادن سنگ استان و ارسال سنگ های مذکور به صورت خام به دیگر مناطق کشور و در جهت جلوگیری از خام فروشی و ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان کردستانی ، آموزش حرفه سنگ های تزئینی را از اولویت های این اداره کل برشمرد.
  در ادامه مصطفی باغبانیان مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان اقدامات انجام شده در اداره کل آموزش فنی و حرفه استان را مثبت ارزیابی کرد و گفت با تعاملات سازنده مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان و نیاز سنجی های انجام شده در این اداره کل آمادگی خود را در جهت همکاری همه جانبه با فعالیت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در راستای تربیت نیروی کار ماهر و ایجاد اشتغال پایدار اعلام کرد.
  اسراری مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت استان در سخنانی آموزش های فنی و حرفه ای را کلیدی در جهت بالا بردن راندمان کاری کارگران بخش صنعت عنوان کرد و گفت : آموزش های فنی و حرفه ای می تواند گامی موثر در تربیت کارگران متخصص در بخش صنعت استان را به دنبال داشته باشد که این امر سبب بالارفتن راندمان کاری کارگاه ها و معادن سطح استان می گردد .
  وی در ادامه یادآور شد برای جلوگیری از هم پوشانی بین آموزش های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و فعالیت های حوزه صنعت ، معدن و تجارت نیاز سنجی های آموزشی این بخش مورد بررسی قرار گرفته و در آینده نزدیک به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان اعلام خواهد شد.
  دکتر پوراندخت نیرومند مدیر کل دفتر امور مهارت های پیشرفته سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با قدردانی از مدیرکل استان به جهت تعاملات و همکاری های بی شائبه با دستگاه های دولتی سطح استان ابراز امید واری کرد با  گسترش تعاملات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و سایر دستگاه ها سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور می تواند به رسالت کاری خود یعنی تربیت نیروی کار ماهر برسد.
  نیرومند گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور آمادگی خود را جهت تدوین استاندارد های مورد نیاز سایر بخش های دولتی را اعلام می داردو دستگاه های دولتی می توانند با انجام نیاز سنجی های آموزشی خود و اعلام آن به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از پتانسیل های آموزشی این سازمان بهرمند گردند.

   

   

   

   

   

 •  

   

   

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان  دکتر نیرومند مدیر کل امور مهارت های پیشرفته سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با مهندس رشادت معاونت بهبود و تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان دیدار کرد.
  درابتدای این دیدار سیدجمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان گفت با توجه به رویکردهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مبنی بر ارائه آموزش های مهارتی بازار محور و با توجه به بیشترین فعالیت جوانان این استان در بخش کشاورزی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان اقدام به برگزاری آموزش های مهارتی در این حوزه نموده است .
  احمدی گفت : کشت توت فرنگی در استان کردستان سابقه‌ای 150 ساله دارد و این محصول به عنوان ملکه میوه‌ها یاد می‌شودو دارای خاصیت‌های تغذیه‌ای و دارویی است. سطح زیر کشت باغات استان کردستان 36 هزار هکتار است که از این باغ ها سالانه میوه هایی ازجمله: انگور، توت فرنگی، گردو و میوه های هسته دار و دانه دار زیادی تولید می شود که توت فرنگی کردستان یکی از این محصولات است که بیشترین میزان تولید را در کشور به خود اختصاص می دهد.
  احمدی یادآور شد 75% تولید توت فرنگی کشور در استان کردستان انجام می گیرد و با توجه به فعالیت بیشترین تعداد کشاورزان استان در این حوزه این اداره کل آمادگی خودرا جهت آموزش توت فرنگی کاران هم استانی در بخش های تولید ، فرآوری و بسته بندی اعلام می دارد.
  احمدی ابراز امیدواری کرد که با انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان و کانون توت فرنگی کاران که دبیرخانه این کانون در سازمان جهاد کشاورزی استان مستقر است بتوانیم گامی موثر در حوزه کاشت و صادرات این محصول ارزشمند به کشور های همسایه برداریم.
  در ادامه مهندس رشادت معاونت بهبود و تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی کردستان ضمن ابراز علاقمندی در خصوص همکاری و استفاده از پتانسیل های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کشوربه ارائه توضیحاتی در خصوص کانون توت فرنگی کاران و اقدامات انجام شده در این خصوص اشاره کرد.
  در ادامه جلسه دکتر نیرومند مدیرکل مهارت های پیشرفته سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با تاکید بر غعالیت هرچه بیشتر این کانون ها و به خصوص کانون توت فرنگی آمادگی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را در خصوص تدوین استاندارد های دیگر فعالیت های مرتبط با حوزه تولید توت فرنگی را اعلام نمود.
  نیرومند خاطر نشان کرد ایجاد بانک اطلاعاتی مصرف محصول توت فرنگی و مقایسه آمار ی با سنوات گذشته می تواندموجب رشد و تعالی این صنعت در استان شود.
  در ادامه نیرومند با اشاره به ظرفیت استان در تولید گیاهان دارویی پیشنهاد انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان و سازمان جهاد کشاورزی کردستان جهت تربیت نیروی کار ماهر در امر تولید گیاهان دارویی را داد که مورد استقبال معاون بهبود تولیدات گیاهی استان قرار گرفت.

