عنوان ها

پیوندها

 

کمیته های اجرایی

||

تقویم

طراحی سایت
سه شنبه 22 آبان 1397.
تاریخ شمسی :
الثلاثاء 5 ربيع أول 1440.
تاریخ قمری :
Nov 13 2018.
تاریخ میلادی :

آمار کاربران پرتال

بازديد امروز :5
بازديد روز گذشته :86
بازديد اين هفته :171
بازديد اين ماه :530
مجموع آمار بازديد ها :156996

درحال حاضر 207 میهمان و هیچ یک از اعضاء آنلاین می باشد.

آخرین بروزرسانی پرتال: 03 آبان ماه 1397

  • در مراسم معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج سازمان آموزش
  • خبرگزاری ایرنا منتشر کرد؛ نخبه ایرانی: من می جنگم
  • سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور اعلام كرد: 15 آبان، ثبت ن
  • سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرد؛ کلیات الگوی
  • معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی وحرفه ای کش
در مراسم معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تأکید شد؛ برنامه های سازمان با تفکر بسیجی و جهادی اجرایی می شود

در مراسم معارفه فرمانده حوزه مقاومت بسیج سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تأکید شد؛ برنامه های سازمان با تفکر بسیجی و جهادی اجرایی می شود

فرمانده حوزه مقاومت بسيج سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تأکید کرد: برنامه های سازمان با تفکر بسیجی ...
خبرگزاری ایرنا منتشر کرد؛ نخبه ایرانی: من می جنگم

خبرگزاری ایرنا منتشر کرد؛ نخبه ایرانی: من می جنگم

مسابقات های- تک 2018 (High-Tech2018) اوراسیا از دوم تا ششم آبان ماه در کاترنبورگ روسیه برگزار شد و ی...
سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور اعلام كرد: 15 آبان، ثبت نام ششمین مرحله آزمون های سنجش مهارت آغاز می شود

سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور اعلام كرد: 15 آبان، ثبت نام ششمین مرحله آزمون های سنجش مهارت آغاز می شود

  پانزدهم آبان ماه سال جاری ثبت نام اينترنتي ششمین مرحله آزمون های سنجش مهارت در سال 1397 از طریق س...
سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرد؛ کلیات الگوی توسعه کمی و کیفی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد تصویب شد

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام کرد؛ کلیات الگوی توسعه کمی و کیفی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد تصویب شد

کلیات الگوی توسعه کمی و کیفی آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد درجلسه هیئت نظارت مرکزی آموزشگاه های فن...
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور: همه باید تلاش کنیم فرهنگ مهارت آموزی جایگزین مدرک گرایی شود

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور: همه باید تلاش کنیم فرهنگ مهارت آموزی جایگزین مدرک گرایی شود

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان سیست...
Previous
Next

ظهر امروز با حضور کارشناسان دفتر آموزش روستایی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و نمایندگان دستگاه های اجرایی سطح استان جلسه بررسی نتایج بازدید از کارگاه های آموزشی سطح روستاهای استان کردستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان ، ظهر امروز با حضور کارشناسان دفتر آموزش روستایی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و نمایندگان دستگاه های اجرایی سطح استان جلسه بررسی نتایج بازدید از کارگاه های آموزشی سطح روستاهای استان کردستان تشکیل شد.

 

در ابتدای این جلسه پارسائیان رئیس اجراء دفتر آموزش روستائی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به تشریح گزارش بازدید از کارگاه های آموزش اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان که با همکاری موسسه ملی تاک در سطح روستاهای استان برپا گردیده است پرداخت.

پارسائیان با مطلوب ارزیابی کردن اقدامات انجام شده اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان در سطح روستاهای استان به عنوان یکی از استان های پایلوت کشور در اجرایی نمودن طرح توانمند سازی روستائیان خواستار توسعه و گسترش بیش از پیش آموزش های مهارتی در سطح روستاهای استان شد.

در ادامه ابطحی مدیر آموزش و مدیریت دانش موسسه ملی تاک خواستار تشکیل  کانون های استغال زایی در سطح روستاهای استان کردستان شد.

