عنوان ها

پیوندها

 

کمیته های اجرایی

||

تقویم

طراحی سایت
شنبه 3 فروردين 1398.
تاریخ شمسی :
السبت 17 رجب 1440.
تاریخ قمری :
Mar 23 2019.
تاریخ میلادی :

آخرین بروزرسانی پرتال: 01 دی ماه 1397

  • ژاپن کارگاه های آموزشی سازمان آموزش فنی وحرفه ای ایران
  • معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور: توسعه
  • سلیمان پاک سرشت: کاهش فقر و افزایش امنیت پایدار در مناط
  • با حضور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور؛ مرکز آمو
  • دیدار پاک سرشت با نماینده مربیان منطقه دو کشور
ژاپن کارگاه های آموزشی سازمان آموزش فنی وحرفه ای ایران را در استان سیستان و بلوچستان تجهیز می کند

ژاپن کارگاه های آموزشی سازمان آموزش فنی وحرفه ای ایران را در استان سیستان و بلوچستان تجهیز می کند

  ژاپن کارگاه های آموزشی سازمان آموزش فنی وحرفه ای ایران را در استان سیستان و بلوچستان تجهیز می کند...
معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور: توسعه نگاه محلی شروع تحولی در مدیریت آموزش های فنی و حرفه ای است

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور: توسعه نگاه محلی شروع تحولی در مدیریت آموزش های فنی و حرفه ای است

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در کارگاه بین المللی مدیریت مؤسسات و مراکز آموزش ف...
سلیمان پاک سرشت: کاهش فقر و افزایش امنیت پایدار در مناطق مرزی از اولویت های جدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

سلیمان پاک سرشت: کاهش فقر و افزایش امنیت پایدار در مناطق مرزی از اولویت های جدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

سلیمان پاک سرشت معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در آیین بهره برداری از تجهیزات کار...
با حضور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور؛ مرکز آموزش فنی و حرفه ای بین کارگاهی کویر تایر بیرجند افتتاح شد

با حضور رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور؛ مرکز آموزش فنی و حرفه ای بین کارگاهی کویر تایر بیرجند افتتاح شد

مرکز آموزش فنی و حرفه ای بین کارگاهی کویر تایر بیرجند، امروز سیزدهم اسفند با حضور معاون وزیر و رئیس ...
دیدار پاک سرشت با نماینده مربیان منطقه دو کشور

دیدار پاک سرشت با نماینده مربیان منطقه دو کشور

سلیمان پاک سرشت معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، ضمن دیدار با نمایندگان مربیان منط...
Previous
Next

عصر امروز دکتر سلیمان پاک سرشت معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست با رؤسای ستادی و مراکز آموزش فنی و حرفه ای ، کارکنان ، مربیان و جمعی از مدیران و مؤسسان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان کردستان با اشاره به  تدوین  و بهره گیری این سازمان از مدل های جدید در ارائه اموزش های مهارتی گفت : امروزه باید مدل های ارائه آموزش های مهارتی متناسب با نیاز روز کشور و بازار کار همسو و هم جهت باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان ؛ عصر امروز دکتر سلیمان پاک سرشت معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست با رؤسای ستادی و مراکز آموزش فنی و حرفه ای ، کارکنان ، مربیان و جمعی از مدیران و مؤسسان آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای استان کردستان با اشاره به  تدوین  و بهره گیری این سازمان از مدل های جدید در ارائه اموزش های مهارتی گفت : امروزه باید مدل های ارائه آموزش های مهارتی متناسب با نیاز روز کشور و بازار کار همسو و هم جهت باشد.

پاک سرشت با اشاره به جایگاه آموزش فنی و حرفه ای در استان کردستان گفت : در بازدید های بعمل آمده از کارگاه های آموزشی متوجه این موضوع شدم که خوشبختانه جایگاه آموزش های مهارتی در استان کردستان به درستی تفهیم شده است و این نشان از تلاش و کوشش کلیه کارکنان و مجموعه این اداره کل در سطح استان دارد به طوری که وجه تمایز این استان با سایر استان ها در این موضوع است.

معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : این نوید را به همه همکاران می دهم که مدیریت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در مسیر شنیدن و حل مشکلات موجود قدم برداشته و در مسیر رفع این دغدغه ها قرار دارد.