   

   

   

   

   

 •  

   

   

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای  استان کردستان  نشستی با حضور مدیرکل دفتر امور مهارت های پیشرفته سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، مدیرکل آموزش  فنی و حرفه ای کردستان ، ریاست دانشگاه کردستان و جمعی از مسئولین ستادی برگزار گردید.
  در ابتدای جلسه احمدی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان  ضمن عرض خیرمقدم به خانم دکتر نیرومند مدیرکل دفتر امور مهارت های پیشرفته به ارائه گزارشی در خصوص راه اندازی مرکز تخصصی ممیزی انرژی پرداخت .
  احمدی گفت : با توجه به نیاز کشور در امرجایگزینی منابع انرژی های تجدید پذیر بهمنابع انرژی های تجدیدناپذیر و با توجه به این که استان کردستان جزء استان های پیشتاز در عملیاتی نمودن رویکرد های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این زمینه بوده است اقدام به تجهیز و راه اندازی نخستین مرکز تخصصی ممیزی انرژی در سطح کشور نمود.
  احمدی اظهار داشت : این مرکز شامل حرفه های نصاب و تعمیرکار آبگرمکن های خورشیدی (طول دوره آموزشی آن 130 ساعت بوده که 43 ساعت آن نظری و87 ساعت آن به صورت عملی اجراء می گردد) ، درب و پنجره ساز UPVC(طول دوره آموزشی آن 110 ساعت بوده که 8ساعت آن نظری و102ساعت آن به صورت عملی اجراء می گردد) ، تکنسین ممیزی انرژی (طول دوره آموزشی آن 91 ساعت بوده که 50 ساعت آن نظری و41ساعت آن به صورت عملی اجراء می گردد)، فن ورز عایق کار حرارتی(طول دوره آموزشی آن 102 ساعت بوده که 110 ساعت آن نظری و44ساعت آن به صورت عملی اجراء می گردد)و نصاب سامانه کنترل هوشمند موتور خانه گرمایشی(طول دوره آموزشی آن 50 ساعت بوده که 30/16ساعت آن نظری و30/33ساعت آن به صورت عملی اجراء می گردد) می باشد که هم اکنون در حال آموزش به جوانان علاقمند این استان می باشد.
  احمدی افزود: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان آمادگی خود را در جهت تعامل و همکاری دوسویه با دانشگاه کردستان در تمامی زمینه های مرتبط اعلام می دارد و ابراز امیدواری کرد با همفکری و تعامل سازنده میان دو طرف زمینه ایجاد هرچه بیشتر اشتغال مولد در سطح استان مهیا گردد.
  در ادامه دکتر امینی ریاست دانشگاه کردستان آمادگی خود را جهت تعامل بیشتر با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرد و گفت : مردم استان کردستان جزء باهوش ترین مردمان ایران اسلامی می باشند و دائماً در حال بروز رسانی اطلاعات خود در زمینه های مختلف می باشند که با تعامل و همفکری دوسویه می توان این اطلاعات را به صورت هدفمند هدایت و منجر به کارآفرینی نمود.
  دکتر امینی اظهار داشت : دانشگاه کردستان و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان در زمینه های کشاورزی ، فناوری اطلاعات دارای زمینه های مشترکی هستند و اقدامات مطلوبی از سوی دوطرف انجام گرفته است که با تعاملات بیشتر و ارائه آموزش های بازار محور و بومی می توان زمینه رشد وتعالی استان را فراهم نمود.
  در ادامه دکتر نیرومند مدیرکل امور مهارت های پیشرفته ضمن ابراز خرسندی به جهت فعالیت های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان و ایجاد تعاملات سازنده با دیگر ارگان های دولتی که توسط مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان شکل گرفته است از عملکرد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان تقدیر نمود.
  وی با تاکید براینکه تربیت تکنسین و کاردان از نیازهای اصلی جامعه است، تصریح کرد: 65 درصد دانشجویان در مقطع کارشناسی و کمتر از 25 درصد در مقطع کاردانی مشغول به تحصیل هستند که به ازای هر سه کاردان یک کارشناس وجود دارد در حالی که طبق استاندارد جهانی باید به ازای هر پنج کاردان یک کارشناس وجود داشته باشد.
  نیرومند گفت :سازمان آموزش فنی و حرفه ای آمادگی تربیت نیروی انسانی در حوزه های مختلف را دارد و حوزه های زیست فناوری ، نانو، انرژی های نو ، گیاهان داروئی از جمله حوزه های ضروری است که تربیت نیروی انسانی در آن نیاز حال و آینده کشور را تامین می کند.
    نیرومند خاطر نشان کرد سازمان فني و حرفه اي، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، دانشگاه پيام نور، دانشگاه آزاد، وزارت صنعت و معدن و تجارت و اصناف بايد كمك كنند تا دانش آموزان در حين تحصيل مهارت هم ياد بگيرند و بتوانند پس از فارغ التحصيل شدن به راحتي وارد بازار كار شده و يا فرصت هاي شغلي ايجاد كنند.
  در خاتمه طرفین بر انعقاد تفاهم نامه همکاری در آینده نزدیک به توافق رسیدند.

