آخرین بروزرسانی پرتال: 21 اردیبهشت ماه 1398

عنوان ها

پیوندها

 

سامانه های پاسخگویی به شکایات

کمیته های اجرایی

||

تقویم

طراحی سایت
پنجشنبه 14 آذر 1398.
تاریخ شمسی :
الخميس 8 ربيع ثاني 1441.
تاریخ قمری :
Dec 05 2019.
تاریخ میلادی :
 • هاشمی: سند همکاری بین المللی در حوزه آموزش های مهارتی ت
 • سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور اعلام كرد: هفتمین مرحله
 • رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خبر داد: با همکاری
 • علی اوسط هاشمی، در شورای مهارت استان چهارمحال و بختیار
 • ایجاد سامانه معرفی افراد توانمند و متقاضی پست های مدیر
سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور اعلام كرد: هفتمین مرحله آزمون مهارت آموختگان و سومین مرحله آزمون های صنعت ساختمان و تفاهم نامه ها برگزار می شود

سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور اعلام كرد: هفتمین مرحله آزمون مهارت آموختگان و سومین مرحله آزمون های صنعت ساختمان و تفاهم نامه ها برگزار می شود

هفتمین مرحله آزمون مهارت آموختگان و سومین مرحله آزمون های صنعت ساختمان و تفاهم نامه ها، در سال جاری،...
علی اوسط هاشمی، در شورای مهارت استان چهارمحال و بختیاری: با حاکمیت مهارت، زمینه های رونق اشتغال فراهم شود

علی اوسط هاشمی، در شورای مهارت استان چهارمحال و بختیاری: با حاکمیت مهارت، زمینه های رونق اشتغال فراهم شود

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در شورای مهارت استان چهارمحال و ب...
ایجاد سامانه معرفی افراد توانمند و متقاضی پست های مدیریتی

ایجاد سامانه معرفی افراد توانمند و متقاضی پست های مدیریتی

سامانه معرفی افراد توانمند و متقاضی پست های مدیریتی برای کارشناسان ستادی و استانی سازمان آموزش فنی...
Previous
Next
صافی
 • تفاهم نامه همکاری بین سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و دانشگاه تهران در راستای مهارت‌افزایی و ارتقای دانش حرفه‌ای نیروی کار کشور و اجرای طرح ملی توانمندسازي مهارتي دانشجویان و فارغ التحصيلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال منعقد شد.

 • معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در دیدار با استاندار البرز گفت: مهارت های فنی و حرفه ای اثربخشی زیادی در جامعه دارند.

 • علی اوسط هاشمی، رئیس سازمان، در مراسم گرامی داشت هفته دفاع مقدس، بر تقدم رفتار مسئولانه بر رفتار قدرتمندانه تأکید کرد و گفت: توسعه مهارت در گرو هم افزایی و بلوغ فکر محقق می شود.

 • علی اوسط هاشمی، معاون وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: تقاضا برای کار دولتی باید جای خود را به تقاضا برای آموزش مهارت بدهد.

 • علی اوسط هاشمی معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، امروز سیزدهم مهرماه 1398 با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری و رئیس شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه ای و مهارتی دیدار و گفتگو کرد.

 • مسابقات های- تک 2018 (High-Tech2018) اوراسیا از دوم تا ششم آبان ماه در کاترنبورگ روسیه برگزار شد و یک جوان ایرانی به عنوان نخبه مهارتی با عزم و اراده قوی توانست مدال این رقابت ها را به دست آورد.

 • فرمانده حوزه مقاومت بسيج سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تأکید کرد: برنامه های سازمان با تفکر بسیجی و جهادی اجرایی می شود.

 • به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، نشست هم انديشي رؤساي ستادي و مراكز آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان با حضور نادر فخری، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سعيد اماني مدير كل منابع انساني و پشتيباني سازمان، آرش اخوان مدير كل استان، فريده روشن رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا شهر اصفهان، معاونين اداره كل، ذيحساب اداره كل و رؤساي واحدها در محل سالن كنفرانس برگزار گرديد.

  در اين هم نشست انديشي نادر فخري استان اصفهان را استاني برجسته و خاص عنوان نمود و افزود: تلاش خواهيم كرد با درايت، تدبير و نگاه راهبردي رئيس سازمان از اين فرصت ارزشمند در راستای ارتقای امور استفاده کنیم که اين امر نیز با مشاركت و مسئوليت پذيري استان ها ميسر است.

  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی با بیان اینکه نگاه رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای نگاه تحولانه است، گفت: برای بهبود وضعیت مهارت آموزی در کشور تلاش می کنیم و در این خصوص کمیته هایی تشکیل شده است.

  وی با بیان اینکه در خصوص ترویج فرهنگ مهارت آموزی در کشور در بخش دولتی تلاش های زیادی انجام شده است، گفت: بخش خصوصی می تواند با حضور فعال در ترویج نهضت مهارت آموزی در کشور موثر واقع شود.

  فخري افزود: از همه همكاران سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور انتظار دارم، با حركت به سمت همگرايي و همدلي و با به كارگيري تمام قابليت هاي فردي، گروهي و سازماني، ما را در اين مسئوليت خطير همراهي كرده تا در جهت افزايش بهره وري و خدمت رساني مؤثر به كاركنان و مردم کشورمان، همه با هم تلاش کنیم.

  وی با بیان اینکه منابع انساني شايسته و با انگيزه عامل اصلي حيات سازماني است، اظهار امیدواری کرد: با مديريت اثربخش نيروي انساني بتوانيم  از طريق  افزايش ضريب مشاركت كاركنان، اهداف سازماني خود را براي خدمت رساني مؤثر به كشور بيش از گذشته محقق نمائیم.

  معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور شناسایی اماکن مازاد و بلا استفاده و واگذاری آن به بخش خصوصی، تلاش در راستای کاهش هزینه ها، معرفی آموزش های مهارتی به اقشار مختلف جامعه از طریق نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معتمدین محلی و همچنین ساماندهی نیروی انسانی را از اهداف کاری اولویت دار سازمان ذکر کرد و خواستار محقق کردن این اهداف در استان اصفهان شد.

  وی استفاده از كليه امکانات و تجهیزات، در راستای تربیت نیروی متخصص و کارآمد در بخش های مختلف کاری با هدف دستیابی به خودکفایی و حمایت از تولیدات داخلی را از اهداف مهم این سازمان در سال جاری برشمرد و خواستار همسو کردن برنامه ریزی های استانی با این اهداف شد.

  فخری توجه به نیروی انسانی و تلاش در راستای بهبود وضعیت معیشت کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را از دیگر اهداف این سازمان در سال جاری خواند و افزود: امیدواریم بتوانیم با اجرای طرح های مختلف رفاهی تدوین شده گوشه ای از مشکلات معیشتی پرسنل این استان را جبران کنیم.

  معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بر تلاش در جهت افزايش درآمدها و كاهش هزينه ها و توجه به سلامت و كرامت همكاران توصيه كرد و افزود: با تدابير و همكاري در 4 ماهه نخست سال جاري نسبت به سال گذشته 21 درصد هزينه هاي ستاد سازمان كاهش پيدا كرده است.

  لازم به ذكر است: در اين هم انديشي رؤساي ادارات و مراكز آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان به بيان مسائل، مشكلات و نظرات خود پرداختند و تصميمات خوبي در حوزه منابع انساني و پرسنلي در راستای رفع تبعيض و اجراي عدالت با رفع دغدغه و نگراني همكاران اتخاذ شد.

 • معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در نشست شورای پژوهش  این سازمان بر بهره گیری از ایده ها و و طرح های پژوهشی شورای پژوهش سازمان در راستای ایجاد تحول و بهبود فعالیت های سازمان تأکید کرد.

 • روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در پانزدهمین جشنواره برترین های روابط عمومی ایران به عنوان روابط عمومی برتر انتخاب شد.

 •  

  سردار محمدحسین باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در سومین جلسه شورای عالی سیاستگذاری قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح گفت: مسئولیت اصلی مهارت آموزی کشور بر دوش سازمان آموزش فنی و حرفه­ای کشور است و تاکنون اقدامات شایسته­ای انجام شده است .

 • معاون وزير و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشورگفت: آموزش هاي مهارتي به عنوان يك استراتژي درون زاي توسعه، خلاء توسعه پايدار را رفع مي كند.

 • معاون وزير و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشورگفت: آموزش هاي مهارتي به عنوان يك استراتژي درون زاي توسعه، خلاء توسعه پايدار را رفع مي كند.

 • معاون وزير و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشورگفت: آموزش هاي مهارتي به عنوان يك استراتژي درون زاي توسعه، خلاء توسعه پايدار را رفع مي كند.

 • دهم مهر ماه سال جاری ثبت نام اينترنتي پنجمین مرحله آزمون های سنجش مهارت در سال 1397 از طریق سامانه http://advari.irantvto.ir  انجام می شود.

 • سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، امروز، نهم مهر ماه در نمایشگاه سومین شورای عالی سیاستگذاری قرارگاه مرکز مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح  حضور یافت.

 • رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اعلام خبر تغییر رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با احکام جداگانه ای "دکتر سلیمان پاک سرشت" را به عنوان رئیس جدید سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و محمدامین سازگارنژاد را به عنوان دستیار و مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب کرد.

 • رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اعلام خبر تغییر رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با احکام جداگانه ای "دکتر سلیمان پاک سرشت" را به عنوان رئیس جدید سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و محمدامین سازگارنژاد را به عنوان دستیار و مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب کرد.

 • معاون پژوهش، برنامه ريزي و سنجش مهارت سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور از اعزام تیم ملی مهارت کشورمان به چهل و چهارمين مسابقات جهانی مهارت ابوظبي – 2017 ، 16 مهر ماه سال جاری خبر داد.

 • نمایندگان مردم در خانه ملت، از توضیحات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به سوال محمودزاده و حسین زاده دو تن از نمایندگان مجلس درخصوص شرایط مربیان حق التدریسی فنی و حرفه ای قانع شدند.

 • معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در گردهمایی تخصصی مهارت افزایی و تسهیل اشتغال کارکنان نیروهای مسلح، آموزش سربازان را تحولی عظیم در اشتغال، بهره وری و اقتصاد کشور عنوان کرد.

 • قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با حضور در گردهمایی تخصصی مهارت افزایی و تسهیل اشتغال کارکنان نیروهای مسلح، بیان داشت: خدمت مقدس سربازی فرصت بسیار مغتنمی جهت آماده سازی جوانان برای اشتغال از طریق کسب مهارت می باشد.

 • سردار سرتیپ پاسدار علی عبدالهی معاون هماهنگ کننده ستادکل نیروهای مسلح در گردهمایی تخصصی مهارت افزایی و تسهیل اشتغال کارکنان نیروهای مسلح، از راه اندازی قرارگاه مهارت آموزی سربازان وظیفه نیروهای مسلح کشور خبر داد.

