آخرین بروزرسانی پرتال: 21 اردیبهشت ماه 1398

عنوان ها

پیوندها

 

کمیته های اجرایی

||

تقویم

طراحی سایت
يكشنبه 26 خرداد 1398.
تاریخ شمسی :
الأحد 13 شوال 1440.
تاریخ قمری :
Jun 16 2019.
تاریخ میلادی :
صافی
 • «انوشیروان محسنی بندپی» رئیس سازمان بهزیستی و معاون علی ربیعی، با حکم رئیس‌جمهور به عنوان سرپرست وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد.

 • معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با تأکید بر ترویج فرهنگ مهارت آموزی در جامعه گفت: فرهنگ مهارت‌آموزی باید جایگزین مدرک گرایی شود.

 • رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در اردبیل بیان کرد: آموزشگاه‌های آزاد بازوی یاری گر سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور هستند

 • رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در اردبیل بیان کرد: آموزشگاه‌های آزاد بازوی یاری گر سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور هستند

 • در جریان سفر سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان کردستان به شهرستان سقز این مقام مسئول با کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید صالحیان این شهرستان دیدار و گفتگو کرد .

 • معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در برنامه به خانه برمي گرديم به تبيين نقش مهارت در نهاد خانواده پرداخت. 

 • معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در برنامه به خانه برمي گرديم به تبيين نقش مهارت در نهاد خانواده پرداخت. 

 • معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در برنامه به خانه برمي گرديم به تبيين نقش مهارت در نهاد خانواده پرداخت. 

 •  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان به همراه جمعی از مسئولین استانی از مرکز سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای استان کردستان بازید کرد.

 • گزارش تصویری : بازدید معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از مرکز آماده بهره برداری سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای استان  کردستان

 • رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: در بخش دولتی در سال گذشته حدود 700 هزار نفر- دوره و در بخش خصوصی نیز بیش از 800 تا 900 هزار  نفر- دوره برای مخاطبین در سراسر کشور برگزار شده است.

 • توزیع کارت چهارمین مرحله آزمون سراسري سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای پايان دوره كارآموزان مراکزآموزش فني و حرفه اي استان کردستان در سال 1394 در بخش هاي دولتي وخصوصي و چهارمین آزمون سنجش مهارت در حوزه هاي صنعت ساختمان و صنايع دستي، فرش و نان و غله و... از ساعت 8 صبح روز دوشنبه مورخ 1394/06/09 آغاز و تا ساعت 24 روز چهارشنبه مورخ 1394/06/11 ادامه می یابد.

 • يادداشت دكتر كورش پرند،معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور به مناسبت هفته دولت

   آموزش هاي مهارتي در مسير  برنامه هاي توسعه اي دولت تدبير و اميد

  در عصر حاضر، يكي از شاخص هاي تأثيرگذار در راهبردهاي رقابتي كشورها در فضاي بين المللي شاخص وضعيت و جايگاه كار و كارآفريني است كه در دستيابي دولت ها و ملت ها به توسعه همه جانبه نيز به عنوان يكي از اركان كليدي درنظر گرفته مي شود.در همين مسير، توسعه و ارتقاي سرمايه هاي انساني به عنوان يكي از عوامل مؤثر در توسعه و به ويژه بهره وري نيروي كار نيازمند تجهيز نيروي انساني با عنصر "مهارت" است. 

  سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور به عنوان یکی از متولیان اصلی نظام آموزش مهارتی کشور با استراتژی کلان تربیت نیروی انسانی مورد نیاز بخش های مختلف تولیدی، ارتقای مهارت شاغلان مراکز تولیدی و رصد تحولات فناوریهای نوین جهانی در بخشهای مختلف تولیدی و اجرای آموزشها مبتنی بر تغییرات فناوری، در سند راهبردي مهارت و فناوري خود را با 8 راهبرد، 27سياست و بيش از 250 برنامه عملياتي را در كشور تدوين نموده و براساس آن حركت مي كند.

     سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور با رسالت ارائه آموزشهاي مهارتي به جوانان جوياي كار در شهرها و روستاها، شاغلان بخشهاي مختلف اقتصادي كشور، دانشجويان و فارغ التحصيلان دانشگاهها، سربازان ، مددجويان زندانها و آسيب ديدگان اجتماعي باتوجه ويژه به جوانان، با داشتن حدود700 مركز آموزشي دولتي و 12 هزار آموزشگاه فني و حرفه اي آزاد فعال و فعاليت حدود 25 هزار مربي در بخش دولتي و خصوصي، به طور متوسط سالانه 2 ميليون نفر از اقشار مختلف جامعه را آموزش مي دهد كه حاصل آن ايجاد اشتغال و ارتقاي بهره وري نيروي انساني در بخش هاي صنعت، كشاورزي، خدمات و فرهنگ و هنر است.

      در بخش دولتي126456012 نفر- ساعت در سال1393و 19550292نفر- ساعت در سه ماهه اول سال 1394آموزش هاي فني و حرفه اي توسط مراكز آموزش بخش دولتي، مراكز جوار دانشگاه، صنعت، پادگان و زندان ... به متقاضيان ارائه شده است.

  در بخش خصوصي در سال 1393 اين سازمان 158418634 نفر- ساعت و در سه ماهه اول سال جاري  28564155 نفر- ساعت آموزش هاي فني وحرفه اي را توسط آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد تابع سازمان در سراسر كشور ارائه نموده است.