   

   

   

   

   

 •  

   

   

  به گزارش  روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای  استان کردستان سومین جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با حضور دکتر حسینی قائم مقام وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل ، سالار مرادی نماینده مردم شریف شهرستان های سنندج ، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی ، ایرج حسن زاده معاون سیاسی امنیتی استانداری کردستان و مدیران کل دستگاه های تابعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برگزار گردید.
  در این جلسه احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان به ارائه گزارش عملکرد این اداره کل در راستای تعامل و همکاری و انتقال تجربیات با اقلیم کردستان عراق پرداخت.
  احمدی تجهیزات آموزشی مراکز آموزش فنی و حرفه ای کردستان عراق را بسیار ناچیز ارزیابی کرد و گفت مسئولین اقلیم کردستان عراق تمایل دارند با تعاملات سازنده از تجربیات و اقدامات انجام شده در کشور جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند.
  احمدی خاطر نشان کرد درسفر هئیت عراقی به استان کردستان که از مرز رسمی باشماق مریوان وارد کشورمان شدند از کلیه مراکز آموزش فنی و حرفه ای در مسیر حرکت که شامل مراکز آموزش فنی و حرفه ای 22 گولان شهرستان مریوان ، مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید ملا محمد ذبیحی شهرستان سروآباد و مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان سنندج و مرکز تربیت مربی بازدید بعمل آمد که نماینده هیئت عراقی اظهار داشت مایه شگفتی است که از مرزی ترین مرکز از لحاظ جغرافیایی کشور جمهوری اسلامی ایران تا مرکز تربیت مربی دارای امکانات و تجهیزات  بسیار متناسب و با توزیع فراوانی مناسب است.
  در ادامه احمدی به تجزیه و تحلیل فرصت ها و تهدید های همکاری  با اقلیم کردستان عراق پرداخت و یادآور شد اقلیم کردستان عراق با الگو پذیری از توانمندی های کشورمان اقدامات خوبی را در زمینه آموزش بافت فرش آغاز نموده است .