 • آگهی فراخوان عمومی

  نام و نشانی دستگاه اجرایی:  اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان کردستان- سنندج-  خیابان کشاورز بالاتر از باغ سپیدار شماره تلفن: 33286771-087 داخلی 205

  شرح آگهی: اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان کردستان   وابسته به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور  در نظر دارد مکان های مازاد خودرا  ، برابر قوانین ومقررات  ودستورالعمل ماده 5قانون الحاقی برخی مواد به قانون تنظیم  بخشی از مقررات مالی دولت(2)  و آئین نامه بند ب ماده 86 قانون وصول  وهمچنین  مواد 88 و 43 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت  مصوب 1380 از طریق فراخوان عمومی به اشخاص حقیقی و  حقوقی دارای صلاحیت در راستای فعالیتهای سازمان آموزش فنی وحرفه ای  بصورت اجاره  واگذار نماید.

  ردیف

  نام مکان  مازاد یا کارگاه

  قیمت پایه (طبق نظر کارشناس دادگستری)

  محل دریافت  اسناد مزایده  و برنامه ریزی برای بازدید از مکان

  مدت اجاره

  1

  کارگاه کشتکار گلخانه  با تجهیزات 

  مبلغ ماهانه  3/000/000   ریال        مبلغ   سالیانه    36/000/000  ریال

  سنندج کمربندی  بهشت محمدی مرکز شهید ورمقانی تلفن:33383571

  1ساله

  2

  مرکز خوداشتغالی کانی سور بانه

  مبلغ ماهانه   2/500/000ریال      

  مبلغ   سالیانه           30/000/000ریال

  بانه بلوار مهارت فاز 2 شهرک گلشهر مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان بانه 34255316

  3ساله

  3

  یک باب مغازه  به متراژ 15متر در سقز

  مبلغ ماهانه  10/000/000    ریال        مبلغ   سالیانه  120/000/000   ریال

  سقز خیابان شهدا مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهید صالحیان سقز ت36215266

  3ساله

  4

  کارگاه upvc با تجهیزات

  مبلغ ماهانه  13/000/000   ریال        مبلغ   سالیانه    156/000/000      ریال

  سنندج کمربندی  بهشت محمدی مرکز شهید ورمقانی ت33383571

  1ساله

  5

  بوفه مرکز شهید ورمقانی  به متراژ 10 متر

  مبلغ ماهانه   1/200/000   ریال        مبلغ   سالیانه  14/400/000   ریال

  سنندج کمربندی  بهشت محمدی مرکز شهید ورمقانی ت33383571

  3ساله

 • آگهی فراخوان عمومی

  فرآخوان  مشارکت تکمیل پروژه های نیمه تمام وشروع نشده آموزشی استان کردستان به بخش غیر دولتی دستورالعمل موضوع     ماده 27 قانون الحاقی برخی مواد به قانون تنظیم  بخشی از مقررات مالی دولت (2)مصوب 1393 مجلس شورای اسلامی

  براساس دستور العمل شماره 586206مورخ 5/4/1395 در راستای ارزیابی سرمایه گذاران به استناد ماده 4 مصوبه فوق الذکر

  نام و نشانی دستگاه اجرایی:  اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان کردستان- سنندج- بلوا رکشاورز بالاتر از باغ سپیدار شماره تلفن: 33286771-087 داخلی 205

  شرح آگهی: اداره کل آموزش فنی وحرفه ای  وابسته به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور  در نظر دارد  تعداد 8 پروژه نیمه کاره  وشروع نشده ، را  به شرح جدول ذیل برابر قوانین ومقررات از طریق فراخوان عمومی به اشخاص حقیقی و  حقوقی  بخش غیر دولتی دارای صلاحیت واگذار نماید.لذا ازکلیه سرمایه گذاران حقیقی /حقوقی دعوت به عمل می آید جهت دریافت اسناد ارزیابی سرمایه گذار از تاریخ انتشار آگهی به مدت 10روز کاری به اداره کل  آموزش فنی وحرفه ای  کردستان مراجعه نمایند.

  *مهلت تحویل اسناد ارزیابی سرمایه گذاران  تا پایان وقت اداری  روز چهارشنبه    مورخ  19/8/95    به  اداره کل آموزش فنی وحرفه ای  تعیین می گردد.

  *ضمنا به اسنادی که بعد از تاریخ فوق تحویل ویا ارسال نمایند ترتیب اثر نخواهد شد.

  *کارگروه واگذاری  ماده 27 این اداره کل در رد یا قبول یک یا تمام  پیشنهادات مختار است

  *هزینه نشر آگهی وکارشناسی برعهده برنده گان فرآخوان می باشد.

  نام پروژه

  کاربری

  نوع پروژه

  روش واگذاری

   درصد پیشرفت فیزیکی

  پیش بینی برآورد مالی جهت تکمیل وبهره برداری(میلیون ریال)