  در راستاي تحقق «راهبرد حضور مؤثر درعرصه های بین المللی» تشكيل 20 میز در حوزه ي آفریقا، اروپا، آسیا، کشورهای همسایه و نیز سازمان ها و نهادهای بین المللی، انعقاد تفاهم نامه همکاری با كشورهاي منطقه و آفريقايي، آموزش مربيان آموزش فني و حرفه اي منطقه از جمله كشورهاي لبنان، عراق و افغانستان، ارتباط با موسسات بین المللی ارزشیابی گواهینامه های مهارتي در زمینه بین المللی کردن اين گواهینامه ها، آموزش مربيان افغانستان و عراق و اتباع خارجي با همكاري كميسارياي عالي پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR )،  عقد تفاهم نامه با يونسكو، احداث و راه اندازی مرکز تخصصی آموزش خودرو 9 دی با همكاري كشور كره و همکاری با مؤسسات بين المللي صورت گرفته است.

  در راستای تحقق الزامات قانونی بند "ز" ماده 21 برنامه پنجم توسعه، اعتبارسنجی مراکز آموزشی دولتی و خصوصی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در دستور کار قرار گرفته است كه از سال 1392 تا كنون در ارزیابی درونی مراكز دولتي700 مرکز دولتی در 31 استان و در ارزیابی بیرونی 249 مرکز دولتی در 31 استان اعتبارسنجي و در اجراي رتبه بندي بخش خصوصي، صدور 3367گواهينامه رتبه بندي براي آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد در سال 1393 و سه ماهه اول 1394 صورت گرفته است.

  در راستاي توسعه بخش خصوصی و تحقق اصل 44 قانون اساسی، بيش از 65 درصد از آموزش هاي سازمان در آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد اجرا مي شود. مشاركت تعاوني ها در اجراي آموزش هاي مهارتي، اجراي طرح اعطای تسهیلات با نرخ ترجيحي براي احداث و خريد فضاي آموزشي و تأمين تجهيزات به آموزشگاه های آزاد و صدور مجوز تأسيس 44 آموزشگاه در اين زمينه صورت گرفته است.

  در راستای تقاضامحور نمودن آموزش های مهارتی، با برقراری تعامل با بخش های مختلف اقتصادی کشور بيش از 50  تفاهم نامه همکاری با بخش های خصوصی و دولتی در زير بخش هاي نيرو، فناوري هاي نوين راهبردي، انرژي هاي نو ، هوا و فضا ، صنعت خودرو ، صنعت فرش ، صنايع غذايي ، صنعت پوشاك  و اصناف و اتحاديه ها ... منعقد و اجرايي شده است.

  به منظورتوسعه بخش کشاورزی و روستایی، شناسایی بیش از 2هزار روستا، قطب بندي آموزش هاي كشاورزي، همكاري در اجراي طرح مهر كشاورزي، طراحی و اجرای الگوی آموزشی مبتنی بر محیط کار در روستاها، پيگيري راه اندازی مراکز تخصصی کشاورزی، تهیه استانداردهاي کوتاه مدت آموزش روستایی، طراحی و اجراي الگوي نيازسنجي آموزش روستائيان و عشاير در 238شهرستان در 31 استان و همچنين برگزاري آموزش هاي مهارتي در 102كانون عشايري از جمله اقدامات راهبردي صورت گرفته مي باشد.

  سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در راستاي توانمندسازی و مهارت آموزی اقشار آسیب پذیر و آسیب دیدگان اجتماعی، تهیه طرح جامع توانمندسازی اقشار آسیب پذیر و یا در معرض آسیب از طریق آموزش های مهارتی، برگزاری دوره های آموزشی معتادین بهبود یافته به تعداد 40 هزار و 573 نفر دوره/ معادل4،057،300 آموزش نفر- ساعت  در سال 1393، تهیه طرح نیاز سنجی آموزش معلولان با همکاری انجمن های تخصصی و اجراي آموزش براي آنان و آموزش در پادگان ها و زندان ها را اجرايي نموده است.

  در بخش توسعه انتشارات علمي آموزشي، چاپ و نشر بيش از 324 عنوان كتاب و فصلنامه ، صورت گرفته است.

  اجراي841390 ( نفر- مشاوره) در سال 1393 و  132649(نفر- مشاوره) در سه ماهه اول سال 1394 در بخش مشاوره و هدایت آموزشی – شغلی و رهگيري اشتغال 125924 نفر از مهارت آموختگان در سال 1393 و در سه ماهه اول سال جاري 23479 نفر رهگيري اشتغال بخشي ديگر از اقدامات اين سازمان بوده است.

  سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور به عنوان نماينده جمهوري اسلامي ايران در سازمان جهاني مهارت (WSI)، مسابقات ملی مهارت را هر ساله در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار مي نمايد و به منظور حضور مؤثر كشور در عرصه بين الملل، و نشان دادن توانمنديهاي علمي و فناوري كشور، برگزيدگان دوسال متوالي مسابقات ملي مهارت را پس از حضور در اردوهاي آمادگي به صورت هر دو سال يك بار به مسابقات جهاني مهارت اعزام مي نمايد.

  تا كنون 15 دوره مسابقات ملي مهارت دركشور برگزار شده و در سال جاري مرحله شهرستاني و استاني شانزدهمین دوره مسابقات ملي مهارت برگزار و مرحله كشوري در آبان ماه امسال برگزار مي شود.