   

   

   

 •  

   

   

  به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان كردستان دکتر حسینی  قائم مقام وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید ورمقانی شهرستان سنندج بازدید نمود.
  دکتر حسینی در حاشیه بازدید از مرکز شهید ورمقانی تجهیزات و  امکانات آموزشی موجود در مرکز آموزشی شهید ورمقانی را خوب ارزیابی کردو یادآور شد به همت مسئولین استانی و تلاش و کوشش همکاران در مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان توجه ویژه ای به آموزش های مهارتی شده است و این امر سبب پرورش یافتن نیروی کار ماهر در سطح استان خواهد شد.
  در ادامه بازدید احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان گفت: برگزاری دوره های بازار محور در مراکز آموزش فنی و حرفه ای در کردستان به عنوان یکی از استان های پایلوت اجرای این طرح در کشور در حال انجام است.
  احمدی بیان داشت: این دوره ها برای ایجاد اشتغال و با هدف آموزش و با شعار "آموزش تولید، بازار یابی و فروش" برگزار می شود که به عنوان فرمولی مناسب در راستای ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری بسیار موثر است.
  احمدی افزود: این آموزش ها در زمینه گردشگری، کشاورزی، دام و طیور، صنایع دستی و دیگر پتانسیل های استان ارائه می شود و این اداره کل آمادگی دارد، آموزش های مهارتی و خدماتی را در عرصه های مختلف به خانواده های پرسنل دستگاه های اجرایی تابعه وزارت، تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز ارائه دهد.
  وی عنوان کرد: این آموزش ها در تابستان برای پرکردن اوقات فراغت  ودر کنار آن ایجاد مهارت و همچنین از بعد اقتصادی برای خانواده ها بسیار موثر و مفید است و انتظار مي رود كه مورد استقبال اقشار مختلف مردم نيز قرار گيرد.
  احمدی گفت: درراستای بهینه سازی مصرف انرژی و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر به جای انرژی های تجدید ناپذیر که منابع آن نامحدود و فاقد آلودگی برای  محیط زیست است ،مرکز تخصصی ممیزی انرژی تجهیز و راه اندازی شده سید جمیل احمدی گفت :این مرکز شامل حرفه های نصاب و تعمیرکار آبگرمکن های خورشیدی (طول دوره آموزشی آن 130 ساعت بوده که 43 ساعت آن نظری و87 ساعت آن به صورت عملی اجراء می گردد) ، درب و پنجره ساز UPVC(طول دوره آموزشی آن 110 ساعت بوده که 8ساعت آن نظری و102ساعت آن به صورت عملی اجراء می گردد) ، تکنسین ممیزی انرژی (طول دوره آموزشی آن 91 ساعت بوده که 50 ساعت آن نظری و41ساعت آن به صورت عملی اجراء می گردد)، فن ورز عایق کار حرارتی(طول دوره آموزشی آن 102 ساعت بوده که 110 ساعت آن نظری و44ساعت آن به صورت عملی اجراء می گردد)و نصاب سامانه کنترل هوشمند موتور خانه گرمایشی(طول دوره آموزشی آن 50 ساعت بوده که 30/16ساعت آن نظری و30/33ساعت آن به صورت عملی اجراء می گردد)
  وی خاطر نشان کرد : استان کردستان اولین استان کشور است که موفق به راه اندازی مرکز تخصصی ممیزی انرژی گردیده است و مبلغی بالغ بر 000/000/000/2 ریال برای تجهیز این مرکز هزینه شده است.
  است.

   

   

   

   

 •  

   

   

  استان كردستان  دومین جلسه کمیته آموزش زیر بخش شورای فنی استان در ساختمان نظام مهندسی برگزار گردید. در جلسه سه موضوع آموزش کارگران ساختمانی که در آزمون، نمره قبولی را کسب نکرده اند و نیز نحوه برگزاری سمینار بتن پیش تنیده و دوره های تخصصی ممیزی انرژی، مطرح گردید.
  در ابتدای جلسه شیرمحمدی معاون آموزش ، پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: لزوم ارتقای مهارت شاغلین و بروز رسانی اطلاعات این عزیران از اهداف کاری این اداره کل است و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور این هدف را به طور جد دنبال می کند.
  شیرمحمدی گفت : در دنیای امروز توجه به بهینه سازی مصرف انرژی و جایگزین نمودن استفاده از انرژی های تجدید پذیر به انرژی های تجدید ناپذیر از اهمیت ویژه های برخوردار است که کشور های پیشرفته صنعتی با تمام توان موضوع را دنبال می کنند.
  شیر محمدی اظهاد داشت :با توجه به اهمیت موضوع اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان اقدام به تجهیز و راه اندازی مرکز تخصصی ممیزی انرژی در سطح استان کرد که این استان جزء پیشگامان تجهیز و راه اندازی کارگاه مذکور در سطح کشور می باشد که شاغلین و افراد متقاضی آموزش این حرفه های می توانند از پتانسیل کارگاه های مذکور استفاده نمایند.
  در ادامه  دکتر مراد حاصلی مدیر عامل شرکت بتن پیش تنیده در خصوص فعالیت های شرکت و سمیناری که به همین منظور برگزار می گردد مطالبی را مطرح نمودند .
  در انتها ی جلسه پس از بحث و تبادل نظر اعضاء حاضر موضوعاتی مصوب گردید  و مقرر گردید موضوعات پیگیری و نایج اقدامات انجام شده در جلسه بعدی مطرح گردد.