ابطحی اظهار داشت : با تشکیل کانون های اشتغال زایی در سطح روستاهای استان می توانیم با تکیمل چرخه آموزش و تولید بحث بازاریابی و برند سازی در روستاهای سطح استان که منجر به فروش محصولات تولیدی و ایجاد اشتغال مولد و پایدار و کمک به معیشت خانوارهای روستایی سطح استان می شود را دنبال کرد.

محمدی کارشناس استغال اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان نیز از تشکیل کارگروه اشتغال روستایی در سطح استان خبر داد و گفت : با ایجاد مراکز و افراد پشتیبان در جهت فروش محوصلات تولید روستاها می توان گامی موثر در جهت اسجاد اشتغال در سطح روستاهای استان برداشت.

در ادامه این جلسه سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان نیز از انتخاب استان کردستان به عنوان یکی از استان های پایلوت کشوری در راستای اجرای طرح توانمند سازی روستائیان در سطح کشور خبر داد و گفت : انشاء الله بتوانیم با همدلی و همسویی دستگاه های اجرایی سطح استان شاهد اجرای موفق این طرح در سطح استان باشیم.

احمدی موازی کار و جزیره ای عمل نمودن دستگاه های اجرایی در سطح استان را یکی از خلا های وارد شده به بحث آموزش روستائیان ذکر کرد و گفت: استان کردستان به صورت ابتکاری اقدام به تشکیل شورای مهارت و فناوری در سطح استان نمود و هدف از تشکیل این شورا همگرایی  در اجراء و ارائه آموزش های مهارتی در سطح استان است و دلیل قانونی این شورا نیز متولی بودن سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ارائه آموزش های غیر رسمی در سطح کشور است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان ادامه داد : یکی از نقاط قوت استان کردستان در راستای اجرای این طرح فرهنگ کار روستایی در سطح روستاهای استان است که از دیرباز روستاهای استان کردستان در زمینه های مختلفی همچون کشاورزی ، دامپروری ، پرورش مرغ و تولید لبنیات و......... فعالیت داشته اند اما متاسفانه با توجه به سیاست های غلط سنوات کذشته روستاهای سطح کشور از مراکز تولیدی به مراکز مصرفی تبدیل شده اند.

احمدی بیان داشت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای ( مدظله العالی ) در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی  روستا ها باید به مراکز تولیدی کشور مبدل شوند.

این مقام مسئول ادامه داد: مزیت های نسبی هر روستا در سطح استان باید شناسایی شوند و با توجه به این مزیت آموزش های مهارتی در سطح آن روستا در جهت ایجاد اشتغال اجراء و پیاده سازی گردد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان از تعامل دستگاه های اجرایی این استان به عنوان یکی دیگر از نقاط قوت استان یاد کرد و گفت : با تعامل و همکاری فرمانداران و بخشداران سطح استان می توانیم طرح توانمند سازی روستائیان را در کلیه روستاهای سطح استان اجراء کنیم.

احمدی از اشتغال به عنوان یک فرآیند نام برد و گفت: در بحث استغال در سطح استان نباید بخشی نگری شود و باید سهم هر دستگاه اجرایی در سطح استان در جهت استغال زایی مشخص گردد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان در بخش دیگری از سخنانش کارفرینی را موتور محرکه اقتصاد هر کشور دانست و خواستار معرفی کارآفرینان استان از طریق صدا و سیمای استان و رسانه های سطح استان شد.

در پایان احمدی گفت: با توجه به مذاکراتی که این اداره کل با پنجره سرمایه گذاری استان و دفتر سرمایه گذاری انجام داده است ، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان آمادگی خود را در جهت تامین 4 برابری نیروی کارسرمایه گذاران در سطح استان کردستان اعلام نموده است.

 

 

 

 

 

 شهادت امام حسن عسگری (ع) بر عموم مسلمانان جهان تسلیت باد.

تصویر هفته

خبرهای مهم

مناسبتها

رویدادها

میزخدمت الکترونیکی