  در سال جاري تیم ملی مهارت جمهوري اسلامي ايران اعزامي به چهل و سومين مسابقات جهانی مهارت كه باحضور 59 كشور 21 تا 26 مرداد ماه در برزيل برگزار گرديد، موفق به كسب يك مدال نقره، يك مدال برنز و 8 ديپلم افتخار گرديد.

  در اين دوره از مسابقات جهاني مهارت كارآموزان پرافتخار كشور عزيز اسلامي مان موفق به كسب يك مدال نقره در رشته آكواترونيك، یک مدال برنز در رشته طراحي وب و همچنین 8 دیپلم افتخار در رشته های رباتيك (تيمي دو نفره)، مکاترونیک (تيمي دو نفره)، جواهرسازي، تبريد و تهويه، مدیریت سیستم های شبکه، راهكارهاي نرم افزاري برای تجارت، الکترونیک و فناوري طراحی گرافیک گرديدند.

  سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور اجراي طرح ارتقاء شایستگی های حرفه ای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاهی با رویکرد رفع نیاز بازار کار کشور به نیروی متخصص، مصوب جلسه 3/9/93 شورای عالی اشتغال با تمركز بر دانشجويان از طريق اجراي طرحهاي مهارت آموزي و توسعه مراکز دانشگاهی فنی و حرفه ای، و فارغ التحصيلان دانشگاهي از طريق اجراي طرحهاي كارورزي و كارآموزي و ...  در دستور كار خود قرار داده است.

  طرح توانمندسازی و آموزش های مهارتی روستاییان، عشایر و مناطق محروم و مرزی کشور با رویکرد اشتغال پایدار، مصوب جلسه 1394/09/04 شوراي عالي اشتغال در اولويت برنامه هاي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور قرار گرفته است.  اين طرح در 8 گام اساسی شامل: نیازسنجی و امکان سنجی، برنامه ریزی آموزشی و تعیین شیوه ارائه آموزش تدوین و بازنگری استانداردهای آموزشی، منابع آموزشی و کمک آموزشی، جذب، تربیت و یا تامین مربی، آماده سازی فضا و تجهیزات آموزشی، مشاوره آموزشی و هدایت شغلی جامعه هدف، ثبت نام از کارآموزان، اجرای دوره های آموزشی، سنجش کارآموزان با برگزاری آزمون تئوری و عملی و صدور گواهینامه مهارتی به قبول شدگان و  ارزیابی اثربخشی طرح، اخذ بازخورد و ارائه بازخوردها جهت بهبود فرآیند اجرایی طرح انجام مي شود.

  طرح ملي آموزشی انفال؛ آموزش های فنی و حرفه ای، نیاز مشارکت فعال اقتصادی زنان لازمه اشتغال و توسعه پایدار و طرح ملي آموزشي فاطر؛آموزش هاي مهارتي به فرزندان كاركنان دولت دو طرح اجرايي اين سازمان در سال جاري است.

   

  سازمان آموزش فني و حرفه­اي كشور به منظور بسترسازي اجراي سند راهبردي مهارت و فناوري به عنوان نقشه راه تحول و نوسازي در مجموعه خدمات، فرآيندها و فعاليت هاي اين سازمان، باتوجه به اسناد بالادستي كشور همچون سند چشم انداز1404، سیاست های کلی نظام اداری، اشتغال و اقتصاد مقاومتي، ابلاغ شده از سوي مقام معظم رهبري(مدظله العالي)، برنامه­­ي پنجم توسعه­ي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي، و با نگاه به منشور كاري وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي، هرساله اقدام به تدوين " بسته اجرايي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در سطح ستاد و صف"  نموده و براساس آن مجموعه فعاليتهاي خود را اجرايي مي كند.

  در سال جاري نيز اين بسته تحت عنوان "سند برنامه هاي تحول مهارت سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور" كه مشتمل بر 2 بخش كليات و برنامه هاي اجرايي در 23 فصل  تدوين شده است .

  اميد آن است كه در سال دولت و ملت، همدلي و همزباني بتوانيم گام هاي مؤثري را در راستاي تحقق اهداف عاليه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و پيشبرد برنامه هاي توسعه اي دولت تدبير و اميد به ويژه در عرصه اشتغال و توليد برداريم. 

   

