عنوان ها

پیوندها

 

کمیته های اجرایی

||

تقویم

طراحی سایت
شنبه 2 تير 1397.
تاریخ شمسی :
السبت 10 شوال 1439.
تاریخ قمری :
Jun 23 2018.
تاریخ میلادی :

آمار کاربران پرتال

بازديد امروز :6
بازديد روز گذشته :51
بازديد اين هفته :349
بازديد اين ماه :1190
مجموع آمار بازديد ها :147181

درحال حاضر 17 میهمان و هیچ یک از اعضاء آنلاین می باشد.

 • معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي:سند مهارت استان ها
 • معاون توسعه مدیریت و منابع در نشست مدیران سازمان:اهتما
 • معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور:مراکز آموزش
 • معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت:برنامه ریزی آموز
 • گزارش کامل همایش هم اندیشی برنامه ریزی تعاملی سازمان آ
معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي:سند مهارت استان ها بر اساس نياز و تقاضاي آموزشي منطقه اي طراحي مي شود

معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي:سند مهارت استان ها بر اساس نياز و تقاضاي آموزشي منطقه اي طراحي مي شود

رئيس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور گفت: طراحي سند مهارت استان ها بر اساس نياز و تقاضاي آموزشي منطق...
معاون توسعه مدیریت و منابع در نشست مدیران سازمان:اهتمام ویژه ای نسبت به ساماندهی نیروی انسانی سازمان داریم

معاون توسعه مدیریت و منابع در نشست مدیران سازمان:اهتمام ویژه ای نسبت به ساماندهی نیروی انسانی سازمان داریم

نادر فخری، معاون توسعه مدیریت و توسعه منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در اولين همايش هم انديشي...
معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور:مراکز آموزش فنی و حرفه ای بايد به سوي مراكز ويژه با سفارشات ويژه حركت كنند

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور:مراکز آموزش فنی و حرفه ای بايد به سوي مراكز ويژه با سفارشات ويژه حركت كنند

علیرضا حاتم زاده، معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در اولين همايش هم انديشي برنامه ريزي ت...
معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت:برنامه ریزی آموزشی سال جاری بر اساس شاخص هاي اشتغال پذيري و منطبق با نیاز بازار کار ارائه می شود

معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت:برنامه ریزی آموزشی سال جاری بر اساس شاخص هاي اشتغال پذيري و منطبق با نیاز بازار کار ارائه می شود

رضا باجولوند، معاون پژوهش، برنامه ریزی و سنجش مهارت در اولين همايش هم انديشي برنامه ريزي تعاملي سال ...
گزارش کامل همایش هم اندیشی برنامه ریزی تعاملی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

گزارش کامل همایش هم اندیشی برنامه ریزی تعاملی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

  - معاون توسعه مدیریت و منابع در نشست مدیران سازمان: اهتمام ویژه ای نسبت به ساماندهی ...
Previous
Next
صافی
 • تاکنون حکم کارگزینی 2430نفر از پذیرفته شدگان در آزمون استخدامی مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور صادر و مقدمات تبدیل وضعیت 1158 نفر دیگر آنها فراهم شده است.

 • پیام معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور درخصوص ضرورت حضور  در انتخابات ریاست جمهوری

 • توزیع کارت آزمون سنجش مهارت در حوزه هاي صنعت ساختمان و صنايع دستي، فرش و نان و غله و... همزمان با سراسر کشوراز ساعت 8 صبح روز دوشنبه مورخ 1396/02/18 آغاز و تا ساعت 24 روز چهارشنبه مورخ 1396/02/20  ادامه می یابد.

 • حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از معلمان سراسر کشور روز يكشنبه مورخ 1396/02/17  بر موضوع اهتمام به هنرستانها و مراكز آموزش فني و حرفه اي  و تقويت آنها تأكيد كردند.

   

 • معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جمع ذیحسابان و معاونین اداری پشتیبانی ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت:ذیحسابان و معاونین باید مکمل هم باشند و از تجربیات مشترک در جهت خلاقیت و نوآوری استفاده کنند.

 • معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: فقدان تخصص و مهارت از عوامل اصلی بیکاری و ریزش نیروی کارگری است.

 • به مناسبت ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل العباس و روز جانباز معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با جانبازان این سازمان دیدار و گفتگو کرد.

 • محمد امین سازگارنژاد، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت میلاد مسعود حضرت ولی عصر(عج ا...تعالی فرجه الشریف) پیامی را برای قرائت در جشن های سراسری این مناسبت فرخنده در ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای استان ها ابلاغ نمودند.

  متن این پیام به شرح زیر است::

   

  بسم الله الرحمن الرحيم

   

  اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ شَجَرَةِ النُّبُوَّةِ وَ مَوْضِعِ الرِّسَالَةِ

   وَ مُخْتَلَفِ الْمَلائِكَةِ وَ مَعْدِنِ الْعِلْمِ وَ أَهْلِ بَيْتِ الْوَحْيِ ... وَ اعْمُرْ قَلْبِي بِطَاعَتِكَ

   

  خداوندا برمحمدوآل محمد درود فرست و دلهاي ما را به طاعت خويش آبادكن

   

   

   

  همكاران عزيز و مهمانان گرانقدر

  سلام عليكم

   

  قبل از هرچيز اعياد شعبانيه خصوصاً ميلاد مسعود منجي عالم بشريت مهدي آل محمد(صلّی الله علیه و اله و سلّم) و همچنين سوم خرداد روز آزاد سازي خرمشهر را به شما تبريك وتهنيت عرض ميكنم.

  عزيزان :

  ما در ماه مبارك شعبان قرارگرفته ايم، ماهي كه به گفته امام سجاد علي بن الحسين زين العابدين ماه رسول اله است و با رحمت و غفران و خشنودي خداوند درهم آميخته است.

  شعبان و رمضان و ديگر ايام و اماكني كه درفرهنگ ديني ما از جايگاه ممتازي برخوردارند، فرصتهايي است براي تفكر و پرداختن به خويشتن خويش و تهذيب نفس وحركت به جاي توقف و درماندگي و پويايي و تغيير به جاي يكنواختي وسكون و در يك كلام تقرب و نزديكي به جايگاهي از انسانيت كه خداوند حكيم بر بندگان خويش رقم زده است و آن عبارت است از خليفه الهي.

  ماه شعبان به دليل رويداد مباركي كه در نيمه آن رخ داده است ماه انتظار نيز هست آري انتظار فرج و هرعقل سليمي لازمه انتظار فرج را حركت، تلاش و پويايي مي داند و چگونه مي توان انتظار فرج را براي كساني تصور كرد كه در كنجي لميده و به آسایش آرميده اند.

  عزيزان:

  اين فرصتهاي مبارك را غنيمت بشماريم براي انديشيدن براي رشد و شكوفايي براي انتخاب بهترين راه و بهترين فرائض و كدام فريضه اي برتر و بهتر از گشودن گره اي از كار درمانده اي و يا گشودن گره اي از جبين انسان غمزده اي؟

  بگشای گره ز کار کسی تا مگر خدای                           با یک دعای بنده خود از شما گذشت

   حضور شما دراين جشن بزرگ شعبانيه نشان از اين دارد كه همه ما با اعتقاد به آئين رهايي بخش اسلام و فرامين پيامبر رحمت گردهم آمده ايم و به آيات قرآن ازمبدأ تا معاد معتقديم و همه واژه هاي عبادت، خدمت، صداقت، درستكاري، امانتداري، انفاق و احساس مسئوليت را پذيرفته ايم.

  پس بياييد همه دست دردست هم دهيم و با خداي خويش عهد ببنديم كه با تمام وجود و خدمت هرچه بهتر و بيشتر به وظيفه ملي و شرعي خويش عمل نماييم.

