عنوان ها

پیوندها

 

کمیته های اجرایی

||

تقویم

طراحی سایت
سه شنبه 2 بهمن 1397.
تاریخ شمسی :
الثلاثاء 16 جماد أول 1440.
تاریخ قمری :
Jan 22 2019.
تاریخ میلادی :

آخرین بروزرسانی پرتال: 01 دی ماه 1397

  • معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: امید
  • رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ضرور
  • دکتر پاک سرشت در جلسه مشترک وزارت کشور، معاونت امور زنا
  • معاون راهبردی معاونت امور بانوان و خانواده ریاست جمهور
  • طی حکمی از سوی دکتر سلیمان پاک سرشت معاون وزیر و رئیس سا
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ضرورت افزایش اعتبارات آموزش های مهارتی

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ضرورت افزایش اعتبارات آموزش های مهارتی

دکتر سلمان خدادادی با بیان این که مهارت آموزی مهم ترین راه ایجاد اشتغال، امنیت شغلی و موتور توسعه جا...
دکتر پاک سرشت در جلسه مشترک وزارت کشور، معاونت امور زنان ریاست جمهوری و بخش خصوصی: مدل همکاری بین دستگاه های اجرایی کشور مستندسازی شود

دکتر پاک سرشت در جلسه مشترک وزارت کشور، معاونت امور زنان ریاست جمهوری و بخش خصوصی: مدل همکاری بین دستگاه های اجرایی کشور مستندسازی شود

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست هماهنگی اجرائی نمودن طرح توانمندسازی بانوا...
معاون راهبردی معاونت امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری: توانمندهای مهارتی زنان سرپرست خانوار سکونت گاه های غیر رسمی ارتقاء می یابد

معاون راهبردی معاونت امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری: توانمندهای مهارتی زنان سرپرست خانوار سکونت گاه های غیر رسمی ارتقاء می یابد

معاون راهبردی معاونت امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری گفت: توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار ...
Previous
Next

ظهر امروز با حضور کارشناسان دفتر آموزش روستایی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و نمایندگان دستگاه های اجرایی سطح استان جلسه بررسی نتایج بازدید از کارگاه های آموزشی سطح روستاهای استان کردستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان ، ظهر امروز با حضور کارشناسان دفتر آموزش روستایی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و نمایندگان دستگاه های اجرایی سطح استان جلسه بررسی نتایج بازدید از کارگاه های آموزشی سطح روستاهای استان کردستان تشکیل شد.

 

در ابتدای این جلسه پارسائیان رئیس اجراء دفتر آموزش روستائی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به تشریح گزارش بازدید از کارگاه های آموزش اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان که با همکاری موسسه ملی تاک در سطح روستاهای استان برپا گردیده است پرداخت.

پارسائیان با مطلوب ارزیابی کردن اقدامات انجام شده اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان در سطح روستاهای استان به عنوان یکی از استان های پایلوت کشور در اجرایی نمودن طرح توانمند سازی روستائیان خواستار توسعه و گسترش بیش از پیش آموزش های مهارتی در سطح روستاهای استان شد.

در ادامه ابطحی مدیر آموزش و مدیریت دانش موسسه ملی تاک خواستار تشکیل  کانون های استغال زایی در سطح روستاهای استان کردستان شد.

ابطحی اظهار داشت : با تشکیل کانون های اشتغال زایی در سطح روستاهای استان می توانیم با تکیمل چرخه آموزش و تولید بحث بازاریابی و برند سازی در روستاهای سطح استان که منجر به فروش محصولات تولیدی و ایجاد اشتغال مولد و پایدار و کمک به معیشت خانوارهای روستایی سطح استان می شود را دنبال کرد.

محمدی کارشناس استغال اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان نیز از تشکیل کارگروه اشتغال روستایی در سطح استان خبر داد و گفت : با ایجاد مراکز و افراد پشتیبان در جهت فروش محوصلات تولید روستاها می توان گامی موثر در جهت اسجاد اشتغال در سطح روستاهای استان برداشت.

در ادامه این جلسه سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان نیز از انتخاب استان کردستان به عنوان یکی از استان های پایلوت کشوری در راستای اجرای طرح توانمند سازی روستائیان در سطح کشور خبر داد و گفت : انشاء الله بتوانیم با همدلی و همسویی دستگاه های اجرایی سطح استان شاهد اجرای موفق این طرح در سطح استان باشیم.

احمدی موازی کار و جزیره ای عمل نمودن دستگاه های اجرایی در سطح استان را یکی از خلا های وارد شده به بحث آموزش روستائیان ذکر کرد و گفت: استان کردستان به صورت ابتکاری اقدام به تشکیل شورای مهارت و فناوری در سطح استان نمود و هدف از تشکیل این شورا همگرایی  در اجراء و ارائه آموزش های مهارتی در سطح استان است و دلیل قانونی این شورا نیز متولی بودن سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ارائه آموزش های غیر رسمی در سطح کشور است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان ادامه داد : یکی از نقاط قوت استان کردستان در راستای اجرای این طرح فرهنگ کار روستایی در سطح روستاهای استان است که از دیرباز روستاهای استان کردستان در زمینه های مختلفی همچون کشاورزی ، دامپروری ، پرورش مرغ و تولید لبنیات و......... فعالیت داشته اند اما متاسفانه با توجه به سیاست های غلط سنوات کذشته روستاهای سطح کشور از مراکز تولیدی به مراکز مصرفی تبدیل شده اند.

احمدی بیان داشت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای ( مدظله العالی ) در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی  روستا ها باید به مراکز تولیدی کشور مبدل شوند.

این مقام مسئول ادامه داد: مزیت های نسبی هر روستا در سطح استان باید شناسایی شوند و با توجه به این مزیت آموزش های مهارتی در سطح آن روستا در جهت ایجاد اشتغال اجراء و پیاده سازی گردد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان از تعامل دستگاه های اجرایی این استان به عنوان یکی دیگر از نقاط قوت استان یاد کرد و گفت : با تعامل و همکاری فرمانداران و بخشداران سطح استان می توانیم طرح توانمند سازی روستائیان را در کلیه روستاهای سطح استان اجراء کنیم.

احمدی از اشتغال به عنوان یک فرآیند نام برد و گفت: در بحث استغال در سطح استان نباید بخشی نگری شود و باید سهم هر دستگاه اجرایی در سطح استان در جهت استغال زایی مشخص گردد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان در بخش دیگری از سخنانش کارفرینی را موتور محرکه اقتصاد هر کشور دانست و خواستار معرفی کارآفرینان استان از طریق صدا و سیمای استان و رسانه های سطح استان شد.

در پایان احمدی گفت: با توجه به مذاکراتی که این اداره کل با پنجره سرمایه گذاری استان و دفتر سرمایه گذاری انجام داده است ، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان آمادگی خود را در جهت تامین 4 برابری نیروی کارسرمایه گذاران در سطح استان کردستان اعلام نموده است.

 

 

 

 

 

 شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) بر عموم مسلمانان جهان تسلیت باد.

تصویر هفته

خبرهای مهم

مناسبتها

رویدادها

میزخدمت الکترونیکی

 

 

 

ورود به سامانه

 

 

 

آمار کاربران پرتال

بازديد امروز :73
بازديد روز گذشته :98
بازديد اين هفته :171
بازديد اين ماه :1587
مجموع آمار بازديد ها :161800

درحال حاضر 42 میهمان و هیچ یک از اعضاء آنلاین می باشد.