 • معاون وزير و رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور خبر داد: معافيت آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد از پرداخت ماليات در "قانون اصلاح قانون ماليات هاي مستقيم" تصويب و براي اجرا از سوي رييس جمهور ابلاغ شد. به گزارش پيك مهارت آنلاين به نقل از روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، دكتر كورش پرند، معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و رييس اين سازمان در اين خصوص بيان داشت: در اجراي اصل يكصد و بيست و سوم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران "قانون اصلاح قانون ماليات هاي مستقيم" كه با عنوان لايحه يك فوريتي اصلاح قانون ماليات هاي مستقيم مصوب 1366 و اصلاحات بعدي آن به مجلس شوراي اسلامي تقديم شده بود در جلسه علني سي و يكم تير ماه سال جاري مجلس شوراي اسلامي تصويب و در تاريخ 7/5/94 به تأييد شوراي نگهبان رسيد و در تاريخ 27/5/94از سوي رييس جمهوري براي اجرا به وزارت امور اقتصادي و دارايي ابلاغ شد. دكتر كورش پرند در ادامه بيان داشت: بر اساس بند 32 قانون اصلاح قانون ماليات هاي مستقيم مصوب شده است كه در ماده 134 قانون ماليات هاي مستقيم بعد از عبارت "فني و حرفه اي" عبارت "آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد داراي مجوز از سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور" اضافه شود و بر اين اساس آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد نيز از پرداخت ماليات معاف مي شوند. بنا بر اين گزارش، اصلاح ماده 134 قانون ماليات هاي مستقيم مبني بر معافيت آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد از پرداخت ماليات در راستاي توسعه بخش خصوصي و حمايت از مشاركت هاي مردمي در امر آموزش هاي فني و حرفه اي با پيگيري سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و كانون كشوري انجمن هاي صنفي آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد صورت گرفته است. شايان ذكر است در ماده 134 قانون ماليت هاي مستقيم آمده است كه "درآمد حاصل از تعليم و تربيت مدارس غير انتفاعي ‌اعم از ابتدايي‌، راهنمايي‌، متوسطه‌، فني و حرفه‌اي‌، دانشگاهها‌ ومراکز آموزش عالي غير انتفاعي و مهدهاي کودک در مناطق کمتر توسعه يافته و روستاها و درآمد مؤسسات نگهداري‌ معلولين ذهني و حرکتي بابت نگهداري اشخاص مذکور که حسب ‌مورد داراي پروانة فعاليت از مراجع ذيربط هستند همچنين درآمد باشگاه ها و مؤسسات ورزشي داراي مجوز از سازمان تربيت بدني‌ حاصل ‌از فعاليت هاي منحصراً ورزشي از پرداخت ماليات معاف است‌."

   

 • كسب يك مدال نقره، يك مدال برنز و10ديپلم افتخار دستاورد تيم ملي مهارت جمهوري اسلامي ايران در چهل و سومين مسابقات جهاني مهارت برزیل – 2015 در بين 59كشور شركت كننده  مي باشد.

 • ثبت نام از متقاضیان آزمون سنجش مهارت در حوزه هاي صنعت ساختمان و صنايع دستي، فرش و نان و غله و... به صورت اينترنتي و همزمان با سراسر کشور از ساعت 8:00 صبح روز پنج شنبه مورخ 1394/05/22  آغاز و تا ساعت 24:00 روز پنج شنبه مورخ 1394/05/29   در استان کردستان ادامه  می یابد.

 • توزیع کارت دومین دوره آزمون ادواری سال 1394 از ساعت 8 صبح روز دوشنبه مورخ 12/5/1394 آغاز و تا ساعت 24 روز چهارشنبه مورخ 14/5/1394 ادامه می یابد.

 • عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان در آئین افتتاحیه پانزدهمین مسابقات ملی مهارت که در سالن بین المللی همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد  حضور یافت و این حضور موجبات دلگرمی و افزایش روحیه کارآموزان اعزامی استان کردستان به این مسابقات را فراهم آورد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان ،  عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان در آئین افتتاحیه پانزدهمین مسابقات ملی مهارت که در سالن بین المللی همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شدحضور یافت و این حضور موجبات دلگرمی و افزایش روحیه کارآموزان اعزامی استان کردستان به این مسابقات را فراهم آورد

  زاهدی ضمن گرامیداشت هفته دولت با تاکید بر فراگیری مهارت آموزی در سطح کشور و نقش موثر آن درایجاد و توسعه  اشتغال مولد و پایدار خواستار ترویج و گسترش بیش از پیش آموزش های مهارتی در سطوح مختلف جامعه شد.

  استاندار کردستان توجه به مشاغل خرد و خانگی را یکی از راه حل های مناسب در جهت ایجاد اشتغال مولد و پایدار و برون رفت از بحران بیکاری دانست و خواستار توجه ویژه مسئولین کشوری و استانی به آموزش های مهارتی شد.

  زاهدی جوانان استان کردستان را جوانانی خلاق و دارای روحیه کارآفرینی برشمرد و بیان داشت : امیدواریم با تعامل و همکاری بیش از پیش با مجموعه آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان شاهد رشد و شکوفایی صنعت و اقتصاد استان باشیم.

  درپایان زاهدی اظهار امیدواری کرد تیم اعزامی استان کردستان به پانزدهمین مسابقات ملی مهارت با کسب مدال های رنگین کشوری موجبات سرافرازی بیش از پیش استان فرهنگی کردستان و به دنبال آن کشورمان ایرانی اسلامی را  در چهل و سومين مسابقات جهاني مهارت برزيل2015فراهم آورد.

   

   

 • حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در منطقه کردستان در آئین افتتاحیه پانزدهمین مسابقات ملی مهارت که در سالن بین المللی همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد  حضور یافت و این حضور موجبات دلگرمی و افزایش روحیه کارآموزان اعزامی استان کردستان به این مسابقات را فراهم آورد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان ،  حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در منطقه کردستان در آئین افتتاحیه پانزدهمین مسابقات ملی مهارت که در سالن بین المللی همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شدحضور یافت و این حضور موجبات دلگرمی و افزایش روحیه کارآموزان اعزامی استان کردستان به این مسابقات را فراهم آورد

  در ادامه این مراسم شاهرودی با تاکید بر فراگیری مهارت آموزی در سطح کشور و نقش موثر آن درایجاد و توسعه  اشتغال مولد و پایدار خواستار ترویج و گسترش بیش از پیش آموزش های مهارتی در سطوح مختلف جامعه شد.

