عنوان ها

پیوندها

 

کمیته های اجرایی

||

تقویم

طراحی سایت
سه شنبه 2 بهمن 1397.
تاریخ شمسی :
الثلاثاء 16 جماد أول 1440.
تاریخ قمری :
Jan 22 2019.
تاریخ میلادی :

آخرین بروزرسانی پرتال: 01 دی ماه 1397

  • معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: امید
  • رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ضرور
  • دکتر پاک سرشت در جلسه مشترک وزارت کشور، معاونت امور زنا
  • معاون راهبردی معاونت امور بانوان و خانواده ریاست جمهور
  • طی حکمی از سوی دکتر سلیمان پاک سرشت معاون وزیر و رئیس سا
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ضرورت افزایش اعتبارات آموزش های مهارتی

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ضرورت افزایش اعتبارات آموزش های مهارتی

دکتر سلمان خدادادی با بیان این که مهارت آموزی مهم ترین راه ایجاد اشتغال، امنیت شغلی و موتور توسعه جا...
دکتر پاک سرشت در جلسه مشترک وزارت کشور، معاونت امور زنان ریاست جمهوری و بخش خصوصی: مدل همکاری بین دستگاه های اجرایی کشور مستندسازی شود

دکتر پاک سرشت در جلسه مشترک وزارت کشور، معاونت امور زنان ریاست جمهوری و بخش خصوصی: مدل همکاری بین دستگاه های اجرایی کشور مستندسازی شود

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست هماهنگی اجرائی نمودن طرح توانمندسازی بانوا...
معاون راهبردی معاونت امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری: توانمندهای مهارتی زنان سرپرست خانوار سکونت گاه های غیر رسمی ارتقاء می یابد

معاون راهبردی معاونت امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری: توانمندهای مهارتی زنان سرپرست خانوار سکونت گاه های غیر رسمی ارتقاء می یابد

معاون راهبردی معاونت امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری گفت: توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار ...
Previous
Next

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان از ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به یک‌هزار 300 معتاد بهبود یافته در سال‌جاری در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان، سیدجمیل احمدی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به عنوان یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها در بحث اشتغالزایی باید به یک فرهنگ همه جانبه تبدیل شود.

 

وی با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کارآفرینی نقشی تعیین کننده در ایجاد اشتغال پایدار دارند، افزود: در بحث اشتغال‌زایی برای معتادان بهبود یافته نیز آموزش باید در اولویت قرار گیرد.

به گفته مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان، ایجاد اشتغال برای این افراد باید در مرحله نخست با ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با توجه به استعداد و نیاز بازار صورت بگیرد و ایجاد مجتمع‌های اشتغالزایی با استفاده از ظرفیت افراد کارآفرین و نوآور مدنظر متولیان امر باشد.

احمدی خاطرنشان کرد: امروزه مدل‌های بسیار خوبی از ایجاد این مجتمع‌های اشتغال در دنیا وجود دارد که ضمن توانمندسازی افراد از نظر اقتصادی نقش بسزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته است.

وی صیانت بعد از بهبود معتادین را از مهم‌ترین نیازها در راستای جلوگیری از بازگشت فرد بهبود یافته به اعتیاد عنوان کرد و بیان داشت: ایجاد اشتغال و حمایت از این افراد بهترین نوع صیانت از آنها بوده و نقش بسزایی در ماندگاری پاکی آنان دارد.

نماینده تولد دوباره سنندج نیز در این جلسه با بیان اینکه برگزاری جشنواره معتادان پاک شده طی چند ماه گذشته در استان تلنگر و پیام زیادی برای جامعه معتادین و حتی کسانی که امروز بهبود یافته‌اند داشت، گفت: از دیدگاه من اعتیاد نه به عنوان یک جرم و نه بیماری بلکه آسیب اجتماعی است و فرد معتاد یک آسیب‌دیده اجتماعی است.

فتحی اظهار کرد: بدون شک ترک اعتیاد و ماندگاری آن کار بسیار سختی است که هر معتادی قادر به طی این مسیر نبوده از این رو باید تمام تلاش را برای پیشگیری از افزایش نرخ اعتیاد معطوف کرد.

وی با بیان اینکه خروجی که می‌تواند در بحث پیشگیری از اعتیاد داشته‌ باشیم هرگز در درمان نخواهیم داشت، خاطرنشان کرد: در بحث مقابله با اعتیاد نیز باید معتادان متجاهر که چهره شهر را زشت و بیش از 70 درصد از سرقت‌های کوچک را انجام می‌دهند در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: حمایت از کمپ ترک اعتیاد بانوان استان به عنوان تنها کمپ فعال در غرب کشور از دیگر مباحثی است که امیدواریم با عنایت مسئولان بتوانیم در حفظ این کمپ گام‌های اساسی برداریم.

وی در پایان با تقدیر از حمایت برخی افراد خیر و نهادهای حمایتی همچون اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان، کمیته امداد امام خمینی (ره) و اداره کل بهزیستی استان از این کمپ گفت: این کمپ را در حال حاضر با چنگ و دندان نگه‌داشتیم و این در حالی است که کیس‌هایی در این کمپ حضور دارند که واقعا نیازمند حمایت هستند.

 

 شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) بر عموم مسلمانان جهان تسلیت باد.

تصویر هفته

خبرهای مهم

مناسبتها

رویدادها

میزخدمت الکترونیکی

 

 

 

ورود به سامانه

 

 

 

آمار کاربران پرتال

بازديد امروز :79
بازديد روز گذشته :98
بازديد اين هفته :177
بازديد اين ماه :1593
مجموع آمار بازديد ها :161806

درحال حاضر 46 میهمان و هیچ یک از اعضاء آنلاین می باشد.