  من نيز به عنوان خدمتگزاري كوچك برخود فرض ميدانم تا از تمام ظرفيت و سرمايه هاي فكري و ارتباطي خود براي اعتلاي منابع انساني چه از نظر مادي و معنوي و اتخاذ بهترين روشها براي مجهز كردن نيروهاي جوياي كار و شاغلين درصنعت و صنوف بهره برداري كنم و انتظار دارم شما نيز دستم را بفشاريد و با همكاري صادقانه و ارائه راه حلهاي مناسب تري كه محصول تجارب و انديشه هاي شما است همديگر را دراين خدمت ارزشمند ياري كنيم باشد كه نزد خداوند مأجور باشيم.

   

  وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا

                                                       محمد امين سازگارنژاد

                                                        معاون وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و

                                                        رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور

   

 • اولین دوره مسابقات انگیزشی ویژه روسای مراکز آموزشی کشور توسط سازمان آموزش فني وحرفه اي كشور در تاریخ 17/3/95 برگزار می شود.

   

 • معاون وزير ورييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در جلسه كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي، برنامه هاي اين سازمان در سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل را تشريح كرد.

   

 • به گزارش پيك مهارت آنلاين به نقل از روابط عمومي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، دكتر زاهدي رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در جلسه اين كميسيون كه با حضور محمد امين سازگارنژاد، معاون وزير و رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور تشكيل شد، بيان داشت: امروز هماهنگي و نگاهي جامع به آموزش هاي مهارتي وجود ندارد و به صورت جزيره اي عمل مي شود كه اين كار منجر به افزايش فارغ التحصيلان بيكار مي شود، لذا بايستي نقش هر كس مشخص شود .

   

 • چهارمين همايش ملي و سومين همايش بين المللي مهارت آموزي و اشتغالاز سوي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور با حضور صاحبنظران و پژوهشگران آموزش های فنی و حرفه ای داخلي و خارجي ، روز یکشنبه مورخ  1394/03/17 در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود.

   

 • رهام كيايي، معاون اداري و پشتيباني سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در گفتگو با پيك مهارت آنلاين به سؤالات شركت كنندگان آزمون استخدامي مربيان حق التدريس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور پاسخ داد.

  آزمون استخدامي مربيان حق التدريس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور، اول خرداد ماه سال جاري از سوي سازمان سنجش آموزش كشور به طور هماهنگ در سراسر كشور برگزار شد.

  برای دریافت پاسخ سوالات مطرح شده از سوی شركت كنندگان آزمون مذكور به دفتر جناب آقاي رهام كيايي، معاون اداري و پشتيباني سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مراجعه  و پاسخ سؤالات را در گفت و گو با وی دریافت نمودیم:

   

  سؤال: اعمال ضريب افزايش نمره كسب شده به تناسب شهرستان محل خدمت براي افرادي كه هيچيك از شرايط بومي شهرستان را ندارند ولي محل كارشان شهرستان است و اهل خود آن شهرستان نيستند و ساكن و متولد مركز استان هستند براساس1.4  ضرب خواهد شد يا 1.2 ؟

  معاون اداري و پشتيباني سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور: داوطلب بومي داراي يكي از شرايط ذيل است :

  -         شهرستان يا استان محل تولد داوطلب يا همسر وي شهرستان يا استان محل مورد تقاضا باشد .

  -         داوطلب حداقل 4 سال از سنوات تحصيلي در آن شهرستان باشد (ابتدائي ، راهنمائي ، دبيرستان ، دانشگاه) .

  -         داوطلب يا پدر ، مادر و يا همسر وي حداقل 4 سال سابقه بيمه در آن شهرستان داشته باشد . 

  -         همسر و فرزندان كارمندان رسمي و پيماني دولت و يا نيروهاي مسلح (شاغل و يا بازنشسته) كه شهرستان يا استان محل خدمت فعلي يا بازنشستگي آنان با شهرستان يا استان محل مورد تقاضا براي استخدام يكي باشد .

  ضمناً اگر كسي بومي شهرستان مركز استان باشد (بعنوان مثال بومي زاهدان باشد) ضريب محاسبه همان 1.4 مي باشد . به عبارت ديگر كسانيكه بومي استان هستند اگر داوطلب استخدام در شهرستان خود باشند ضريب 1.4 و اگر داوطلب استخدام در ساير شهرستانهاي استان باشند با ضريب 1.2 اعمال مي گردد .