  حسینی شاهرودی ضمن مثبت ارزیابی کردن فعالیت های اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان جوانان کردستانی را جوانان پویا و مستعد و دارای ظرفیت های بالقوه مهارتی در سطح کشور خواند و ابراز امیدورای کرد با شناسایی نخبگان مهارتی استان کردستان بتوان گامی موثر در شرد و شکوفایی صنعتی و اقتصادی استان و کشور برداشت.

  نماینده ولی فقیه در منطقه کردستان بیان داشت: خداوند استعدادهای زیادی به انسانها داده است که عمده این استعدادها در فراگیری مهارت آموزی است.

  وی با بیان اینکه اگر بخواهید در دنیا تمدن سازی کنید بخشی از تمدن سازی فرهنگ سازی است و فرهنگ سازی با هنر و مهارت محقق می شود.

  شاهرودی اظهار داشت :مهارت آموزی باعث پیشرفت کشور می شود چرا که کشورهای پیشرفته با مهارت آموزی توانستند پیشرفت کنند.

  وی با اشاره به اینکه استعداد ایرانی استعداد برتر است افزود: این استعداد برتر با مهارتهایی که کسب می کنیم باعث پیشرفت کشورمان در سطح جهانی می شود.

  ایت ال... حسینی شاهرودی در پایان اظهار امیدواری کرد تیم مسابقات ملی مهارت کشورمان در چهل و سومين مسابقات جهاني مهارت برزيل2015 نیز به برتری های بیشتری دست یابد.

   

 • مراسم افتتاحیه پانزدهمين مسابقات ملی مهارت- انتخابی مسابقات جهانی مهارت برزيل 2015 و نخستین مسابقات ملي مهارت معلولان، شنبه مورخ 8/6/93با حضورجمعی از مسوولان کشوری، مهیمانان داخلی و خارجی و کارشناسان، مربیان و شرکت کنندگان مسابقات یاد شده برگزار شد.

  به گزارش پیک مهارت آنلاین و به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، مراسم افتتاحيه پانزدهمين مسابقات ملي مهارت با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، نماینده ولی فقیه در استان کردستان، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تعدادي از فرمانداران، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) ، معاونان و مدیران کل ستادی و استانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و دیگر مسوولان کشوری در سالن همايش هاي بين المللي رازي برگزار شد برگزار شد.

  این گزارش خبر می دهد، پانزدهمین مسابقات ملی مهارت از 9 تا 12 شهريور ماه سال جاري با حضور 553 نفر رقابت كننده در 29 حرفه رقابتي در مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای کشور، مراکز آموزش فني و حرفه اي شهید خدایی و شهید رهبری استان البرز و مرکز تخصصی فناوری خودروی 9 دی برگزار مي شود.

  اين گزارش می افزاید: قرائت پیام دكتر ربيعي وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت پانزدهمين مسابقات ملی مهارت، سخنرانی دکتر پرند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سخنرانی آیت ال... حسيني شاهرودي، نماینده ولی فقیه در استان کردستان، سخنرانی دکتر مهرعلیزاده، معاون پژوهش و برنامه ریزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ،سخنگویی، معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور و مدير عامل شركت فستو بخشی از برنامه های این مراسم بودند.

  همچنين قرائت سوگندنامه داوران و سوگندنامه رقابت كنندگان به صورت جمعي، رژه تيم هاي شركت كننده از استان هاي كشور با نمايش نماد هر استان، اجراي موسيقي سنتي زنده  و ... از ديگر برنامه هاي خاص اين افتتاحيه بود.
   
 • رييس سازمان آموزش فني و  حرفه اي كشور از راه اندازي كريدور تجاري سازي در اين سازمان خبر داد.

  به گزارش پيك مهارت آنلاين، به نقل از روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، دكتر كورش پرند، رييس اين سازمان در مراسم افتتاحيه پانزدهمين مسابقات ملي مهارت بيان داشت:راه اندازی کریدور تجاری سازی به کمک بخش خصوصی برای تجاری سازی اختراعات نخبگان و استعدادهاي مهارتي از برنامه های این سازمان است که با حمایت و همراهی معاونت علم و فناوري رياست جمهوري، معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق مهر امام رضا (ع) آن را انجام می دهیم.

  معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در ادامه بیان داشت: مسابقات جهانی مهارت هر دو سال یکبار توسط سازمان جهانی مهارت  (WSI)در یکی از کشورهای عضو این سازمان برگزار می شود و از بارزترین ویژگی این مسابقات که از سال 1950 آغاز شده می توان به افزایش تعداد کشورهای شرکت کننده اشاره کرد.

  رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به ارتقای جایگاه تیم ملی مهارت کشورمان در مسابقات جهانی مهارت از زحمات روسای پیشین این سازمان تشکر کرد.

  دكتر پرند بيان داشت:  کسب 2 مدال نقره در رشته هاي جواهرسازي و رباتيک،  كسب مدال برنز در رشته طراحي وب،  کسب هشت مداليون افتخار در رشته هاي  مکاترونيک ، جوشکاري ، راه کارهاي نرم افزاري براي تجارت ، مديريت سيستمهاي تحت شبکه - فناوري طراحي گرافيک ، الکترونيک ، فناوري خودرو  و طراحي مهندسي مکانيک از جمله دستاوردهاي چهل و دومين مسابقات جهاني مهارت- آلمان 2013 مي باشد.