   

   

   

 •  

   

   

  توزیع کارت دومین دوره آزمون سراسري سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای پايان دوره كارآموزان مراکزآموزش فني و حرفه اي در بخش هاي دولتي و خصوصي سال 1392 از ساعت 8 صبح روزدوشنبه مورخ1392/04/10 آغاز و تا ساعت 24 روز چهار شنبه مورخ 1392/04/12ادامه می یابد.
  توزیع کارت آزمون سنجش مهارت در حوزه هاي صنعت ساختمان و صنايع دستي، فرش از ساعت 8 صبح روزدوشنبه مورخ 1392/04/10 آغاز و تا ساعت 24 روز چهار شنبه مورخ 1392/04/12 ادامه می یابد.
     به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي كردستان، مدیرکل آموزش فني و حرفه اي استان کردستان با اعلام اين خبر گفت: آزمون سنجش مهارت در حوزه هاي صنعت ساختمان، صنايع دستي، فرش و نان و غله و... ) در تاریخ 13 تیر ماه سال جاری و  دومین مرحله از آزمون های سراسري سنجش مهارت پايان دوره كارآموزان مراکز آموزش فني و حرفه اي  در سال 1392روز 14تیرماه سال جاری برگزار مي شود.
  وي گفت: 3هزار و 173نفر در دومین آزمون سراسری سنجش مهارت مورخ 14 تیر ماه ثبت نام كرده اند كه از اين تعداد یک هزار و 765نفر مرد و یک هزار و 408نفر زن هستند.
  احمدی ادامه داد: 1هزار و 74 نفر در آزمون سنجش مهارت در حوزه هاي صنعت ساختمان در 15 حرفه ثبت نام كرده اند .
  احمدی ادامه داد: همچنین 1 هزار و 1نفر در آزمون سنجش مهارت در حوزه های صنايع دستي و فرش که مورخ 1392/04/13 برگزار می شود، ثبت نام كرده اند كه از اين تعداد 824 نفر زن و 177نفر مرد هستند.  
  وي افزود: مرحله كتبي دومین مرحله آزمون سنجش مهارت در حوزه صنعت ساختمان،تفاهم نامه ها (صنايع دستي و فرش) در19حرفه ، روز پنجشنبه13 تیر ماه و همچنين دومین مرحله آزمون هماهنگ پايان دوره كارآموزان مراکز آموزش فني و حرفه اي دو بخش دولتي و آزاد در  140حرفه  که28 حرفه  از این تعدا به صورت همسان کشوری برگزار می گردد در روز جمعه 14 تیر ماه به طور همزمان در سراسر كشور برگزار مي شود.
  مدیرکل آموزش فني و حرفه اي استان با اشاره به مراحل اجراي آزمون هاي سنجش مهارت گفت: آزمون هر حرفه شامل دو مرحله كتبي و عملي است كه متقاضيان بخش هاي صنعت ساختمان،تفاهم نامه ها( صنايع دستي، فرش ) که قبلاً در موعد مقرر برای شرکت در آزمون های مذکور  ثبت نام کرده اند، باید از تاریخ 10/04/92 تا تاریخ 12/04/92 با مراجعه به سامانهhttp://advari.irantvto.ir با درج شناسه پرداخت و شماره پرونده، و یا با درج مشخصات فردی، كارت ورود به جلسه خود را دريافت نمايند.
  احمدی ادامه داد: هم چنین متقاضیان شرکت در دومین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت (کارآموزان بخش های دولتی و آموزشگاه های آزاد) ،  از تاریخ 1392/04/10 تا تاریخ 1392/04/12 با مراجعه به سامانه http://azmoon.portaltvto.com و درج شناسه پرداخت و شماره پرونده و یا با درج مشخصات فردی، نسبت به دریافت كارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.
  وی بیان داشت: داوطلبان پس از شرکت آزمون كتبي و كسب نمره قبولي براساس برنامه زمانبندي اعلام شده براي شركت در آزمون عملي باید به حوزه هاي تعيين شده مراجعه نمايند.
  مدیر کل آموزش فني و حرفه اي استان با اشاره به تشكيل ستاد پاسخگويي آزمون سراسري سنجش مهارت گفت: درصورتي كه متقاضيان با مشکلی مواجه شوند، مي توانند با شماره تلفن :3284080 -0871 تماس حاصل نمايند.