  سؤال: آيا سيم كارت رايتل در اختيارهمه مربيان قرار مي گيرد ؟

  معاون اداري و پشتيباني سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور:برنامه ريزي لازم صورت گرفته است كه انشاء... سيم كارت رايتل در اختيار تمامي مربيان رسمي و غير رسمي قرار گيرد .

  سؤال: نتايج آزمون استخدامي در چه تاريخي اعلام مي شود؟

  معاون اداري و پشتيباني سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور:نتايج آزمون كتبي (عمومي و تخصصي) كه در اول خرداد ماه سال جاري برگزار شد، توسط سازمان سنجش آموزش كشور در اختيار سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور قرار مي گيرد، سنوات مربيان حق التدريس و مدرك تحصيلي و ضريب شهرستاني ، استاني از طريق سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور بررسي و به سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور ارسال و نهايتاً پس از جمع بندي نمره كل آزمون كتبي داوطلب مشخص مي گردد .

  سؤال: اگر در كارت ورود به آزمون مربي حق التدريس عنوان مربي  قراردادي درج شده باشد، آيا مشكلي پيش مي آيد ؟

  معاون اداري و پشتيباني سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور: قيد درج عبارت قراردادي بودن در كارت ورود به جلسه يا پاسخنامه مربيان حق التدريس هيچگونه مشكلي ايجاد نمي كند و  ملاك سابقه تدريس مستند مي باشد .

  سؤال: افرادي نيز در اين آزمون استخدامي شركت كرده اند كه قراردادي يا خارج از سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور مي باشند، تكليف آنها چه مي شود ؟ آيا جاي مربيان حق التدريس را مي گيرند ؟

  معاون اداري و پشتيباني سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور:در حال حاضر براساس قانون تعيين تكليف مربيان حق التدريس و همچنين آئين نامه اجرائي آن سازمان موظف به بررسي سوابق تدريس كساني است كه داراي شرايط اختصاصي دستگاه (كه از طريق سازمان سنجش آموزش كشور اعلام شده) مي باشد  .

   

  سؤال: آيا معاونت راهبردي رياست جمهوري هم براي تأثيرگذاري مدرك تحصيلي و سابقه موافقت خود را اعلام كرده است ؟

  معاون اداري و پشتيباني سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور: بله سوابق و مدرك تحصيلي تا سقف 20 درصد نمره كامل در تمام حيطه ها (عمومي ، اختصاصي) و حتي مصاحبه تخصصي تاثير گذار مي باشد. ضمناً ضريب بومي شهرستان و استان بودن هم در تمامي حيطه ها تاثير گذار مي باشد .

  سؤال: چه نمره اي در سايت گذاشته مي شود ؟ آيا نمره اي كه از طرف سازمان سنجش آموزش  كشور اعلام مي شود، ضرايب افزايشي از سوي سازمان فني و حرفه اي هم در آن اعمال شده است ؟

  معاون اداري و پشتيباني سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور: در خصوص نحوه اعلام نمرات هنوز سازمان مديريت و برنامه ريزي صراحتاً اعلام نظر نكرده است، ليكن به نظر مي رسد معمولاً پس از اتمام تمام مراحل آزمون و اعمال تمامي ضرايب و امتياز سوابق ، نمره نهائي اعلام خواهد شد . ضمناً سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور با بررسي مستندات و سوابق مربيان حق التدريس در كارگروه تخصصي منابع انساني كه با بيش از 10 عضو از تمامي حوزه هاي سازمان بصورت مستمر هفته اي دو جلسه در دفتر معاونت اداري و پشتيباني برگزار ميشود، بومي بودن (شهرستان و استان) ، سنوات تدريس و همچنين مدرك تحصيلي را طبق جدول سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور تهيه و در اختيار سازمان مذكور قرار مي دهد . 

  سؤال: 3 شرطي كه در خصوص مربيان ذكر شده بود در مرحله  اول مورد ارزيابي قرار مي گيرد يا در مراحل بعدي ؟

  معاون اداري و پشتيباني سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور: همزمان با بررسي مستندات در خصوص امتياز سنوات و مدرك تحصيلي، شروط اختصاصي هم مورد رسيدگي قرار مي گيرد .