  وي در  ادامه بيان داشت:  کسب رتبه چهارم در رتبه بندی میانگین امتیاز تیمی در میان 52 کشور شرکت کننده و صعود 2 پله اي رتبه ايران در میانگین امتیاز تیمی نسبت به دوره پیشین مسابقات ، کسب امتياز 516.91 معدل تیمی و صعود از سطح استاندارد جهانی ( سطح استاندارد جهاني امتياز 500 است) و برتري از كشورهايي از قبيل انگلستان –آلمان – فرانسه – كانادا –هلند – پرتغال – فنلاند – مالزي – دانمارك – بلژيك از ديگر دستاوردهاي تيم ملي مهارت جمهوري اسلامي ايران در دوره قبل مسابقات جهاني  مهارت بود.

  رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه سخنان خویش از تشکیل شبکه ملی نخبگان و استعدادهای برتر مهارتی برای نخستین بار توسط این سازمان خبر داد.

  دکتر پرند در ادامه  به تأکیدات مقام معظم رهبری که فرمودند: "کشور به موازات نیاز به علم به پنجه های کارآمد هم نیاز دارد"  و همچنین تأکیدات ریاست محترم جمهوری که تغییر نگاه و نگرش به معیارها و کشف معیارهای نخبگی را ضروری دانسته اند، اشاره کرد.

  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: مصمم هستیم تا شبکه ملی نخبگان و استعدادهای برتر مهارتی را در کشور توسعه دهیم و از آن بهره مند شویم که در این راستا
  نشست هایی با معاون محترم علم و فناوری ریاست جمهوری نیز داشته ایم.

  دکتر پرند خطاب به رقابت کنندگان پانزدهمین مسابقات ملی مهارت بیان داشت: شما به عنوان نخبه در کشور وظیفه بزرگی را بر دوش دارید.

  رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ادامه داد: در مدل جدید آموزشی با عنوان آموزش و اشتغال به کمک معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان بهزیستی، صندوق مهر امام رضا(ع) برآنیم تا کارآ فرینان را در مرحله قبل، حین و بعد از تولید پشتیبانی کنیم.

  دکتر پرند نخبگان مهارتی را مخازن ارزشمندی برای کشور معرفی کرد و بیان  داشت: شرکت های دانش بنیان باید از این ظرفیتهای ارزشمند بهره گیرند.

  وی در پایان به برگزاری نخستین مسابقات ملی مهارت معلولان همزمان با پانزدهمین مسابقات ملی مهارت در 4 حرفه  طراحی گرافیک رایانه ای، کنده کاری روی چوب، کارور word و خیاطی اشاره کرد و بیان داشت: در اجرای شایسته این مسابقات مدیران ستادی و استانی این سازمان تمامی تلاش خود را می کنند.

  رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در ادامه سخنان خویش از مسوولان سازمان بهزیستی و سمن هایی که در برگزاری نخستین مسابقات ملي مهارت ویژه معلولین همكاري كردند، تقدیر کرد.

   

 • پانزدهمين مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومين مسابقات جهاني مهارت برزيل– 2015 از نهم تا دوازدهم شهريور ماه سال جاري برگزار مي شود.

  به گزارش پيك مهارت آنلاين و به نقل از  روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، دكتر كورش پرند، معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و رييس اين سازمان با اعلام اين خبر بيان داشت: 553 نفر شامل: 473 نفر مرد و 80 نفر زن در مرحله كشوري اين مسابقات به رقابت مي پردازند.

  وی تصریح کرد: مرحله شهرستاني پانزدهمين مسابقات ملي مهارت با 45 هزار نفر شركت كننده، مرحله استاني با 8 هزار و 150 نفر شركت كننده در سراسر كشور برگزار  شد كه 553 نفر به مرحله كشوري اين مسابقات راه يافتند.

  دکتر پرند تصریح کرد: سازمان آموزش فني و حرفه اي کشور به عنوان نماينده ايران در سازمان جهاني مهارت ( WSI )،متولي برگزاري مسابقات ملي مهارت در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوري به صورت سالانه مي باشد.

  وي بیان داشت: پانزدهمين مسابقات ملی مهارت در 29 رشته آموزشی شامل: ساخت وتوليد (تيمي3 نفره)-مكاترونيك (تيمي 2 نفره)-،طراحي مهندسي مكانيك-تراش CNC-فرز CNC- فناوري اطلاعات-راه کارهای نرم افزاری برای تجارت-جوشكاري-كاشيكاري ديوار و كف- صافکاری خودرو- لوله كشي و گرمايشي- الكترونيك- طراحي وب- تاسیسات الکتریکی- كنترل صنعتي- مدیریت آب و فاضلاب- آجرچيني- رباتيك (تيمي 2 نفره)- كابينت سازي (چوبي)- اتصالات چوبي-جواهر سازي- خیاطی ( فناوری مد)- قنادی (شیرینی پزی)- فناوري اتومبيل- آشپزی-  نقاشی خودرو-طراحي فضاي سبز(تيمي 2 نفره)-  تبرید و تهویه- فناوري اطلاعات –مدیریت سیستم های تحت شبكه وفناوري طراحي گرافيك برگزار مي شود.