  شهرستان

  آدرس محل پروژه

  مرکز آموزش فنی وحرفه ای  دو منظوره سنندج

  آموزشی

  احداثی

  فروش

  36

  80710

  سنندج

  شهرک بهاران

  مرکز آموزش فنی وحرفه ای   سقز

  آموزشی

  احداثی

  BOT

  54

  50980

  سقز

  شهرک دانشگاه

  مرکز آموزش فنی وحرفه ای  کامیاران

  آموزشی

  احداثی

  BOT

  46

  64150

  کامیاران

  شهرک امام

  خوابگاه  وسلف سرویس شهرستان بانه

  خوابگاه آموزشی

  احداثی

  BOT

  15

  38900

  بانه

   فاز2-شهرک گلشهر

  خوابگاه  وسلف سرویس شهرستان قروه

  خوابگاه آموزشی

  احداثی

  BOT

  2

  19250

  قروه

  کیلومتر 4جاده بیجار

  خوابگاه  وسلف سرویس شهرستان سروآباد

  خوابگاه آموزشی

  احداثی

  BOT

  2

  19250

  سروآباد

  روبروی بیمارستان شهید چمران

  خوابگاه  وسلف سرویس شهرستان بیجار

  خوابگاه آموزشی

  احداثی

  BOT

  2

  19250

  بیجار

  کمربندی زنجان سنندج بلوار فجر

  سالن چند منظوره شهید ورمقانی  سسنندج

  چند منظوره

  احداثی

  BOT

  2

  51030

  سنندج

  کمربندی بهشت محمدی

   

   

   

   

  روابط عمومی اداره کل آ موزش فنی وحرفه ای استان کردستان

 • به گزارش روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، دكتر علي ربيعي، وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در آيين افتتاحيه هفدهمين مسابقات ملي مهارت كه مورخ 1395/08/01 برگزار شد، طي سخنان خود در ابتدا خطاب به نخبگان مهارتي،  پيام حمايت رييس جمهور و دولت تدبير و اميد را از جوانان ماهر اعلام كرد.

  وي با بيان اين كه دولت تمام تلاش خود را براي آينده بهتر هم وطنان به ويژه جوانان انجام مي دهد، افزود: تحولات كشور اميدواركننده است و مطمئناً آينده بهتري را در حوزه مهارت در پيش داريم.

  وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي بيان داشت: به طور مداوم در حال برنامه ريزي براي ايجاد شغل بيشتر براي جوانان و ايجاد ساز و كارهاي لازم ميان اشتغال و نيازهاي شما هستيم.

  دكتر ربيعي با بيان اين كه امروز شاخص توسعه انساني شاخصي تأثيرگذار است، افزود: براي ورود به عرصه هاي بين المللي بايد اين شاخص را بهبود بخشيم.

  وي در ادامه بيان داشت: آموزش و توانمندسازي افراد يكي از مؤلفه هاي مهم توسعه انساني است و هيچ كشوري مگر از راه مهارت آموزي به تعالي نرسيده است.

  وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در ادامه تأكيد كرد: اتكا به بهره وري و مهارت آموزي لازمه دستيابي به رشد 8 درصدي در كشور مي باشد.

  دكتر ربيعي بيان داشت: آموزش هاي ما بايد منجر به ارتقاي قابليت هاي منابع انساني و در نتيجه توانمندسازي،   بهبود محيط زندگي و دستيابي به زندگي شايسته براي افراد بشود.

  وي اظهار اميدواري كرد كه سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور علاوه بر مهارت هاي فني، براي افزايش مهارت هاي ادراكي منابع انساني نيز برنامه ريزي نمايد.

  وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي با اشاره به تدابير مقام معظم رهبري در تحقق اقتصاد مقاومتي بيان داشت:
  بهره وري و آموزش هاي فني و حرفه اي از اركان اقتصاد مقاومتي مي باشند و قابليت هاي انساني و فناورانه نقش مهمي در اين راستا دارند.

  دكتر ربيعي فقدان مهارت و قابليت هاي افراد را دو عامل مهم بيكاري عنوان كرد و بيان داشت: مسئله رواني انتظار از شغل و تعريف ذهني نادرست از شغل؛ معضل ديگر در حوزه اشتغال است كه سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور مي تواند اين موانع را برطرف سازد.

  وي بيان داشت: غالب كشورهايي كه مسير درست توسعه و پيشرفت را طي كرده اند به مهارت اتكا  كرده و توسعه كشور ما نيز جز از مسير مهارت آموزي ميسر نمي باشد.

  وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي افزود: ارائه آموزش هاي مهارتي مبتني بر نياز بازار كار از برنامه هاي اين وزارت خانه و شوراي عالي اشتغال كشور است كه در اين راستا مزيت هاي شغلي شهرها و روستاهاي هر استان را مشخص كرده ايم .

  وي در ادامه بيان داشت: سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور نيز موظف شده است كه بر اساس اين
  مزيت هاي شغلي، آموزش هاي سيار خود را راه اندازي كند و اميدواريم كه هر روز بيشتر از قبل به سمت تناسب سازي مهارت و نياز بازار كار روي آوريم.

  دكتر علي ربيعي خطاب به راه يافتگان به مرحله ملي هفدهمين مسابقات ملي مهارت بيان داشت: شما عزيزان گفتمان ساز  اصلي شعار حداقل هر ايراني يك مهارت براي توسعه كشور مي باشيد.

  وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي با تأكيد بر ضرورت هم راستايي برنامه هاي مهارتي با استراتژي هاي صنعتي كشور بيان داشت: در تمامي بخش ها از جمله بخش صنعت و انرژي بايد الزامات آموزش فني و حرفه اي در اجراي طرح هاي بزرگ ديده شود.

  وي در ادامه بر يكپارچه سازي مديريت آموزش هاي فني و حرفه اي در قالب نظام ملي مهارت براي تحقق موارد مذكور تأكيد كرد.

  دكتر علي ربيعي با بيان اين كه از كارهاي مهم ديگر دنبال كردن استانداردهاي آموزش مهارت تا سطح جهاني است، افزود: توانمندسازي نيروي كار، ارتقاي كيفيت توليدات داخلي و توسعه صادرات را منجر مي شود.

  وي خطاب به نخبگان مهارتي بيان داشت: آينده ايران به طور حتم درخشان است و مطمئنم فرداي ما بهتر از امروز و ديروزمان است.

  وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي بيان داشت: دولت تدبير و اميد پشتيبان جوانان ماهر و توانمند است چرا كه مهارت آموزي در تمامي ابعاد زندگي به ويژه خانواده و جامعه حائز اهميت است.

  وي در ادامه از افزايش نرخ مشاركت از 35 به 5/39 درصد خبر داد و آن را نشانه اميدواري به توسعه وضع اقتصادي كشور دانست.

  دكتر ربيعي در ادامه  بيان داشت: دولت معتقد است كه آرامش لازمه اصلي توسعه كشور است و ما اميد داريم كه همه در كنار هم، ايراني با توسعه فراوان داشته باشيم.

  وي در خاتمه خطاب به نخبگان مهارتي بيان داشت: از خداي متعال خواستارم كه هميشه دلتان شاد باشد و روزهاي خوبي را تجربه كنيد و خوشبخت باشيد.

 • معاون وزیر تعاون و رییس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور بيان داشت: نخبگان مهارتی شاخص ترین منابع انسانی در مسیر تعالی بخشی به کار می باشند.]

   

 • معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور از برگزاري نخستين جشنواره محتواي الكترونيكي با طعم مهارت براي اولين بار توسط سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور خبر داد.

   

 • سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور هفدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و چهارمين مسابقات جهاني مهارت - ابوظبي2017 را برگزار مي كند.

   

 • بسمه تعالی

  آگهی فراخوان عمومی

  نام و نشانی دستگاه اجرایی:  اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان کردستان- سنندج- بلوا کشاورز بالاتر از باغ سپیدار شماره تلفن: 33286771-087

  شرح آگهی: اداره کل آموزش فنی وحرفه ای  وابسته به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور  در نظر دارد قسمتهای زیر از مرکز سنجش ومهارت کارآموزان  سنندج  ، را برابر قوانین ومقررات  ودستورالعمل ماده 27 قانون الحاقیبرخی مواد به قانون تنظیم  بخشی از مقررات مالی دولت(2) واجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی  از طریق فراخوان عمومی به اشخاص حقیقی و  حقوقی دارای صلاحیت در راستای فعالیتهای سازمان آموزش فنی وحرفه ای  بصورت اجاره  واگذار نماید.

  ردیف

  نام مجموعه

  شرح

  1

  سالن آزمون 500نفره

  با تجهیزات

  2

  سالن آزمون200نفره

  با تجهیزات

  3

  کارگاه رایانه

  با تجهیزات

  4

  کارگاه رایانه

  با تجهیزات

  5

  کارگاه خیاطی

  با تجهیزات

  6

  کارگاه نقشه کشی و نقشه برداری

  با تجهیزات

  7

  کارگاه صنعت ساختمان

  با تجهیزات

  8

  کارگاه الکترونیک

  با تجهیزات

  9

  رستوران و آشپزخانه

  -

  10

  کارگاه خالی

  -

  11

  سالن جلسات ومدیریت

  با تجهیزات

  12

  سالن آمفی تاًتر

  با تجهیزات

  13

  اتاق های اداری طبقه همکف

  -

  مبلغ ونوع تضمین شرکت در مزایده: ارائه ضمانت نامه بانکی بابت شرکت در مزایده به  مبلغ10درصد قیمت پیشنهادی( مبلغ اجاره سالیانه) در وجه اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان کردستان  که حداقل از تاریخ صدور به مدت 3ماه دارای اعتبار باشد الزامی است.

  زمان بازدید و ارئه تقاضا: از تاریخ چاپ  نوبت اول آگهی به مدت 10 روز از ساعت 08:00تا 13:00روزهای شنبه تا پنجشنبه بجز ایام تعطیلات

  مهلت زمانی تحویل مدارک : تحویل اسناد به واحد حراست  اداره کل تا پایان وقت اداری روز سه شنبه مورخ 27/7/1395در سه پاکت :الف ) مدارک سپرده  ب)مدارک شرکت کننده     ج)قیمت پیشنهادی

  متقاضیان در انتخاب هر کدام از مجموعه های فوق الذکر بصورت مجزا و یکجا مختار می­باشند.در شرایط مساوی اولویت با متقاضیانی است که تمام مجموعه­ها را بصورت یکجا پیشنهاد نمایند.

  کارفرما در انتخاب یا رد هر یک از درخواست ها  مختار می باشد . ومتقاضیان  حق هیچگونه اعتراضی در این زمینه ندارند.

  متقاضیان می بایست تصویر مدارک ذیل را به همراه تقاضای کتبی به مرکز اعلام نمایند.

  1-       رزومه کاری شامل تجربه (سوابق اجرایی، حسن سابقه در کارهای قبلی، توان تجهیزاتی ، توان فنی و برنامه ریزی ، دانش فنی در زمینه  مطالعه و طراحی ، تجربه در زمینه تامین کالا و کیفیت نیروی انسانی بهره بردار )،

  2-      پروانه فنی فعالیت از مراجع ذیصلاح،

  3-      ارائه مستندات دال بر داشتن توان مالی مناسب.

  • ·         هزینه نشر آگهی وکارشناسی برعهده برنده یا برندگان می باشد

   نشانی مکان : سنندج بلوار علامه حمدی مرکز سنجش ومهارت کارآموزان سنندج  شماره تماس:33771090-087

  روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان کردستان

 • نخستین همایش آموزش و اشتغال با حضور دکتر کورش پرند معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و غلامرضا کاتب سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در شهرستان گرمسار برگزار شد.