از زمانیکه تیم مدیریت در سازمان مستقر شدیم اولین موضوعی که موردی که مورد بررسی قرار دادیم اینست که مسیری که تاکنون طی کردیم مسیری درست بوده یا نه؟

من این توفیق را داشتم قبل از اینکه مدیریت سازمان را به عهده بگیریم یک مطالعه جامعی را برای هیئت دولت انجام دادم چالشهای فنی و حرفه ای در کشور را بصورت بررسی تطبیقی با کشورهای دیگر مورد مطالعه قرار دادم و در اختیار دولت قرار دادم .

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به انجام مطالعات جامع خود در حوزه آموزش های مهارتی قبل از ورود به سازمان بیان داشت : کماکان برآن تصور اعتقاد دارم آموزش فنی و حرفه ای باید وارد ریل جدیدی بشود.این به این معنی است که ما مدت طولانی بدون اینکه به بهبود بنیانی و تغییرات بنیادین مدیریت آموزشهای فنی و حرفه ای فکر کنیم با یک مدل متعارف نزدیک به آموزش و پرورش و آموزش عالی این سازمان را اداره نموده ایم که امروزه متاسفانه مسائلی گریبان گیر این سازمان شده است .

پاک سرشت افزود : آموزش های فنی و حرفه ای مدل مدیریتی کاملاً متفاوت از مدل آموزش و پرورش و آموزش عالیست ولی در مدت زمان گذشته با مدل متعارفی که اعمال شده همه بخصوص مسئولین بلندپایه سازمان به این نتیجه رسیده ایم که باید یک مدل جدید برای آموزش های فنی و حرفه ای ایجاد شود.

این مقام مسئول ادامه داد : مدلی که در این مدت اجرا شده شاید منطبق با وضعیت اقتصادی و صنعتی کشور بوده باشد  ولی اکنون وارد یک اتمسفر و یک اکوسیستم جدید برای آموزش های فنی و حرفه ای می شویم و  باید این سوال را از خود داشته باشیم که آیا آمادگی داریم وارد آن بشویم یا نه .

معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : یکی از مواردی که میتوان گفت بیش از 5 ماه برای برنامه ریزی شده است بحث آموزشگاه های آزاد بوده که به این نتیجه رسیدیم که باید تغییر رژیم مدیریت آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای  صورت گیرد و پاسخگوی نیازهای مطرح آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای باشد .

کلیدی ترین موضوع اینست که در شان و منزلت این آموزشها و ارتقاء آن شاهد باشیم.باید بگویم که تصویری که در جامعه و افکارعمومی ما در خصوص اثربخشی این آموزشها وجود ندارد و آن نقش حیاتی که باید در اقتصاد و صنعت ما داشته باشد ندارد.

 پاک سرشت با بیان این که آموزش های مهارتی بازاری نهفته در خود را دارد اظهار داشت :  با اصلاح رویه و بهبود فرآیند های می توانیم این بازار نهفته و بالقوه را به بازاری پویا برای جوانان ایرانی مبدل سازیم.

 رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور  از واگذاری بسیاری از فعالیت های آموزشی این سازمان به بخش خصوصی وآموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای در برنامه های آتی سازمان خبر داد و گفت : به همین منظور دفتری در وزارت علوم تخصیص داده شود که بازاریابی آموزش های فنی و حرفه ای بخصوص با محوریت آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای  صورت پذیرد.

این مقام مسئول از مربیان به عنوان آئینه تمام نمای وضعیت سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نام برد و بیان داشت : در مدل جدید می کوشیم با اهمیت بیش از پیش به مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای گام های بنیادی و خوبی را در راستای بروز نمودن دانش و تجربه این افراد برداریم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در پایان با اشاره به نظام جامع آموزش های فنی و حرفه ای که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است گفت : آئین  نامه های این نظام در حال تهیه و تدوین است که با تعامل و همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور امیدواریم در آینده ای نزدیک این مهم نهایی و عملیاتی شود.

 

 

 

 تقارن میلاد باسعادت امام علی (ع) و روز پدر و عیدباستانی نوروز بر مردم شریف ایران اسلامی مبارک باد

تصویر هفته

خبرهای مهم

مناسبتها

رویدادها

آمار کاربران پرتال

بازديد امروز :1
بازديد روز گذشته :25
بازديد اين هفته :186
بازديد اين ماه :1589
مجموع آمار بازديد ها :166224

درحال حاضر 35 میهمان و هیچ یک از اعضاء آنلاین می باشد.