  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: ارتقاي فرهنگ مهارت آموزي در ميان جوانان ،معرفي آموزش‌هاي مهارتی و اهميت نقش آن در توسعة اقتصاد به عموم مردم وجلب نظر مسئولان، بنگاه‌هاي اقتصادي، صنايع وصنوف برای مشاركت هرچه بیشتر در اجرای مسابقات ملي مهارت، ارتقای سطح استانداردهاي آموزش مهارت در كشور، ايجاد بستر مناسب برای ارتقای مهارت‌هاي حرفه‌اي كشور تا سطح مهارت‌هاي جهاني و شناسايي كمبودها در آموزش‌هاي فني وحرفه‌اي و برنامه‌ريزي براي رفع آنها، ايجاد فرصتي مناسب برای تبادل اطلاعات فني و تجارب حرفه‌اي، شناسايي ومعرفي افراد ماهر ونخبه به صنايع وبنگاه‌هاي اقتصادي، فراهم نمودن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان كشور، كشف استعدادهاي حرفه‌اي جوانان وايجاد فرصت مناسب برای شكوفايي مهارت‌ها و ايجاد انگيزش در جوانان براي كسب مهارت وايجاد سيستم ارزيابي نظام آموزش مهارتي كشور از جمله اهداف برگزاری مسابقات مهارت است.

  دكتر پرند درخصوص تسهيلات اعطايي به برگزیدگان مسابقات ملي مهارت بیان داشت: اعطای مدال، لوح تقدیر، استفاده از برگزيدگان به عنوان مربيان آموزشي، معرفي به بنياد ملي نخبگان و ساير حمايتهاي مادي و معنوي براي جذب، حفظ و نگهداري آنها به عنوان نخبگان مهارتي كشور از جمله تسهيلات اعطايي به برگزيدگان مسابقات مهارت است.

  شایان ذکر است، برگزیدگان نهایی چهاردهمین و پانزدهمین مسابقات ملی مهارت پس از شركت در اردوهاي آماده سازي درچند رشته منتخب  به  چهل و سومین  مسابقات جهانی مهارت که در سال 2015 در کشور  برزیل برگزار می شود، اعزام خواهند شد.

  این گزارش افزود: در چهل و دومین مسابقات جهاني مهارت( آلمان  2013 ) که تیر ماه سال جاری در لایپزیک آلمان برگزار شد، تيم ملی مهارت كشور توانست با كسب مدال نقره در رشته های رباتیک و جواهرسازی و مدال برنز در رشته ی طراحی وب و همچنین 8 مدالیون افتخار در رشته هاي مکاترونیک، طراحی مهندسی مکانیک CAD،الکترونیک، جوشکاری، راهکارهای تجاري درنرم افزار، فناوری اتومبیل، مدیریت سیستم های تحت شبکه و فناوری طراحی گرافیک و با 2 رتبه ارتقا نسبت به دوره قبل در رتبه بندی میانگین امتیازات تیمی در ميان 52 کشور جهان، مقام چهارم جهاني را كسب نمايد.

  رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در خاتمه از برگزاري جشنواره مهارت همزمان با برگزاري مسابقات خبر داد و افزود: بازديد از مسابقات مذكور براي عموم آزاد است.

   

 • معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی ‌وحرفه‌ای کشورگفت: 10 پروژه عمرانی آموزشی این سازمان در ایام هفته دولت سال 1393 افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

  به گزارش پیک مهارت آنلاین، به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، رهام کیایی، معاون اداری و پشتیبانی این سازمان با اعلام این خبر تصریح کرد: این پروژه‌های عمرانی با هدف توسعه مهارت آموزی و بهبود و ارتقای دسترسی کارجویان و شاغلان به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در 5 استان کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

   کیایی افزود: 10 پروژه عمرانی آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، در زمینی به مساحت 36 هزار و 695 متر مربع و با زیربنای آموزشی و اداری 13 هزار و 492 متر مربع احداث شده است.

   وی در خصوص میزان اعتبار هزینه شده برای این پروژه‌ها گفت: برای احداث این پروژه ها  مبلغی در حدود 68 میلیارد و 729 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی جهت ساخت و مبلغ حدود 35 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به منظور تجهیز، هزینه شده است .

  معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اظهار داشت: این پروژه‌های عمرانی- آموزشی بر اساس نیاز شهرهای مختلف کشور به آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای در استان‌های سیستان و بلوچستان (شهرستانهای زابل، مهرستان و جالق)، استان فارس (شهرستانهای فراشبند و رستم)،  استان لرستان (شهرستانهای چگنی، پلدختر و کوهدشت)،  استان مازتدران (شهرستان گلوگاه) و  استان همدان (شهرستان اسدآباد) احداث شده‌اند.

  کیایی در ادامه بیان داشت: از 10 پروژه عمرانی- آموزشی احداث شده توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور،  شامل 8 مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای برادران، 1 مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان زابل استان سیستان و بلوچستان  و همچنین 1 مرکز دومنظوره  در شهرستان پلدختر استان لرستان می باشد.

   وی گفت: با عنایت به محدودیت اعتبارات عمرانی اختصاص داده شده به پروژه های در دست احداث در سال گذشته امکان بهره برداری از سایر پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالای 70% در این ایام مهیا نشد که امید است با اختصاص اعتبار در سال جاری شاهد افتتاح این پروژه ها در ایام مبارک دهه فجر باشیم.

   

 • رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور از برگزاري كمپ كارآفريني با همكاري مركز توسعه كارآفريني کشور هند ( EDI ) براي نوجوانان و جوانان كشور خبر داد.

  به گزارش پيك مهارت آنلاين، به نقل از روابط عمومي سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، ريیس اين سازمان در نشست خبري مورخ 93/5/11 از  انعقاد دو تفاهم‌نامه با مرکز توسعه کارآفرینی هند   (EDI)و مؤسسه توسعه مهارت‌های هند NSDC)) خبر داد.