 • تحول در آزمون سنجش مهارت سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور:آزمون هاي ادواری سنجش مهارت الکترونیکی شد.

 • معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرد: هم اکنون بیش از 60 درصد مهارت آموزان تخصصی کشور جذب بازار کار می شوند.

   

 • معاون وزير و رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در برنامه تلويزيوني مثبت 17 تأكيد كرد: براي موفقيت در حوزه مبارزه با مواد مخدر ايجاد گفتمان اجتماعي و مشاركت اجتماعي ضروري است.

   

 • 92 درصد از شركت كنندگان مسابقه پيامكي برنامه تلويزيوني مثبت 17، آموزش هاي مهارتي را بهترين راهكار توسعه اشتغال جوانان دانستند.

  به گزارش پيك مهارت آنلاين به نقل از روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، در مسابقه پيامكي برنامه تلويزيوني مثبت17كه با حضور دكتر كورش پرند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس اين سازمان با موضوع بهترين راهكار توسعه اشتغال جوانان برگزار شد، 10 هزار نفر شركت كردند.

  اين گزارش مي افزايد: پاسخ 92 درصد از شركت كنندگان مسابقه مذكور به سوال بهترين راهكار توسعه اشتغال جوانان، گزينه آموزش هاي مهارتي و پاسخ 8 درصد از شركت كنندگان تحصيلات دانشگاهي بود.

   شايان ذكر است، در برنامه مثبت 17 مورخ 1394/07/22 با حضور دكتر كورش پرند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشوربه موضوع بازتواني معتادان بهبود يافته از طريق مهارت آموزي توأم با كارآفريني پرداخته شد.

 •  صبح امروز سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان از آغاز توزیع کارت ورود به جلسه  پنجمین مرحله آزمون سراسري سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای پايان دوره كارآموزان مراکزآموزش فني و حرفه اي سال 1394 در بخش هاي دولتي وخصوصي و چهارمین آزمون سنجش مهارت در حوزه هاي صنعت ساختمان و صنايع دستي، فرش و نان و غله و... از ساعت 8 صبح روز سه شنبه مورخ 1394/07/21 تا ساعت 24 روز چهارشنبه مورخ 1394/07/22 خبر داد.

  ­به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان، سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان با اعلام اين خبر بیان داشت:  پنجمین مرحله آزمون سنجش مهارت در حوزه هاي صنعت ساختمان، صنايع دستي، فرش و نان و غله و... ) روز پنجشنبه مورخ 1394/07/23 و چهارمین مرحله  آزمون سراسري سنجش مهارت سال 1394 پايان دوره كارآموزان مراکز آموزش فني و حرفه اي روز جمعه مورخ 1394/07/24 برگزار مي شود.

  احمدی بیان داشت: 3081  نفر در  پنجمین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت سال 1394 در  112 حرفه ثبت نام كرده اند كه از اين تعداد 1678 نفر مرد و 1403  نفر زن هستند و تمهيدات لازم براي شركت اين متقاضيان در آزمون فراهم شده است.

   وی ادامه داد: 429 نفر در آزمون سنجش مهارت در حوزه هاي صنعت ساختمان در 14 حرفه که مورخ 1394/07/23 برگزار می شود،  ثبت نام كرده اند .

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان بیان داشت: 384 نفر در آزمون سنجش مهارت در حوزه هاي صنايع دستي، فرش و نان و ...در 12حرفه که مورخ 1394/07/23  برگزار می شود، ثبت نام كرده اند كه از اين تعداد 28 مرد و 356 نفر زن هستند.

  این مقام مسئول با اشاره به مراحل اجراي آزمون هاي سنجش مهارت بیان داشت: آزمون هر حرفه شامل دو مرحله كتبي و عملي است كه متقاضيان بخش هاي صنعت ساختمان، تفاهمنامه ها( صنايع دستي، فرش و نان و غله و...)که قبلاً در موعد مقرر برای شرکت در آزمون های مذکور ثبت نام کرده اند، می توانند از تاریخ 1394/07/21  تا تاریخ 1394/07/22  با مراجعه به سامانه http://advari.irantvto.ir با درج شناسه پرداخت و شماره پرونده و یا با درج مشخصات فردی،كارت ورود به جلسه خود رادريافت نمايند.

  احمدی ادامه داد: هم چنین متقاضیان شرکت در پنجمین مرحله آزمون سراسری سنجش مهارت در سال 1394 (کارآموزان بخش های دولتی و آموزشگاه های آزاد) که قبلاً برای شرکت در آزمون مورد نظر ثبت نام نموده اند، از تاریخ 1394/07/21 تا تاریخ 1394/07/22 با مراجعه به سامانه  http://azmoon.portaltvto.com و درج شناسه پرداخت و شماره پرونده و یا با درج مشخصات فردی، نسبت به دریافت كارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.

  وی بیان داشت: داوطلبان پس از شرکت آزمون كتبي و كسب نمره قبولي براساس برنامه زمانبندي اعلام شده از سوی اداره سنجش و مهارت استان براي شركت در آزمون عملي باید به حوزه هاي تعيين شده مراجعه نمايند.

  رییس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور با اشاره به تشكيل ستاد پاسخگويي آزمون سراسري سنجش مهارت بیان داشت: درصورتي كه متقاضيان با مشکلی مواجه شوند، مي توانند با شماره تلفن های 33239150-087 و 32840802519727-087 و یا با مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان خود تماس حاصل نمايند.

 • حسین فیضی سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دیواندره از اجرای طرح توانمند سازی روستائیان و عشایر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در روستاهای سطح این شهرستان و برگزاری دوره های جوشکاری و تاسیسات در روستاهای کوله و کیزمل در بخش سارال شهرستان دیواندره خبر داد.