   

   

   

 • به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان، شیوه های همکاری فی مابین واحد سنجش و ارزشیابی این اداره کل و اداره سوادآموزی آموزش و پرورش این استان منعقد شد.
  بایزیدنژاد رئیس اداره سنجش و ارزشیابی آموزش فنی و حرفه ای کردستان گفت: یکی از وظایف ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای تعیین میزان مهارت متقاضیان می باشدکه بنا به خوداظهاری ایشان درحرفه اعلام شده دارای تخصص می باشند.
   وی همچنین افزود: با عنایت به اجرای قانون بیمه های اجتماعی قالیبافان، بافندگان فرش و شاغلین صنایع دستی و همچنین شاغلین صنعت ساختمان تعیین میزان مهارت ایشان به آموزش فنی و حرفه ای واگذار گردیده است.
  بایزیدنژاد خاطر نشان کرد این تعامل و همکاری دوجانبه بوده و اداره سنجش و ارزشیابی آموزش فنی و حرفه ای با معرفی افرادی که در ثبت نام آزمون ها خودرا به عنوان بی سواد و یا کم سواد معرفی نموده اند به اداره سواد آموزی ، زمینه حضور افراد مزبور در کلاس های سوادآموزی را مهیا خواهد نمود.
  وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از این افراد بی سواد یا کم سواد می باشند افزود: لازمه شناسایی و تعیین صلاحیت حرفه ای این افراد داشتن معرفی نامه نهضت سواد آموزی می باشد که به منظور رفاه حال متقاضیان و تسهیل در امر جهاد اقتصادی واحد سنجش و ارزشیابی این اداره کل قرارداد همکاری را با اداره سوادآموزی آموزش و پرورش  استان به امضا رسانید.

 •  

   

   

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان سیدجمیل احمدی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان  در حاشیه افتتاحیه نخستین نمایشگاه اوقات فراغت جوانان شهرستان سنندج از غرفه این اداره کل دیدن کرد.
  احمدی گفت : معرفی فعالیت های این اداره کل و شناساندن حرفه های مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از اهداف شرکت این اداره کل در نمایشگاه مذکور است.
  احمدی یادآور شد  مهارت آموزی راه حلی مناسب جهت پرکردن و استفاده بهتر از اوقات فراغت نوجوانان و جوانان  این استان می باشد.
  احمدی خاطر نشان کرد دشمن در صدد پرکردن اوقات فراغت جوانان از طریق نشر فرهنگ منحط غربی در بین جوانان این مرزو بوم است و تمامی دستگاهای دولتی باید  تلاش خود را جهت پرکردن اوقات فراغت آینده سازان جامعه داشته باشند.
  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کردستان بیان داشت فراگیری آموزش های مهارتی می تواند در توانمند سازی جامعه و ایجاد اشتغال نقش موثری را ایفاد کند.
  لازم به ذکر است نخستین نمایشگاه اوقات فراغت جوانان شهرستان سنندج به مدت یک هفته در سالن شطرنج مجموعه ورزشی استقلال سنندج برپا می باشد و بازدید از نمایشگاه مذکور برای عموم آزاد است.

   

   

   

   

 اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) بر عموم مسلمانان جهان تسلیت باد.

تصویر هفته

خبرهای مهم

مناسبتها

رویدادها

آمار کاربران پرتال

بازديد امروز :2
بازديد روز گذشته :70
بازديد اين هفته :144
بازديد اين ماه :963
مجموع آمار بازديد ها :180607

درحال حاضر 39 میهمان و هیچ یک از اعضاء آنلاین می باشد.