  دكتر پرند بيان داشت: در اين راستا برگزاري کمپ کارآفرینی برای اولین بار برای 60 نفر از نوجوانان و جوانان ایرانی با همكاري EDI هند با حضور مربیان كارآفريني هند در كشورمان ، در دو رده سنی 12 تا 16 و 16 تا 21 سال به تفكيك مرد و زن به زودی برگزار می‌شود.

  وي تصريح كرد: در اين كمپ كارآفريني 4 دوره آموزشي شامل: 30 نفر مرد و 30 نفر زن  طي 2 مرحله مجزا در گروه هاي  سني ياد شده آموزش مي بينند.

  دكتر پرند هدف اصلي از اجراي اين كمپ ها با همكاري كشور هند را توسعه فرهنگ كارآفريني از سنين پايين و تبادل تجربيات دو طرف عنوان كرد.

  رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در خصوص نحوه اطلاع رساني و ثبت نام براي شركت در دوره ياد شده تصريح كرد:  طي فراخواني در وب سايت اين سازمان  زمان و نحوه ثبت نام در كمپ كارآفريني را اعلام خواهيم كرد.

  وي بيان داشت:  در مرحله اول  با توجه به معيارهاي مورد نظر 60 نفر از ثبت نام كنندگان پس از مشاوره و هدايت شغلي توسط مربيان كآفريني براي شركت در دوره ياد شده انتخاب مي شوند.

  رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور افزود: پس از برگزاري كمپ كارآفريني نتايج بدست آمده را در اختيار ساير دستگاه ها از جمله آموزش و پرورش، شهرداري، كميته امداد امام خميني (ره) ، بهزيستي و  ... قرار خواهيم داد تا مدل استانداردي را در خصوص كارآفريني اجرا كنند.

   

 • صبح امروز به مناسبت هفته بزرگداشت کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای نمایشگاه دستاوردهای آموزش فنی و حرفه‌ای و کارآفرینی استان کردستان با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استان در خانه کرد سنندج افتتاح شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان، این نمایشگاه در قالب 30 غرفه و با مشارکت اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره)، اداره کل بهزیستی، مرکز علمی- کاربردی فنی و حرفه‌ای شهید ورمقانی ، آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه ای سطح استان ، بسیج سازندگی و بنیاد تعاون و کارآفرینی زندان برپا شده است.

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان در حاشیه افتتاح این نمایشگاه گفت: نمایشگاه دستاوردهای آموزش فنی و حرفه‌ای و کارآفرینی با هدف آشنایی هرچه بیشتر آحاد مردم استان کردستان با آموزش‌های مهارتی و نقش آن در کارآفرینی و ایجاد اشتغال مولد و پایدار برپا شده است.

  سیدجمیل احمدی اظهار داشت: ترویج مهارت‌آموزی با رویکرد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کارآفرینی در بین مردم از مهم‌ترین اهداف این نمایشگاه است که در همین راستا جمعی از کارآفرینانی که از مسیر کسب آموزش‌های فنی و حرفه‌ای موفق به کارآفرینی و ایجاد شغل شده بودند حضور دارند.

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای کردستان در این مراسم از حمایت از افراد کارآفرین که از طریق آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کارآفرینی کرده‌اند خبر داد و گفت: طبق قول‌های رئیس سازمان این افراد می‌توانند با ارسال پروپزال‌های خود از تسهیلات بانکی بهره‌مند شوند.

  احمدی تصریح کرد: به زودی تعدادی از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران با حضور رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای به استان کردستان سفر خواهند کرد که امیدواریم بستر و ظرفیتی برای توسعه بیش از پیش بحث کارآفرینی در استان باشند.

  وی اضافه کرد: کلیه خدمالت  آموزشی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای سطح استان رایگان است و افرادی که توانایی مالی نداشته باشند و بخواهند در رشته‌های دیگر در آموزشگاه‌های آزاد ثبت‌نام کنند برای آنان خرید خدمات می‌کنیم.

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان گفت: آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای استان کردستان به نسبت سایر استان‌ها از برتری خوبی برخوردار است و همین امر در ایجاد اشتغال و کمک به حل مشکل بیکاری موثر واقع شده است.

  استاندار کردستان نیز در این مراسم گفت: آموزش هایی که در مراکز آموزشی ارائه داده می شود باید منطبق بر نیاز بازار کار و توانمندی های منطقه ای باشد.

  عبدالمحمد زاهدی اظهار کرد: اگر آموزش ها مبتنی و منطبق بر نیاز بازار باشد و نسبت به مهارت آموزی افراد جامعه اقدام شود، اشتغال مولد و پایدار را به ارمغان می آورد.

  وی افزود: به عقیده بنده آموزش های فنی و حرفه ای در راستای تحقق این مهم و ارائه آموزش های منطبق بر نیاز جامعه رتبه اول را داراست.

  لازم به ذکر است این نمایشگاه به مناسبت هفته بزرگداشت کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای  از 12 تا 14 مرداد می باشد برپا شده است و از امروز تا روز سه شنبه به مدت 3 روز دایر می باشد.

   

   

تصویر هفته

خبرهای مهم

مناسبتها

آمار کاربران پرتال

بازديد امروز :55
بازديد روز گذشته :77
بازديد اين هفته :482
بازديد اين ماه :920
مجموع آمار بازديد ها :171738

درحال حاضر 50 میهمان و هیچ یک از اعضاء آنلاین می باشد.