آخرین بروزرسانی پرتال: 2 بهمن ماه 1398

عنوان ها

پیوندها

 

سامانه های پاسخگویی به شکایات

کمیته های اجرایی

||

تقویم

طراحی سایت
چهارشنبه 30 بهمن 1398.
تاریخ شمسی :
الأربعاء 25 جماد ثاني 1441.
تاریخ قمری :
Feb 19 2020.
تاریخ میلادی :

فرایند خدمات رسانی در روند انجام امور در حوزه سنجش و ارزشیابی


1 – ثبت نام
کارآموزان مراکز آموزشی ، پس از پایان دوره آموزشی واحد آزمون مرکز کارآموزان را به صورت رایگان ( برای یک بار ) به اداره سنجش و ارزشیابی معرفی می نمایند و در صورت مردودی در نوبت بعد به صورت ادواری شرکت می نمایند.
کارآموزان آموزشگاههای آزاد ، پس از پایان دوره مدیر آموزشگاه اسامی کارآموزان را وارد نرم افزار نموده و با توجه به محل جغرافیایی آموزشگاه به یکی از مراکز 12 گانه تحویل و مراکز پس از جمع آوری با توجه به برنامه زمانبندی به اداره سنجش و ارزشیابی جهت صدور کارت و پاسخنامه ارائه می نمایند.
کارآموزان آزاد ( آزمون ادواری ) : ثبت نام دراین آزمون جهت اشخاصی می باشد مه در یک حرفه مهارت داشته و متقاضی داشتن گواهینامه می باشد. شخص می بایست جهت ثبت نامه به محلهای مربوطه مراجعه نمایند.
آزمونهای مدیریت آموزشی و مربیگری : ثبت نام این آزمون توسط اداره کل سنجش و ارزشیابی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اعلام می گردد.


2 – صدور و تحویل کارت

پس از ثبت نام و ورود اطلاعات در نرم افزار مربوطه کارتها و پاسخنامه های متقاضیان آزمون صادر می گردد. سپس کارتها جهت الصاق عکس و مهر و تحویل به آزمون دهنده به مراکز مربوطه ارسال می گردد.


3 – برگزاری آزمون
پاسخنامه های صادره به مرکز تحویل می گردد و آزمون کتبی راس ساعت مشخص در حوزه های مختلف برگزار می گردد. لازم به توضیح است : سوالات در واحد بانک سوال تهیه و در واحد قرنطینه اداره سنجش و ارزشیابی تکثیر می گردد.

4 – اعلام نتیجه کتبی و ارائه کارنامه
پاسخنامه ها پس از جمع آوری جهت تصحیح به واحد سرور آزمون ارسال می گردد و نتایج ظرف یک هفته در سایت قرار می گیرد و همچنین کارنامه و لیست آزمون به مراکز تحویل می گردد.


5-برگزاری آزمونهای عملی
بعد از اعلام نتایج افرادی که حد اقل نمره قبولی ( 50 ) را در ازمون متبی کسب نموده باشند توسط مراکز جهت آزمون عملی معرفی می گردند و آزمون عملی تحت نظارت کمیته ارزشیابی برگزار می گردد.


6 – اعلام نتایج عملی
مرکز پس از برگزاری آزمون های عملی نتایج اخذ شده را به اطلاع کارآموزان و آموزشگاه های تحت پوشش می رساند .


7- تکمیل لیست جهت ارائه به واحد صدور گواهینامه
ماکز نمرات عملی را وارد لیست و آزمونگران ، مسئول واحد آزمون و رئیس مرکز لیست را امضاء نموده و به واحد صدور گواهینامه به اداره سنجش و ارزشیابی ارسال می نمایند.


*آزمونهای مدیریت و آموزشی و مربیگری
پس از اعلام برگزاری آزمونها در پورتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور فرد متقاضی با توجه به شرایط اعلام شده مدارک و فرم ثبت نامی را از طریق پست به یکی از مراکز 12 گانه ارسال می نمایند. مراکز مدارک دریافتی را بررسی نموده و در صورت تطبیق با موارد مندرج در آگهی جهت صدور کارت و پاسخنامه به اداره سنجش و ارزشیابی معرفی می گردند . پس از تحویل کارت آزمون کتبی برگزار می گردد و بعد از اعلام نتایج در سایت و ارائه به مراکز در صورت احراز نمره قبولی جهت آزمون عملی معرفی می گردند و در صورت کسب حد نصاب نمره قبولی و طی مراحل قانونی جهت صدور کارت به اداره آموزشگاههای آزاد معرفی می گردند.


برگزاری آزمون تعیین صلاحیت فنی و تعیین سطح
این آزمون به صورت عملی است و فرد شرکت کننده در حرفه مورد تقاضا می بایست از اتحادیه مربوطه معرفی نامه ارائه نمایند. پس از برگزاری آزمون عملی جهت متقاضی برگ تاییدیه صلاحیت فنی صادر می گردد.


استعلام و تایید گواهینامه
گاهاًگواهینامه های صادره توسط اداره آموزش و پرورش ، دانشگاهها و دیگر ادارات جهت تاییدیه و استعلام به اداره سنجش و ارزشیابی ارسال می گردد . پس از بررسی گواهینامه و مستندات آزمونی تاییدیه صادر می گردد

تصویر هفته

خبرهای مهم

مناسبتها

آمار کاربران پرتال

بازديد امروز :13
بازديد روز گذشته :75
بازديد اين هفته :176
بازديد اين ماه :1205
مجموع آمار بازديد ها :190744

درحال حاضر 55 میهمان و هیچ یک از اعضاء آنلاین می باشد.