 • صبح امروز حسن کشاورز مدیرکل دفتر امور آموزش روستایی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از برپایی اولین نمایشگاه توانمندی روستائیان به مناسبت 15 مهر ماه روز روستا در نمایشگاه بین المللی تهران خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان ،صبح امروز حسن کشاورز مدیرکل دفتر امور آموزش روستایی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از برپایی اولین نمایشگاه توانمندی روستائیان به مناسبت 15 مهر ماه روز روستا در نمایشگاه بین المللی تهران خبر داد.

  کشاورز بیان داشت: اولین نمایشگاه توانمندی روستائیان در راستای اجرای سیاست ها و برنامه های توسعه روستاهای کشور در روز پانزدهم مهر ماه به مناسبت روز روستا در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

  مدیرکل دفتر امورآموزش روستایی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افزود : برنامه ریزی های لازم جهت برگزاری کارگاه های آموزشی در حاشیه این نمایشگاه صورت گرفته است و علاقمندان می توانند جهت ثبت نام برای شرکت در این کارگاه های آموزشی به آدرس :

  http://www.portaltvto.com/doreroosta/doreroosta/list dore مراجعه نمایند.

  شایان ذکر است نمایشگاه مذکور از 14 لغایت 17 مهرماه سالجاری در محل نمایشگاه بین المللی تهران برپا می گردد.

 • رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور بيان داشت: ارتقاي مهارت هاي حرفه اي كشور تا سطح مهارت هاي جهاني از برنامه هاي مهم سازمان آموزش فني و حرفه اي  كشور است.

  به گزارش پيك مهارت آنلاين،  به نقل از روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، دكتر كورش پرند معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در مراسم تجليل از 111 مدال آور پانزدهمين مسابقات ملي مهارت و 13 مدال آور نخستين مسابقات ملي مهارت ويژه معلولان از تشكيل  كارگروه هاي تخصصي ملي و استاني با هدف ارتقاي مهارت هاي حرفه اي كشور تا سطح مهارت هاي جهاني  خبر داد.

  وي افزود: تاکنون در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور 290 کارگروه تخصصي استاني تشكيل شده است  كه  به شکل حرفه ای به لحاظ کمی و کیفی ارتقاي مهارت های حرفه ای تا سطح جهانی را  دنبال می کند.

  ريیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در اين مراسم اظهار داشت: یکی از راهبرد های اساسی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور حضور موثر در عرصه های بین المللی است و افزايش قابليت حضور در عرصه هاي بين المللي،  اعتبار بخشی به آموزش هاي سازمان در سطح بین المللی، ارتقاي جايگاه كشور در مسابقات بين المللي مهارت سياست هاي اين راهبرد مي باشند.

  دكتر پرند بيان داشت: برگزاري آزمون شهرستاني در دو مرحله ، برگزاري آزمون عمومي و تخصصي جهت كارشناسان شركت كننده در مسابقات ، برگزاري مسابقات ويژه افراد داراي معلوليت با پانزدهمين مسابقات ملي مهارت براي اولين بار در چهار رشته با 40 نفر رقابت كننده، برگزاري رشته آكواترونيك با حضور كارشناس بين المللي براي اولين بار در اين دوره از مسابقات ، برگزاري گذر مهارت با حضور فعال ديگر نهادها و بخش خصوصي، نظارت بر رشته ها ( به ازاي هر رشته يك نفر)  توسط 25 مديركل استاني و ستادي و پراكندگي توزيع مدال در 30 استان از ويژگي هاي اين مرحله از مسابقات ملي مهارت بودند.

  دكتر پرند اظهار داشت: اين مسابقات در 3 مرحله : مرحله شهرستانی طی دو مرحله در بهمن ماه و اسفند ماه سال 1392 با حضور بیش از 46 هزار نفر و مرحله استانی در اردیبهشت ماه سال 1393با حضور هشت هزار و 156 نفر و در مرحله كشوري با حضور 553 نفر  شامل: 473 نفر مرد و 80 نفر زن رقابت كننده در 29 حرفه رقابتي شهريور ماه سالجاري برگزار شد.

  وي افزود: نتایج این دوره از مسابقات در مجموع 111 مدال شامل 40 مدال طلا، 36 مدال نقره و 35 مدال برنز بوده است.

  ريیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از تشكيل  كارگروه هاي تخصصي استاني و ملي با هدف  ارتقاي سطح استانداردهاي آموزش مهارت در كشور و ايجاد بستر مناسب براي ارتقاي مهارت هاي حرفه اي كشور تا سطح مهارت هاي جهاني  خبر داد.

  دكتر پرند همچنین با اشاره به برگزاری نخستین مسابقات ملي مهارت ویژه معلولان در کشور، اظهار داشت: خوشبختانه با همکاری سازمان بهزیستی توانستیم نخستین دوره از مسابقات ملي مهارت ويژه معلولان را در چهار رشته طراحی گرافیک رایانه، کنده کاری روی چوب، خیاطی زنانه و کارور WORD برگزار کنیم.
  وی افزود: در مرحله کشوری در شهریورماه سال جاری 40 نفر برگزیده داشتیم که حاصل رقابت معلولان چهار مدال طلا، چهار مدال نقره و پنج مدال برنز بوده است.