   

  سؤال: آيا آزمون مجددي براي افرادي كه در اين آزمون قبول نمي شوند، برگزار مي شود ؟

  معاون اداري و پشتيباني سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور :اميد داريم كه اكثر مربيان حق التدريس واجد شرايط با توجه به توانمندي هايي كه دارند و امتيازاتي را كه مشمول مي شوند در همين مرحله قبول شوند . در خصوص آزمون مجدد اگر بعد از اعلام نتايج نياز بود پي گيري خواهيم كرد . 

   

  سؤال: منظور از مصاحبه تخصصي چيست؟

  معاون اداري و پشتيباني سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور: منظور مصاحبه استخدامي است . هفته آينده جلسه مشتركي با سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور خواهيم داشت تا با موافقت سازمان مذكور مصاحبه استخدامي نيز از داوطلبان واجد شرايط بعمل آيد كه در اين صورت مصاحبه استخدامي 30% وزن كل امتحان و آزمون كتبي (عمومي و تخصصي) 70% وزن امتحان را شامل مي شود.

   لازم به ذكر است ضريب مربوط به بومي بودن استان و شهرستان نيز در آزمون مصاحبه استخدامي لحاظ مي گردد . و در صورت موافقت سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور با انجام مصاحبه استخدامي ، چگونگي و نحوه و زمان و موارد مرتبط اطلاع رساني خواهد شد .

   

 • توزیع کارت نخستین دوره آزمون ادواری سال 1394 از ساعت 8 صبح روز دوشنبه مورخ 1394/03/04 آغاز و تا ساعت 24 روز چهارشنبه مورخ 1394/03/06 ادامه می یابد.

 • نیازسنجی آموزش فني و حرفه اي جوامع روستایی و عشایری از سوي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در سراسر کشور در حال اجرا است.

 • معاون وزير و رييس سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور به تبيين 8مرحله اجراي طرح توانمندسازی و آموزش های مهارتی روستاییان، عشایر، مناطق محروم و مرزی پرداخت.

   

 • ثبت نام از متقاضیان آزمون سنجش مهارت در حوزه هاي صنعت ساختمان و صنايع دستي، فرش و نان و غله و... به صورت اينترنتي و هماهنگ كشوري از ساعت 8:00 صبح مورخ 1394/02/31 آغاز و تا ساعت 24:00 مورخ 1394/03/07 ادامه می یابد.

 • صبح امروز مراسم کلنگ زنی  حسینیه یادمان شهدای سیرانبند شهرستان بانه با حضور سید محمد میرابی فرمانده بسیج وزارت ، تعاون ،کار و رفاه اجتماعی  و هیئت همراه ، سرهنگ ادیبی  دبیر ستاد راهیان نور کشور ، فرماندار این شهرستان و مدیران دستگاه های تابعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان و مسئولین استانی و شهرستانی در محل یادمان شهدای سیرانبند برگزار شد.

 • در ادامه بازدید مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان از مراکز آموزش فنی و حرفه ای این استان صبح امروز سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید ورمقانی سنندج بازدید کرد.

 • صبح امروز تفاهم نامه همکاری  فیما بین سازمان بسیج مهندسین ( عمران و صنعت )استان کردستان و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای  این استان به منظور توسعه و گسترش آموزش های مهارتی و بهره گیری از ظرفیت های متقابل سازمانی و استفاده از ظرفیت ها و امکانات در جهت توانمند سازی اعضاء بسیج مهندسین منعقد شد.

 • صبح امروز سید جمیل احمدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان  از انعقاد تفاهم نامه همکاری اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کردستان و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای  این استان در راستای کاهش وبازدارندگی از ارتکاب مجدد جرم و بازگشت به محیط زندان و اشتغال مفید و مولد پس از آزادی مددجویان اين استان خبر داد.

 
 سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد.

تصویر هفته

خبرهای مهم

مناسبتها

رویدادها

میزخدمت الکترونیکی