  دكتر پرند در ادامه بيان داشت: شبكه ملي نخبگان و استعدادهاي برتر مهارتي يك ساختار متشكل از نيروي انساني با قابليتهاي مهارتي و فكري بالا، علاقمند و كوشا در امر مهارتهاي برتر و پيشرفته است كه با هدف شناسايي، هدايت، حمايت، نگهداري وجذب نخبگان و استعدادهاي برتر آموزشهاي مهارتي راه اندازي شده است.

  وي تصريح كرد: برگزيدگان مسابقات ملي و جهاني مهارت، مهارت آموختگان مخترع ، مهارت آموختگاني كه موفق به تجاري سازي ايده خود شده اند و مهارت آموختگان كارآفرين و ... اعضاي اين شبكه مي باشند.

  ريیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از برگزاری آزمون های زبان خارجي ویژه نیروهای کار اعزامی به خارج از کشور خبر داد و گفت:آموزش مربیان مراکز دولتی توسط مربیان خارجی در ایران با هدف ایجاد پیوند میان صاحبان سرمایه، نخبگان و کارآفرینان بخش های صنعت، خدمات و کشاورزی با مهارت آموزان برگزار می شود.

  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر ایجاد کریدور تجاری سازی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تصریح کرد: درصدد اجرا و گسترش طرح تولید، آموزش، بازاریابی و فروش هستیم و امیدواریم تا جریان کارآفرینی را به اشتغالزایی متصل کنیم.

   

 • وزير  تعاون، كار و رفاه اجتماعي بيان داشت: امیدوارم نخبگان و استعدادهاي برتر مهارتي روزی سرداران کارآفرینی در کشور شوند.

  به گزارش پيك مهارت آنلاين به نقل از روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، دكتر علی ربیعی در مراسم اختتامیه پانزدهمین مسابقات ملی مهارت و نخستین مسابقات ملي مهارت ویژه معلولان بيان داشت: نیروی مهارتی زیرساخت های تحول را در سازمان ها ایجاد می کند، امیدوارم نخبگان و استعدادهاي برتر مهارتی روزی سرداران کارآفرینی در کشور شوند.

  وی میزان بهره وری نیروی کار در کشور را 1.3 درصد ذکر کرد و اظهار داشت: منابع انسانی غنی داریم اما متاسفانه این نیروی کار بدون مهارت است و حتی زمانی که وارد عرصه کار می شوند، دارای بهره وری پایین هم هستند.

  به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعي، در یک بررسی از 600 مدیر بین المللی مشخص شده که در کشورهای چین، ژاپن و هند نبود منابع انسانی کارآمد مهم ترين دغدغه های این مدیران را به خود اختصاص می دهد.

  وی ادامه داد: این بررسی نشان می دهد اقتصاد های روبه رشد و حتی توسعه یافته تا چه اندازه به نیروی کار ماهر اهمیت می دهند.

  دكتر ربيعي اظهار داشت: مسابقات ملی مهارت فرصتی است تا بتوان با شناسایی نخبگان و استعدادهاي برتر مهارتی در صنایع از توانمندی آنان بهره مند شد.

  وی یکی از علل شکست بنگاههای اقتصادی را نبود نوآوری ذکر کرد و گفت: دیگر علل شکست بنگاههای اقتصادی کاهش هزینه ها، نبود نیروی ماهر و پایین بودن بهره وری است.
  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعي تاکید کرد: افرادی که دارای مهارت هستند از امنیت شغلی بیشتری نسبت به سایر افراد برخوردار می باشند.

  دكتر ربیعی بيان داشت: وزارت تعاون،  کار و رفاه اجتماعي در حال انعقاد تفاهمنامه هایی برای به کارگیری نیروی کار ماهر با برخی از دستگاه ها و نهادهاي مردمي است که نتایج آن در سه ماهه پایانی سال اطلاع رسانی خواهد شد.

  وی ادامه داد: براساس این تفاهمنامه ها افراد دانش آموخته متناسب با نیاز استانها آموزش مهارت کسب می کنند تا بتوانند در استانهای خود فعالیت اقتصادی شروع کنند.

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعي یادآور شد: به دنبال قانون جذب نخبگان مهارتی هستیم و تا پایان سال 93 شبکه ملي نخبگان و استعدادهای برتر مهارتی را تشکیل می دهیم. همچنین اجرای بحث نظام صلاحیت حرفه ای در دولت پیگیری می شود.

  وی اضافه کرد: دولت در صدد است تا فناوری های پيشرفته را بيش از پيش در آموزش هاي سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور وارد کند.

  وی گفت: در برخی از بنگاه ها نیروی ماهر نداریم و علیرغم آنکه کار مورد نظر وجود دارد،  اما نیروی متخصص برای انجام کار در بنگاه مشاهده نمی شود.

  دكتر ربيعي از اجرای طرحی که بتوان خروجی های دانشگاه را مهارت آموزی کرد، خبر داد و گفت: ارتقاي نیروی کار می تواند موجب ارتقاي جایگاه سازمان ها شود.

   

   

 • مراسم اختتامیه پانزدهمین مسابقات ملی مهارت با حضور مدال آوران تیم مهارت آموزی استان کردستان به مسابقات در محل سالن وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان ،مراسم اختتامیه پانزدهمین مسابقات ملی مهارت با حضور مدال آوران تیم مهارت آموزی استان کردستان به مسابقات در محل سالن وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

   

   

   

   

   

   

 سال رونق تولید

تصویر هفته

خبرهای مهم

مناسبتها

رویدادها

آمار کاربران پرتال

بازديد امروز :211
بازديد روز گذشته :296
بازديد اين هفته :696
بازديد اين ماه :779
مجموع آمار بازديد ها :185248

درحال حاضر 23 میهمان و هیچ یک از اعضاء آنلاین می باشد.